True Detective (HBO)

Τί είναι αύριο;

Προβολή. Δευτέρα σε 'μας.

season 2 episode 1

Νταξ, δεν είχα πάρει καθόλου χαμπάρι…

δυναμικό ξεκίνημα. προμηνύεται συγκλονιστική σεζόν και γύρισμα καριέρας πολλών

Οι κριτικές πάντως λένε ότι δεν πλησιάζει τη ποιότητα του πρώτου κύκλου. Όχι ότι θα ήταν ανθρωπίνως δυνατό να συμβεί αυτό …

Λοιπόν, πάμε στοιχήματα: [SPOILER]ποιός είναι ο πατέρας του γιου του Φάρελ;[/SPOILER]

υπαρχουν κριτικες για ολη τη σεζον? μου κανει εντυπωση.
θα ηταν λαθος να τη συγκρινουν βεβαια.
Δεν το εχω δει, περιμενω να βγουν υποτιτλοι :stuck_out_tongue:

Δεν υπάρχουν κριτικες για όλη τη σεζον αλλά για τα 3 πρωτα επεισοδια. Λενε με λιγα λόγια ότι έχει χαθεί η εκπληξη που υπήρχει στην 1η σεζον και απλως ισοσταθμει με την ιντριγκα και τις ερμηνειες. Οτι η φωτογραφια και η σκηνοθεσια ενω ειναι καλες, χάνουν σε σημεία και είναι πιο ευθείς απ’ την 1η , προκειμένου να αναδεικνυουν τη γραφη του σεναριου και οτι υπάρχει ισχυρη δόση σεξισμού που το κάνει πιο ρηχό και θα απωθησει κόσμο.

αυτό το “Athena, the goddess of love” πολύ φέηλ πάντως

Straight edge ρε μουνια.

BTW το 1080 του sneaky είναι το καλύτερο release που βγήκε.

Όντως τρελό άκυρο,ευτυχώς δεν το συνέχισε και με την Antigone #-o

Μου αρεσε το πρωτο επεισοδιο.Σχετικα καλες ερμηνειες αλλα αρκετα κλισε οι χαρακτηρες των μπατσων,σε σχεση με την προηγουμενη σεζον.Εξακολουθει παντως να βγαζει μια ωραια ατμοσφαιρα.

Ωραίο ήταν. Λίγο πιο συμβατικό από το πρώτο και με περισσότερα πλοτ και χαρακτήρες. Ακόμα είναι νωρίς, αλλά φαίνεται αρκετά υποσχόμενο εως πολύ.

Δυνατό ξεκίνημα πράγματι. Η πρόβλεψη μου είνα πως το υπερφυσικό στοιχείο που ήταν διάχυτο στη πρώτη σεζόν, θα δώσει τη θέση του σε ένα πιο αστικό/ρεαλιστικό μοτίβο.

Ρει Βελκόρο θα προσπαθήσει να γίνει νεος Ραστι Κολ, αν και δε νομίζω οτι θα τα καταφέρει.
Μικρή έκπληξη (η μηπως επρεπε να το περιμένουμε?) ο βινς ο βον, ο οποίος μου φάνηκε αρκούντως ικανοποιητικός.

Τελος θετικό οτι ακόμα βγάζει αυτή την απροσδιόριστη σκοτεινιά. Αναμενουμε τη συνέχεια.

Κι εκεί που βλέπεις ψιλοαπογοητευμένος το 2ο επεισόδιο,γιατί κάτι κάτι δε σου κάθεται καλά,έρχεται μια στιγμή και σκέφτεσαι,ρε συ μήπως κι αυτοί βλέπουν/διαβάζουν Game of thrones?

Λόγω των εξελίξεων σε πολιτικό επίπεδο δεν είχε γραφτεί κάτι τόσες μέρες, περίμενα μπας και…

Λοιπόν το είδα σε 2 κομμάτια το σόδειο καθώς με πήρε ο ύπνος. Αν το πρώτο σε άφηνε με βλέψεις, το δεύτερο σε απογοητεύει τελείως. Γενικά τρελή ξενέρα το Κυριακάτικο, γνωρίζαμε βεβαίως ότι τα μεγαλεία του πρώτου κύκλου ήταν ακατόρθωτο να ξεπεραστούν αλλά ρε πούστη μου όχι κι έτσι.

Γενικά σαν κάτι να του λείπει, αλλά τι;

αυτό.

τελείως wtf φάση.

Γιατί φαίνεται σαν μια καλή σκοτεινή αστυνομική σειρά, καμία σχέση με την πρώτη σεζόν.
Βέβαια στην πρώτη ο άλλος έδωσε ερμηνεία ζωής οπότε δύσκολα θα ξεπεραστεί , σε αυτήν έχουμε τον βινς βον να προσπαθεί να γίνει σοβαρός ηθοποιός.

: ’ )