Ανεκδοτάκια

Εγω βασικα δεν το καταλαβα καν :-s

Ειναι μια διαφημηση που λεει σε μια φαση “Ηθοποιος σημαινει φως” .Aπο εκει πρεπει να ειναι.

Αυτή την ατάκα την έχει πει ο Δημήτρης Χόρν αρκετά χρόνια πριν και είναι τίτλος τραγουδιού που ερμήνευσε για πρώτη φορά ο ίδιος…

Bασικα εχω την εντυπωση οτι ειναι τραγουδι απο θεατρικη παρασταση που συμπρωταγωνιστουσαν Χορν κ Λαμπετη…

δικο μου.ημουν λιγο σκεπτικος τις τελευταιες μερες για το αν το αξιζετε.αλλα παρτε το γιατι βαριεμαι

παιρνει ο Σακης τηλεφωνο τον Τακη.
-επ τακη τι γινεται καλα εισαι?
-μια χαρα σακη!
-να σου πω ρε,θες να παμε σε μια γαματη φαρμα αυριο?εχει κατι γαματα προβατα
-μεσα ρε! παμε!
φτανουν λοιπον την επομενη μερα.με το που μπαινουν μεσα.βλεπουν στα δεξια προβατα…αλλα οχι φυσιολογικα.αυτα τα προβατα ειχαν λεπτα μουστακια,φορουσαν μπερεδες και φουλαρια και τρωγαν κρουασαν!.πιο κατω προχωραν,βλεπουν ενα προβατο να διαβαζει ποιηση,και παρακατω ενα προβατο να παιζει ακορντεον διπλα σε ενα πιστο αντιγραφο του πυργου του Eiffel…βγαινουν εξω.ο τακης απορημενος γυρναει στο σακη
-ρε μαλακα τιναυτο που με εφερες
-ποιο ρε?
-πλακα κανεις ρε?τι προβατα ειναι αυτα που διαβαζουν και συμπεριφερονται σα γαλλοι
-ελα ρε πρωτη φορα ερχεσαι σε τετοιο μερος?
-γιατι ρε τι ειν αυτο το μερος
-ε μα ειναι λογικο!

[SPOILER]-ειναι μία pari-στάνη![/SPOILER]

Ένα δικό μου που μόλις σκέφτηκα!
Είναι ο Σάκης και ο Τάκης και αποφασίζουν να πάνε να δουν έναν αγώνα ποδοσφαίρου!
Μπαίνουν λοιπόν στο γήπεδο, κάθονται στις θέσεις τους και περιμένουν μέχρι να αρχίσει ο αγώνας!
Αρχίζει τελίκά ο αγώνας και με το που πέρνουν την μπάλα οι γηπεδούχοι τους κάνουν φάουλ οι αντίπαλοι!
Έξάλος ο διετητής κατεβαίνει στα αποδητήρια, ξυλώνει 2 σωλήνες και αρχίζει και βαράει τον παίχτη που έκανε φάουλ!!
-Τι γίνετε έδω ρε; τι κάνει αυτός ρε; λεει ο Τάκης
-Ε τι κάνει ρε; Την δουλεια του!
-Ποια δουλεία του ρε; τον έχει σαπίσει τον άλλον!
-Ε καλά ρε, δεν κατάλαβες γιατί;

[SPOILER]Αφού διετητής είναι ο Pierluigi Sollina!!![/SPOILER]

…oxi…

Και ένα που σκέφτηκα τώρα εγω.

Είναι ο Σάκης και ο Τάκης σε ένα μπαρ. Ξαφνικά σκάνε 2 Ιρακινοί και στέλνουν τον Σάκη και τον Τάκη στο διάολο και ακόμα παραπέρα!

Απλά περιμένω τη μέρα που ολοι εσείς οι σακοτακικοί θα αυτοκτονησετε ομαδικά σε καμία πλατεία απο τις τύψεις! Εγω θα είμαι εκεί και θα φταρνιστω στα κουφάρια σας!

παντως εμενα μαρεσε…
οπως και τα περισσοτερα δηθεν… :slight_smile:

Τελευταίο ποστ και ματιά εδώ μέσα…

Αν αλλάξει κάτι με τα και καλά ανέκδοτα που ποστάρονται ας ενημερώσει κάποιος

Kαλά ηρεμήστε λίγο ρε 'σεις πώς κάνετε έτσι,πωπωπω

Τώρα επειδή κάποιοι δεν βγάζουν τόσο πετυχημένα δήθεν δεν πάει να πει ότι φταίνει και τα δήθεν:roll:
Και σιγά το πράγμα δηλαδή.

Εγώ προτείνω το εξής,όποιος φίλος θέλει,ας τα βάζει σε σπόιλερ,όπως εγώ.Και να είναι λίγο καλά όχι σαν τα τελευταία μμ;:stuck_out_tongue:

δηθεν δικης μου παραγωγης που σκεφτηκα χθες στους sanctuary.συγγνωμη προκαταβολικα.

παιρνει ο Σακης τηλ τον τακη.
-ελα τακη αγορι μου να σου πω.ερχεται αυριο ο αγαπημενος μου παρουσιαστης στον πρωινο καφε! θες να ρθεις να τον δουμε απο κοντα?!
-παμε μωρε!
ε να μη τα πολυλογω πηγαινουν…στηνονται πισω απτις καμερες…ερχεται η ωρα που βγαινει ο αγαπημενος παρουσιαστης τους Σακη…ολα ηταν καλα.μεχρι που αυτος ο παρουσιαστης βγαζει απο μια μεγαλη μαυρη σακουλα τυριά,και αρχιζει να τα πεταει στον κοσμο…ροκφορ,φετα,κασερια,καθε ειδος τυριου,τα πετουσε προς καθε κατευθηνση,τα πασαλειβε στη μαπα του.και ολοι συμπεριφερονταν σαν να ηταν κατι φυσιολογικο…τελειωνει η εκπομπη βγαινουν εξω…ο σακης ενθουσιασμενος
-επιτελους τον ειδα!
-ρε μαλακα εισαι αρρωστος?τιταν αυτος?
-ο αγαπημενος μου παρουσιαστης ρε! δε τον ξες/
-οχι ποιος ηταν?

[SPOILER]ο καλυβαcheese![/SPOILER]

ζηταει ο σακης απτον τακη,να του προσφερει την αυλη του για να ροκαρει με την μπαντα του σε μια συναυλια δικης τους οργανωσης.δεχεται ο τακης αλλα του λεει οτι δεν θα ειναι ο ιδιος σπιτι,και θα ρθει αργοτερα!ερχεται η μερα της συναυλιας…ξεκινανε να παιζουνε.μετα απο 25 λεπτα ερχεται ο τακης…παει να μπει στην αυλη του.τον σταματαει ενας φουσκωτος
-μα τι κανεις?
-φιλε δε μπαινεις,πρεπει να πληρωσεις 0.85 λεπτα.
-τι λες ρε συ?για να μπω στην αυλη μου?
-φιλε ολοι το πληρωνουν!
ε πληρωνει ο και ο τακης και μπαινει και παρακολουθει τη συναυλια…αφου τελειωνει,βρισκει τον σακη…
-που σαι ρε φιλε! σου αρεσε η συναυλια?
-ωραια ηταν ρε συ,αλλα χαλαστηκα γιατι με εβαλε ενας στη πορτα να πληρωσω 0.85 λεπτα!
-ελα ρε νταξει,ολοι το πληρωνουν αυτο,ειναι σταθερο ποσο.
-σωπα ρε τι ποσο ειναι αυτο που πρεπει να πληρωσω για να μπω στην ιδια μου την αυλη?
-δε το ξες?
-οχι τι ειναι?
μα ειναι λογικο!

[SPOILER]ειναι ο στηναυλιακός φόρος![/SPOILER]

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

ρε μαλάκες, τι πίνετε?

το πανω αντεχοτανε… το κατω ομως… ανταρκτικη! :lol:

Παπαρδέλα αγόρι μου πλέον είσαι επίσημο μέλο της Δήθεν ομάδος του φόρουμ.Μπράβο

επειδη με συγκινησες,σου αφιερωνω τουτο

[SPOILER]παιρνει ο σακης τηλ τον τακη.
-ελα ρε τα μαθες!?
-οχι τι εγινε!?
-ερχεται ρε η αγαπημενοι μου μπαντα στη πολη μας!!! ΠΑΜΕ!
πηγαινουν στο λαηβ μετα απο καμια βδομαδα που ειχε προγραμματιστει…ολοι καθηλωμενοι…ξαφνικα φωτιες στον ουρανο,καπνοι απο παντου,κεραυνοι αντιλαλουν και βγαινει εξω η θρυλικη μπαντα!ο τραγουδιστης μετα απο τα πρωτα καταιγιστικα ριφφσ πλησιαζει στο μικροφωνο και ξεστομιζει τους πρωτους στιχους
"ET CETERA ET CETERA ET CETERAAAAAAA ET CETERAAAAA ET CETERAAAAAAAAAAAAAA(etc)"
ετσι και κυλησε η υπολοιπη συναυλια…ιαχες θαυμασμου και ο τραγουδιστης να επαναλαμβανει τον ιδιο αυτο στιχο!.βγαινουν εξω λοιπον μολις τελειωσε.ο σακης κατενθουσιασμενος
-σαρεσε ρε?
-ρε φιλε νταξει η μουσικη καλη ηταν.αλλα στιχος 0,τι ηταν αυτοι που επαναλαμβαναν συνεχεια et cetera et cetera,
-καλα ρε δε τους ξες?σε ειχα για μεταλο
-δε τους ξερω ρε ποιοι ειναι

[SPOILER]- μα ειναι οι γνωστοι KetallipA[/SPOILER] [/SPOILER]

Οταν γελας κανοντας φεησπαλμ ξερεις οτι το ανεγδοτο ηταν καλο

ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ, ΓΑΜΗΣΕ!

Πω πω ρε πεθανα! :lol3::lol3:

αυτο ηταν πραγματικα καλο. :thumbup: