Uli Jon Roth, George Gakis & The Troublemakers, Rusty Rock 16/8 @ Τσαγκαραδα Πηλιου

Υπάρχει περιπτωση να ξεκινήσουν αυτοκινητα οργανωμενα για πάνω;
Στους Βολιωτες κυρίως απευθύνομαι

εγω παντως(επειδη δεν εχω βρει καποιον με αυτοκινητο) θα ανεβω με το ΚΤΕΛ απο Βολο, εχει 13.30 δρομολογιο. :slight_smile:

μια βασικη ερωτηση. που ακριβως ειναι ο χωρος που θα γινει η συναυλια? φανταζομαι το λεωφορειο θα με αφησει καπου στο κεντρο του χωριου, μετα που θα παω?

ξεκιναω εγω σιγα σιγα…εγω 2 λεωφορεια να αλλαξω! θα ειμαι Τσαγκαραδα κατα τις 3! τα λεμε στο live! θα φοραω ενα Deep Purple μπλουζακι απο τη φετινη περιοδεια, οποιος με δει ας πει ενα “γεια” θα ειμαι μαναχος! :smiley:

Ακυρο απο μενα παιδες,δυστυχως θα φτασω Λαρισα κατα τις 10 οποτε δεν προλαβαινω.Οσοι πατε να περασετε καλα!

Καλό live παίδες. Θέλω αναλυτικό review το βράδυ. :slight_smile:

Ούτε εγώ προλαβαίνω να φύγω γαμάτα. Ίσα ίσα θα προλάβαινα Βόλο αλλά μέχρι Τσαγκαράδα με τπτ! :confused:

Zηλεύω όσους πάνε. Καλά να περάσετε παιδιά. Και αναλυτικό ριπόρρρττ…

παει και ο Roth ξεπουληθηκε… :p::stuck_out_tongue: που ειναι τωρα οι επικριτες scorpions, purple, και ολων των αλλων που τολμουν να παιξουν στην επαρχία??

χιλιαδες μπραβο σε ολους αυτους που φερνουν τετοια ονοματα στην επαρχία. Παρ οτι εχω αδεια, δεν μπορω να ερθω… να περασετε καλα, βεβαια με Roth μονο υπεροχα μπορεις να περασεις. Παντα τετοια!!!

Ωραία βραδιά απόψε…καλά να περάσετε όσοι πάτε:):!:

Tι έγινε ρε παιδιά; Δεν γύρισε κανείς ακόμη να μας δώκει ραπόρτο;;

νυσταζω ρε…με 3 ωρες υπνο ειμαι! το απογευμα απο μενα. :slight_smile:

γενικα προσκυναμε παντως! απιστευτος!!

Λοιπον,ξεκιναω.
Ενταξει παραμιλαω ακομα…
Ας τα παρουμε απο την αρχη.Ο κολλητος μου Moon Madness κ ο αδερφος του,ας ειναι καλα τα παιδια,ηρθαν και με πηραν απο τον Αη-Γιαννη και ξεκινησαμε για Τσαγκαραδα.
Φτανοντας,προλαβαμε ελαχιστο soundcheck,και στη συνεχεια υποδεχθηκαμε στη σκηνη τους Boλιωτες hard-rockers Rusty Rock.Καλη αποδοση απο τα παιδια,αν και τους εχω δει και σε μεγαλυτερα κεφια,με τον ηχο να μην εινια συμμαχος τους.Τα εδωσαν ομως πανω στη σκηνη ,οπως παντα αλλωστε.
Στη συνεχεια βγηκε ο Ελληνας Coverdale και για μιαμιση ωρα περιπου μας προσεφερε hard rock/poser στιγμες,διασκευες ως επι το πλειστον,με οχι πολυ καλο ηχο.Εγω καραγουσταρισα,αλλα αντικειμενικα δεν τα επαιζαν και πολυ καλα τα κομματια.Πανω στον ενθουσιασμο ομως,τα εδωσα ολα διοτι το ειχα αναγκη να ξεφυγω απο τη δουλεια και απο την μη δυνατοτητα για συναυλιες ολο το καλοκαιρι.
Και το καλυτερο ηταν μετα ομως.
Τον ειχα δει τον Roth και στο Principal με Mark Boals στη φωνη,αλλα το χθεσινο ηταν το κατι αλλο,Παιδια,χωρις υπερβολη την κατατασσω στις καλυτερες συναυλιες που εχω δει και εχω δει πραγματικα παρα πολλες.
Με την ιδια συνθεση,οπως και τοτε(Principal)ο μαγος Roth επαιξε με μοναδικο τροπο τραγουδια του Hendrix,δικα του και φυσικα τραγουδια της χρυσης εποχης των Scorpions!!!
Eνδεικτικα επαιξε Fly To The Rainbow,Sails Of Charon,We΄ll Burn Th Sky,I΄ve Got To Be Free,Polar Nights και Catch Your Train/Pictured Life με φωνητικα απο τον George Coverdale.Ηχος απιστευτος,παιξιμο για σεμιναριο,φωνητικα φοβερα,καυλα και ανδρεναλινη να ρεεουν σε αυθονες ποσοτητες και πραγματικα αν καποιοι λενε αυτους τους καλλιτεχνες ξοφλημενους και αραπχτακηδες,επρεπε να ηταν χθες για να παθουν πλακα.Τι συναυλιαρα ρε παιδια,τι συναυλιαρα!!!
Κορυφαια ομως στιγμη -εκπληξη ηταν το γεγονος οτι απο το 1975 οπως ειπε ειχε να παιξει το ΄΄They Need A Million΄΄ και το εαιξε χθες ρε παιδια,δηλαδη τι αλλο να ζητησει κανεις!!!
Σημειολογικα η μπαντα του ηταν εντελως δυσαναλογη και θα εξηγησω τι εννοω.Ο drummer θα μπορουσε καλλιστα να παιζει σε black metal band,ο μπασιστας ηταν λες κι επαιζε στους Poison,ο φοβερος δευτερος κιθαριστας/βοκαλας ηταν φτυστος ο Francesco Totti και ο πληκτρας ηταν μια διασταυρωση μελους των Stratovarius/Apocalyptica.Σαν παιχτες/συνολο ομως ηταν φοβεροι.
Γνωρισαμε Μιχαλη Purple και Νikatapi.Γαμω τα παιδια,αμφοτεροι.Ειδαμε και Diskovolos και βγαλαμε ολοι φορουμικες φωτογραφιες,στο τελος φωτογραφιες με Roth o οποιος μετα το υπερτατο show που μας χαρισε ,μας υπεγραψε τα booklets απο τα cds μας και ηταν απλος και καταδεκτικος με τους παντες.

Oσον αφορα στην προσελευση κοσμου,θα μπορουσε να ειχε και περισσοτερο,αλλα οσοι ημασταν εκει πραγματικα τρελοκαρα γουσταραμε,σε εναν πολυ ομορφο και γραφικο χωρο.Ουτως η αλλως η Τσαγκαραδα ειναι ενα απο τα πιο ομορφα χωρια του Πηλιου!!!

Πολύ όμορφα όλα αυτά! Κ ήμουν πέρισυ στο Πήλιο κ είναι πραγματικά υπέροχο!

jiopas από προσέλευση σε τί επίπεδα ήταν δηλαδή; φαινόταν άδειος ο χώρος;

Φαινοταν ημιγεματος,αλλα βεβαια η αυλη του Νανοπουλειου Ιδρυματος ειναι αρκετα μεγαλη για να γεμισει.
Να πω και κατι αρνητικο ομως.Ρε αθεοφοβοι αγιογδυτες,3 ευρω το κουτακι η Αmstel???

Να πώ κ γώ τις εντυπώσεις μου. Πήγα μην ξέροντας ακριβώς τι να περιμένω είναι η αλήθεια, καθώς δεν είμαι και κανένας τρελός φαν.

Rusty Rock ήταν καλοί, ορεξάτοι περισσότερο και αυτό είναι που μετράει. Ο μπασίστας παλίκαρος.

Ο Γάκης εντάξει είναι λίγο γραφική φιγούρα κατά τη γνώμη μου, και με κούρασε το σταμάτημα σε κάθε τραγούδι για να τραγουδάει ο κόσμος. Ο κιθαρίστας καλός παίκτης, μεγάλο ποζέρι. Ο ίδιος ο Γάκης έχει το ποζεριλίκι αλλά στις ψηλές δεν το πάλευε και πολύ. Γενικά όμως ήταν αξιοπρεπείς θα έλεγα, και έπαιξαν και Perfect Strangers όπου γουστάραμε με τον Mixalis_Purple.

Εντάξει για τον Roth τί να πεί κανείς, ο τύπος είναι απίστευτος, όχι ότι θα ήταν κάτι λιγότερο βέβαια. Πραγματικά ήταν σαν να έκανε σεξ στην κιθάρα του όση ώρα έπαιζε, φοβερό συναίσθημα, αλάνθαστο παίξιμο. Η μπάντα του πολύ καλή και δεμένη, ο τύπος στα φωνητικά-δεύτερη κιθάρα είναι φωνάρα, πέταξε κατι υπερηχητικές κορώνες. Συνολικά μια φοβερή εμφάνιση, highlight όπως είπε και ο jiopas ήταν το “They Need A Million”, δεν νομίζω να περίμενε κανείς να το ακούσει.
Αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι σε πολλά σημεία ο Roth απλά ξέφευγε, και οι άλλοι προσπαθούσαν να τον ακολουθήσουν, το οποίο έγινε και επιτυχημένα. Αυτό δείχνει ότι υπήρχε πάθος και όρεξη και δεν ήταν ακόμη ένα gig.

Γνώρισα και τους Mixalis_Purple, jiopas,Moon Madness, Diskovolos, ωραίοι τύποι όλοι τους, με τον Μιχάλη μιλήσαμε περισσότερο γιατί πήγα νωρίτερα και δεν είχε αρχίσει η συναυλία.
Χάρηκα για τον jiopas που πραγματικά το ευχαριστήθηκε με την ψυχή του και το έδειχνε.
Αυτά από μένα:)

Ρε τι πάθαμε… Κυκλαδίτες άνθρωποι, να ζηλεύουμε στο κατακαλόκαιρο τη Θεσσαλία…
:lol::lol::lol:

Να’στε καλά ρε μάγκες, όσοι πήγατε, έτσι να γουστάρετε πάντα.

Δεν μπόρεσα να έρθω γαμώ. :frowning:

Πάντως toxike άλλο το Πήλιο και άλλο η υπόλοιπη Θεσσαλία. Μέρα με νύχτα

Από όσα διαβάζω περάσατε καλά! Πάντα τέτοια! Θα γούσταρα να είμουν πάνω για καλοκαιρινή βραδιά με τον Ροθ στο Πήλιο (από τα αγαπημένα μου μέρη στην Ελλάδα), μιά χαρά ακούγεται!

Το ξέρω. Καραγουστάρω Πήλιο. Συναυλιακά όμως, μετά από Fates και το χθεσινό, όλη τη Θεσσαλία τη ζηλεύω…