True Detective (HBO)

Έπεσε μαραθώνιος όλη η σεζόν σε μιάμιση μέρα.

Εντάξει γάμησε η σειρά. Όταν είδα αναφορά σε yellow king κατευθείαν πήγε το μυαλό μου σε Chambers, Lovecraft και έμεινα εντελώς μαλάκας. Η σειρά τελικά δεν έδωσε και πολλές εξηγήσεις πάνω σε αυτό αλλά οκ δεν το κρατάω μανιάτικο. Έτσι και αλλιώς κυρίως στους χαρακτήρες των 2 αστυνομιών έδινε βάση και όχι σε μεταφυσικά/occult θέματα.

Όπως και να έχει οι ερμηνείες των Χαρελσον και Μακόναχι ήταν από άλλο πλανήτη. Ειδικά ο δεύτερος έδωσε ερμηνεία ζωής. Απλά απίστευτος αλλά είχε και ένα από τους πλέον γαμάτους χαρακτήρες στο χέρι του για να τα λέμε και όλα. Ρόλος που πολλοί θα ήθελαν να έχουν.

Επίσης…

[SPOILER]Αν και ήταν ψιλοτραβηγμένο το όλο θέμα και με τα πράσινα αυτιά, κατάφερα και το… πρόβλεψα :stuck_out_tongue: Ήταν εκείνη η σκηνή που λίγο πριν την αποκάλυψη του Μαρτι που έδειχνε τον τυπά να βάφει τον τοίχο ενός σχολείου που με πήγε προς τα εκεί. Δεν πίστευα πως θα είναι αυτό βέβαια αλλά… :lol:[/SPOILER]

Τώρα το είδα αυτό, ελπίζω να το διαψεύσει κάποιος και γρήγορα ,αλλιώς ας βάλουν την Άνιστον για παρτενέρ να είναι σωστό το τρολάρισμα

Το ότι ο Βινς Βον παίζει σε γλυκανάλατες ταινίες και σε χαζοκωμωδίες δεν τον κάνει και κακό ηθοποιό. Περιμένετε να δούμε τι ρόλο θα παίξει και αν θα παίξει τελικά. Τις καλύτερες δραματικές ερμηνείες τις έχουν κάνει οι (μέχρι τότε) χαζοκωμικοί . Και Μακόναχι σαν ομορφάντρας και γλυκανάλατος ήταν στο μυαλό μου πριν τον δω στη σειρά και απέδειξε ότι έκρυβε τεράστιο υποκριτικό ταλέντο

Βλέποντας τις ταινίες στις οποίες έχουν παίξει ο Βον από τη μία και ο Μακόναχι από την άλλη τα τελευταία 7 (τουλάχιστον) χρόνια δεν είμαι τόσο αισιόδοξος όσο εσύ, αλλά οκ, μπορεί να έχεις δίκιο. Μακάρι να έχουν Άνταμ Σάντλερ μαζί του [-o<

Παπαριές έχει παίξει ο Βινς Βον αλλά δεν τον κάνει αυτομάτως κακό ηθοποιό όπως προειπα γιατί πολύ απλά ενα αδύναμο σενάριο σε χαντακωνει ενω εσύ θεωρητικά εχεις τα φοντα να αναδειχθείς αμα σε υποστηριζει ο ρόλος σου…μπορεί να κρατάει κάναν άσσο στο μανίκι του υποκριτικά, ποτε δεν ξερεις

100% συμφωνώ φιλε !

BREAKING: [U]Rachel McAdams[/U],[U] Taylor Kitsch[/U] and[U] Kelly Reilly[/U] join Colin Farrell and Vince Vaughn in True Detective Season 2.

Κανά λινκ;

Έντιτ: http://insidetv.ew.com/2014/11/24/true-detective-cast/

H Rachel McAdams λογικά θα είναι ζευγάρι με τον Farrell που θα μπορεί να ταξιδεύει στον χρόνο

^ΛΟΛ.
Σκηνή(ές) σεχ να έχει και είμαστε κομπλέ. Άντε και μια Έμιλυ Μπλαντ του χρόνου. :drunk:

Εγώ γούσταρα πάντως με θεούλη Τιμ Ρίγκινς από FNL. Ανυπομονώ.

+1

[-o<

To επικομετρο της σεζον 2 μολις χτυπησε κοκκινο αφου θα εχει τον αιωνιο teenager Rick Springfield 8)

Second that… Το αποπάνω ποστ τα λέει όλα… :wink:

Τελευταια σκηνη εξω απο το νοσοκομειο ολα τα λεφτα!Once there was only dark, if you ask me the light is winning!

ρε παιδιά, που σκατά είναι αυτό το 6λεπτο μονόπλανο που διάβασα ότι υπάρχει?? γιατί το έχασα?? :confused:

Season 2 teaser https://www.youtube.com/watch?v=4OfU7CGY5DQ

Φαινεται φοβερο! Θα κανω μια προβλεψη, ο Βινς Βον θα ειναι αποκαλυψη!

4ο επ τέλος

α αυτό εννοεί μονόπλανο. έψαχνα και εγώ να βρω κανα αγγελοπουλικό πλάνο και λέω wtf?!

bump

ΑΥΡΙΟ

αναμονη στα υψη και ελπιζω να μη φαμε φολα
:papas: