Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Χειροτερο ειναι αυτο, δημιουργεις μια αποψη μεσα απο μια αναρτηση βωθρου για κατι τελειως διαφορετικο - “ελευθερια γνωμης” - χωρις να εχεις διαβασει καν τι γραφει.

Σε τετοιες δυσκολες περιοδους πανικου, τα προσωπα με απηχηση και δημοφιλία πρεπει να προσεχουν τι μαλακιες λενε γιατι υπαρχει κοσμος που ακολουθει χωρις να διαβαζει με κριτικη σκεψη.

Υπαρχουν πολλες θεωριες συνωμοσιας για πολλα γεγονοτα, άλλα επειδη οντως υπαρχει μυστηριο και άλλα επειδη καποιος κοσμος δεν δεχεται την αληθεια. Στις περισσοτερες περιπτωσεις απο αυτες δε προκειται να μαθουμε ποτε ολη την αληθεια, οποτε καλυτερα να ξεχαστουν .

Είμαι σε πλήρη δημιουργικό οίστρο, που λεει και το ζωον.

2 Likes

Συμφωνώ σε αυτό, θέλει ψυχραιμία η κατάσταση και όχι πανικό. Πολλά μπορούν ακουστούν ο καθένας μπορεί να κρίνει.

Ακούς μωρή τι σου λέω; :rofl:

3 Likes

ο πανικός και ο τρόμος του κόσμου είναι μεγάλο πρόβλημα

αλλά ο πανικός του κάθε κράτους να κρατήσει τα κρούσματα πάση θυσία χαμηλά είναι εντελώς βάσιμος διότι το εθνικό σύστημα υγείας κινδυνεύει σοβαρά να καταρρεύσει / παραλύσει

Φανταστείτε στην Ελλάδα με το γνωστό πρόβλημα στα νοσοκομεία να έχεις άλλα 100 κρούσματα σαν αυτό του 66χρονου στην Πάτρα . Και το ίδιο νοσοκομείο να χρειάζεται να αναλάβει και όλες τις άλλες πνευμονοπάθειες ( άσθμα , καρκίνος , κάποιο αλλεργικό σοκ )

Επίσης αν τιγκάρουν οι ΜΕΘ δεν θα μπορούν να ανταπεξέλθουν στα υπόλοιπα περιστατικά ( τροχαία , εμφράγματα κλπ )

Στην Ιταλία διαβάζω ότι ήδη αρχίζει να υπάρχει τέτοιο θέμα

Αυτοί είναι valid φόβοι , δεν έχουν σχέση με τους Χιους και τους Κραουνάδηκες

5 Likes

Το έβλεπα χτες, είχα λιώσει :rofl: :sweat_smile: :joy: !!!

Τα του Καίσαρος, τω Καίσαρι.

Σ’ έχει προλάβει ο @apostolisza8 (Εκκλησία).

2 Likes

α σορρυ δεν μου το εμφάνισε ποτέ , θα το έχω mutάρει και αυτό λογικά

ρε μην μασάτε, βαράτε!

8 Likes

Άλλο βίντεο ανέβασε ο @Rebel και άλλο ο @apostolisza8 πρόσεξε λίγο καλύτερα :stuck_out_tongue:

Mate, το πρόσεξα πολύ καλά.

Η ουσία παραμένει η ίδια.

1 Like

…Καλά ο καλυτερότερος είναι πάντα ο τζον ο ολιβερ! :orange_heart: https://youtu.be/c09m5f7Gnic

1 Like

Καλά καλά. Κοιτάξτε να βρείτε κάποιον dual wielding Mage με virus resistance και AOE spells καλύτερα και αφήστε τα ξενόφερτα.

5 Likes

Η ουσία παραμένει η ίδια αλλά στο Luben έχουν βάλει ενδιάμεσες πινελιές από Τσουκαλά, Χίο, Ντίνα Κώνστα από 2 ξένους κτλ και σε κάνουν να σπαρταράς από τα γέλια. Στο άλλο έχουμε αποκλειστικά τις δηλώσεις του τραγόπαπα.

τον τσιμπησε κι ο πρωθυπουργος τον κορονοιο

1 Like

7 Likes

Έκλεισαν τα σχολεία , τα σωστά να τα λέμε, καλά έκαναν.

1 Like

Ποια μωρέ να λέμε; Τα αυτονόητα;

Εντωμεταξύ η Ευρωλίγκα δεν αναβάλλει το τον αγώνα του γάβρου στο Μιλάνο. Τρομπέτες με περικεφαλαία

8 Likes

Είδες που κάποια δεν είναι αυτονόητα;

3 Likes

Θέλω ρε μπαγάσα να σε δω όταν (σε σενάριο επιστημονικής φαντασίας) ο Αμβρόσιος ανακοινώσει μέτρα της εκκλησίας για τον ιό :stuck_out_tongue:

1 Like

Καλά δεν υπάρχει ελπίδα για κάτι τέτοιο μεταξύ μας, ο μεσαίωνας φαντάζει προοδευτικός μπροστά τους

2 Likes