Ιδεολογικές συζητήσεις

Aυτή είναι μάλλον η “ιδεολογία” που έχεις εσύ…

Kαι να που μία φορά θα συμφωνήσω σε κάτι με τον σύντεκνο στο “Ιδεολογικές συζητήσεις” και το εννοώ σοβαρά, δεν έχει να κάνει με το τριώδιο ή κάτι τέτοιο :lol::stuck_out_tongue:

Βέβαια δεν έχει να κάνει με ιδεολογία αλλά πως κρίνουμε ένα ποστ που ακριβώς δεν έχει και πολλά να πεί σχετικά με το θέμα του θρεντ.

Eμένα ο Ποστ Ρόκερ μου φαίνεται καλό παληκάρι που έκανε ένα έντιμο ποστ (που έστω φανερώνει κάποια σύγχυση, ο μόνος είναι; :roll:) και πέσατε πολλοί να τον φάτε…

Χαλαρώστε

Σιγά που πέσαμε να το φάμε. Μια ερώτηση του κάναμε.

Nαι αλλά τεκμηριώνει πολύ ελλειπώς τις απόψεις του. Πετάει κάτι που δεν το εξηγεί και ξαναμπαίνει μετά από 5 μέρες και πέτα κάτι άλλο ανεξήγητο

δεν έχω διαβάσει όλα τα ποστς γιατί δεν μπορώ τώρα… διαβασα όμως την πρώτη σελίδα. και συμφωνώ με Isis και Leper.

αλλά κυρίως συμφωνώ μ’αυτό:

αρχικό μήνυμα από leper jesus:
Δε με ενδιαφέρει η αντεθνιστική στάση να είναι στην ουσία ωφέλιμη για την πατρίδα. Με ενδιαφέρει να είναι ωφέλιμη για ανθρώπους, ανεξαρτήτως σε ποιον τόπο βρίσκομαι.

Καλή ιδεολογία για μένα τελικά δεν υπάρχει
Ο εθνικισμός κάποτε μου άρεσε δηλαδή το να αγαπάς την Πατρίδα σου, αλλά διαπίστωσα ότι πολλοί τον μπερδέυουν με τον ρατσισμό και τον νεοναζισμό…

Βλέπεις κάτι ηλίθιους με στόχους και φωνάζουνε κάποια ηλίθια συνθήματα, τους θεωρώ ότι σάπιο υπάρχει στην Ελληνική κοινωνία

Άλλο το να αγαπάς την Πατρίδα σου και άλλο να μισείς ότι να ναι

Ηρθες παλι πατρινο καρναβαλι #-o

Λοιπον ποστ ροκερ εχουμε τον εθνικισμο, ο οποιος διακρινεται απο ρατσισμο και υποτιμηση των αλλων εθνων και τον εθνισμο , ο οποιος αναφερεται στην αγαπη(sic) για την πατριδα σου χωρις να υποτιμας τα υπολοιπα εθνη…

εσυ τι εννοεις ακριβως?

Σωστα. Το πρωτο λεγεται εθνισμος/πατριωτισμος. Εθνικισμος ειναι το δευτερο. Μαλλον εισαι λιγο μπερδεμενος.

Lol, αυτός δεν ήταν που σε άλλο topic έλεγε για ειρήνες και λουλούδια; :stuck_out_tongue:

Μάγκες με παρεξηγήσετε είμαι Εθνικιστής αλλά όχι ρατσιστής, δεν είμαι με την Χρυσή Αυγή η με τον ΛΑ.ΟΣ, το ζήτημα είναι να μην βάζουμε γενικότερες ταμπέλες στην ζωή μας.
Μου αρέσει ο Εθνικισμός και όχι ο Εθνισμός, ο Εθνισμός έχει στοιχεία ρατσισμού και ναζισμού αφού ο καθένας λέει ότι το δικό του Έθνος είναι καλύτερο απο του άλλου.
Εγώ προσωπικά δεν μισώ κανένα, ούτε Τούρκο, ούτε Αλβανό, ούτε αναρχικό, ούτε κανένα

Ο μόνος λαός που μου την σπάε λίγοι είναι οι Αμερικάνοι διότι είναι οι καουμπούηδες της γής
Έχουν ένα έθνος χωρίς ιστορία και έχουν καταστρέψει τον μισό πλανήτη…

Διαβάστε την Ιστορία της Αμερικής του Howard zinn

ΥΓ
Leper Jesus το lol που πάει?
Είδες κάνα αστείο?

Ανάποδα τα 'πες :stuck_out_tongue:

Γιατι οι γυναικες θελουν το καπακι της τουαλετας κατεβασμενο;; :-k

Το lol πάει στα post σου γιατί με έκαναν να γελάσω.

Ρε σόρυ που επεμβαίνω πάλι, αλλά έχεις μπερδευτεί πάρα πολύ. Kαι δεν φαίνεται απ’ αυτό το ποστ μόνο αλλά και από προήγουμενα…Και δεν ξέρω, έχω την αίσθηση ότι λέγοντας αυτά νιώθεις ότι φιλοσοφείς τρελά…Ελπίζω να μην είναι έτσι

Παρ’ το αλλιώς

(Οντως ποστ για lol )

ρε μαγκες ελεος με τον εθνικισμο και την νεα μοδα που υπαρχει γυρω απο αυτον.
απο τα λιγα καλα που μας εμαθε και το σχολειο ειναι οτι ο εθνικισμος ειναι αρνητικο.
ο πατριωτισμος ειναι νορμαλ (για καποιους).
βγαινει ο καθενας και λεει “ειμαι εθνικιστης (ή ρατσιστης). Πειραζει?”

Φίλε post rocker: Αυτό για το οποίο μιλάς είναι ο εθνισμός. Εθνικισμός είναι το ρατσιστικό μίσος και η ψευδαίσθηση ανωτερότητας κτλ.

Όσοι για δεύτερη φορά την πεσανε στο παιδί για την άγνοια του δεν είναι γαμάτοι. Γραφικοί καταντάνε.

Σκατά και στους εθνισμούς και στους εθνικισμούς και σε όλες τις εκφάνσεις της ίδιας ιδεολογίας.

Εγώ είμαι τοπικιστής, αγαπώ με πάθος την Πατρίδα μου την ΚΥΨΕΛΗ και να φύγετε από δω όλοι εσείς που τη βρωμίζετε. Γιεα!

+1000000000000000

Leper Jesus αφιερωμένο

Με πολύ αγάπη!!!