Uli Jon Roth live σε Αθήνα κ Θεσσαλονίκη

Ναι,συντομα θα υπαρχουν στα Public Αθηνας κ Θεσ/κης
Για Αθηνα εχουν 35e k για Θεσ/κη 30e
Eπισης στην Θεσ/κη θα υπαρχουν και στο PMW k Alone…αυτα προς το παρον
Θα συμφωνησω οτι νομιζω οτι θα δουμε τον καλυτερο Uli που εχουμε δει!
Και κατι αλλο,επειδη ετυχε να ακουσω τον δισκο,εχω να πω οτι ειναι ‘δυσκολος’,θελει τον χρονο του…προσωπικα τον ακουσα πολλες φορες για να βγαλω γνωμη…ειναι αριστουργημα και ο Uli δινει μεγαλη βαση στην συνθεση κατι που ακνει το παιξιμο του’μαγικο’…

35 ευρω ρε παιδια?!
Δεν ειναι λιγο τσιμημενο?
Ενω θελω πολυ να τον δω,τωρα θα το σκεφτω σοβαρα…[-X

Ti να σου πω αρχηγε,ερχεται ο Uli Jon Roth με 7μελη μπαντα να σου παιξει 3 ωρες…αν φαινονται πολλα…αυτο ειναι στην κριση του καθενος!

μια χαρα ειναι η τιμη,αν αναλογιστεις οτι 8α εχει και 2 τραγουδιστες μαζι …και τι τραγουδιστες.εδω τον κοτσιρα να δεις 8ες 25ευρα :p:p:p:p:p:p:p:p:p

Δεν αντιλεγω αλλα μετα λενε για τη didi…
Αυτο ομως που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση ειναι τα -5 ευρω στη Θεσσαλονικη…:-k
Εκει δεν ειναι 7μελη μπαντα?
Και προς Θεου δε σου ζηταω εξηγησεις,και λογικα θα ερθω στο live,απλα ηλπιζα σε μια καλυτερη τιμη…

μια χαρα ειναι η τιμη! 30euro οτι πρεπει!:wink:

Όντως η διαφορά μου κάνει κάτι. Πρέπει να οφείλεται στο αθηναϊκό κατεστημένο. Χα χα χα… Αλλά όσο και να κόστιζε για τον Uli πάμε πάσο.

Λενε για την didi??? Έχεις πάει σε πολλές συναυλίες τετοιου επιπέδου και βεληνεκούς της didi και οποιασδηποτε αλλης εταιρειας με 35 ευρώ??? γιατι εγω μονο 45αρια και στο ταμειο 5 ευρω παραπανω θυμαμαι, στην καλυτερη! τοσους μηνες παω σε συναυλιες και κατω απο 40 ευρω στην προπωληση (γιατι πάντα στο ταμειο ειναι ακριβοτερα, κατι που σε αυτη τη συναυλια του Roth Δεν Ισχύει) δεν εχω δει να εχουν! Και μαλιστα χωρις 7μελή μπαντα και 2 τραγουδιστές (ποσο μάλλον αυτούς που ειναι σουπερ!). Και επειδη ανεφερες την didi , στις περισσότερες της συναυλίες στη Θεσσαλονίκη έχει φθηνοτερο εισιτηριο αποτι στην Αθηνα. Και λογικο το βρισκω, μιας και ολα στη Θεσσαλονικη ειναι φθηνοτερα. Η συγκεκριμενη συναυλια του Roth γινεται στο Principal, το οποίο βρίσκεται εκτος πόλης. Φανταζεσαι να αεβω (που θα ανέβω:D) πχ χωρις αμάξι??? Θελω τουλαχιστον αλλα 5 ευρω για να πάω εκει με ταξι (και δε ξερω μηπως και παραπανω). Και θα παιξει ο Roth και 3 ωρες!! Το εισιτηριο το βρισκω μια χαρά για μια τετοια συναυλια! μακάρι και σε αλλες συναυλιες να εβαζαν τετοιες τιμές, αντι να μας γδύνουν για σόου μίας και μιάμισης ώρας (και χωρις να ειναι αυτου του επιπεδου επαναλαμβανω). Το μονο, πιστευω οτι το FUZZ ειναι λιγο μικρο. Ισως να ηθελε κανα Badminton.

Μα, είναι ακριβοτερα στην Αθηνα, και αυτο το ξερουμε όλοι! Εγω πιστευω οτι το 30αρι στη Θεσ/κη οφειλεται στο οτι το Principal ειναι εκτος πόλης :wink: αυτο δηλαδη βρισκω πολυ λογικο

Κοιτάχτε, αν ο Roth ερχόταν πάλι με εναν κιμπορτίστα, και μενα πολλά θα μου φαινοντουσαν τα 35. Αλλα οταν σου φερνει τετοιο line up, με “φρεσκους” τραγουδιστες (και οχι να πληρωνεις 45αρια και 50αρια για να βλεπεις ψοφιους στη σκηνη), ειναι απολυτα λογικό! υποθετω οτι οι εταιρειες θα εχουν και αλλα εξοδα, εκτος απο το να πληρωνουν τους καλλιτεχνες. Αλλα αυτο δεν αφορα βεβαια εμας τους οπαδούς. Εμεις θελουμε καλές συναυλίες σε καλές τιμές. Και πιστευω οτι η παραπανω συναυλία πληρεί αυτες τις προδιαγραφες.

Δηλαδή η Μαλακάσα έπρεπε να είναι τζάμπα?

στο principal σε πανε με λεωφοριο ΤΣΑΜΠΑ! :wink:
κλεινεις θεση τηλεφωνικος πας λευκο πυργο κ εφυγες!

ρε μην πααπονιεστε οι αθηναιοι!
εμεις δωσε 8 ευρα παραπανω gia MOTORHEAD

Επίσης αν είσαι εκτός Θεσσαλονίκης σου κρατάνε εισητήριο με τιμή προπώλησης στο ταμείο για να μην μπαίνεις μέσα στην πόλη να το αγοράσεις. Οι Μότορχεντ ήταν μια εξαίρεση. Τρανταχτή μεν, αλλά εξαίρεση…

ΧΑΧΑΧΑ!!! Κανονικά, Ναι!!! Γιατί δεν πληρώνεις μόνο κερατιάτικα (σορυ κιόλας) για τα εισιτήρια, αλλά πληρώνεις και άλλα τόσα σε βενζίνες και διόδια! Ευτυχώς από πέρυσι εβαλαν δωρεαν πάρκινγκ γιατι αν θυμάστε το είχαν 5 ευρώ αρχικά…
Επίσης, αν θυμάσαι, τα πρώτα Rockwave στη Μαλακάσα ήταν πάμφθηνα! Ψέματα λέω?

Έτσι είναι :wink: Το χω ψαξει και γω το θέμα, γιατί θα ανεβούμε παρέα από το φαν κλαμπ και στη Θεσσαλονίκη για να δούμε και εκεί το live! Θα γινει χαμός! Lol

Εγω πάντως σε γενικές γραμμές, θυμάμαι ότι πολλές φορές στη Θεσσαλονίκη τα εισιτήρια είναι φθηνοτερα αποτι στην Αθήνα. Λάθος κάνω?

Το εισιτήριο στις συναυλίες του Roth ίδια τιμή θα έχει είτε το πάρεις από την προπώληση είτε στο ταμείο! Εστειλα στο Myspace της εταιρείας και ρωτησα, γιατι εννοείτε ότι αν ανέβει κάποιος από Αθηνα, όπως εγω και τα παιδιά, δεν μπορεί να πάρει από την προπώληση! Αλλά γιατι δεν στέλνετε και στην εταιρεία, όσοι έχετε Myspace (γιατι ιστοσελίδα τους άλλη δεν έχω βρει) : http://www.myspace.com/dracompany

εαν δεν κατεβω Αθηνα για να δω κ μακλαφλιν λογικα θα τα πουμε Σαλονικα !:wink:

παντα ειναι 5 ευρα κατω!

Όχι. Από Σάμπαθ και μετά ξέφυγε η κατάσταση…

Όντως, από τους Sabbath και μετά, δεν πάει καλά η ιστορία. Και άν κάποιοι από εμάς εργάζονται και μπορούν να τα σκάνε, υπάρχουν και μαθητές και φοιτητές και άτομα που δύσκολα τα φέρνουν βόλτα, αλλά νομίζω ότι από δω και πέρα αλλάζουμε θέμα. Ούτε δυο μήνες δεν έμειναν ρεεε…

Ρε παιδια,τι εγινε εδω;;;Προς μεγαλη μου εκπληξη,ειδα οτι ξεφυγε η συζητηση!!!Μερικοι ανακαλυψαν τωρα την Αμερικη!Δηλαδη πρωτη φορα ειδατε διαφορετικη τιμη σε Αθηνα και Θεσ/κη;;;
Αληθεια θελει τοοοοοοοοοοσο μεγαλη φαντασια να καταλαβει καποιος και το γιατι;;Εγω εχω καποια γνωριμια με τον Uli και μπορω να μιλησω με εγκυροτητα για τα του σετ λιστ προγραμματος κτλ κτλ,αλλα δεν μπορω να μιλησω εκ μερους των διοργανωτων,αλλα μπορω να καταλαβω το γιατι κατα καιρους υπαρχει αλλη τιμη.
Ομως,φανηκαν τοσο πολλα τα 35,οταν η didi(με εξαιρεση τις συναυλιες των M.Magnet&An Clarke),εχει το 40αρι κ 50αρι σαν τιμη εκκινησης;;Γιατι δεν σκασαμε για τον Gary 45,για προγραμμα 14 κομματιων,δηλαδη μιλαμε για 90’ με το ζορι…εκει γκρινιαξε κανενας;;Εμενα μου φανηκαν αυτα πολλα,αλλα πηρα το εισιτηριακι μου και ανυπομονω να παω να τον δω.
Οσο για την Μαλακασα,οι παλιοτεροι θα θυμουνται οτι την πρωτη χρονια που εγινε Rockwave εκει ειχαν βαλει πραγματικα καλες τιμες και μετα αρχιζαν να το ξεφτιλιζουν(μονο φετος το 3ημερο ειχε καλη τιμη και παλι αν το ειχες αγορασει αρκετα νωριτερα).
Οπως και να εχει,οποιος ειναι να παει,θα παει και δεν νομιζω να τον σταματησει η τιμη του εισιτηριου και οποιος εχει αμφιβολιες,ας ρωτησει πως εφυγε ο κοσμος απο την προηγουμενη εμφανιση του
Και κατι τελευταιο,εμας ως οπαδους,αυτο που μας συμφερει(νομιζω οτι δεν χρειαζεται να εξηγησω το γιατι)ειναι η υπαρξη πολλων εταιρειων που διοργανωνουν συναυλιες και θα πρεπει με τον τροπο μας να τις ενθαρρυνουμε και οχι να αποθαρρυνουμε…
Να επιστρεψω και στην μουσικη,γιατι θα επρεπε να μιλαμε για μια μερα που θα χορτασουμε μουσικη.Εγω με την σειρα μου απλα ανυπομονω να ερθει ο Νοεμβριος να ζησω αυτη την εμπειρια(παλι).Ο Uli παιζει διαφορετικα και αλλαζει απο συναυλια σε συναυλια και προτεινω σε οποιον εχει την δυνατοτητα να τον δει και στις 2 συναυλιες(ξερω κοσμο που θα το κανει)και θα με θυμηθει!!

Εντάξει, όντως ξεφύγαμε από το θέμα. Όσοι είναι αποφασισμένοι να πάνε, θα τα δώσουν. Και αν μιλάμε και για κάτι που γουστάρουμε πολύ, το θέμα για τα χρήματα πρέπει να είναι και ψιλοάκυρο. Απλά φτάσαμε σε ένα σημείο που τα 35-40 γιούρα δεν είναι τόσο μεγάλο ποσό.

Ρε παιδια, με το να πει καποιος οτι ειναι πολλα τα 35 δεν υποβαθμιζει τον Uli, και 100 να ειχε τα εδινα που λεει ο λογος, αλλα ειναι αντικειμενικα πολλα λεφτα πως να το κανουμε?

Δεν είπα ότι τα λεφτά είναι λίγα. Λέω ότι φτάσαμε στο σημείο να τα θεωρούμε λίγα. Σόρυ, αν δεν έγινα κατανοητός. Αν μας έλεγαν ότι θα δίναμε 10 με 15 χιλιίαδες δραχμές πριν 4-5 χρόνια για κάθε συναυλία θα έπεφταν γιαούρτια. Φυσικά και δεν υποτιμώ τον Uli, αυτή είναι η αφόρμή για την κουβέντα και θα έδινα για πάρτη του πολύ περισσότερα. Ας πούμε ότι αυτή είναι η ημέρα της γκρίνιας, όχι ότι έχουμε και άδικο. Από αύριο θα ξαναρχίσουμε τις αντίστροφες μετρήσεις…