Uli Jon Roth live σε Αθήνα κ Θεσσαλονίκη

Mια χαρα ειναι τα 35 γιουρο. Ενας απο τους μεγαλυτερους κιθαριστες της μουσικης μας μαζι με υπερπληρες συγκροτημα και σετ-λιστ για προσκυνημα. Σιγα μην μας πληρωνανε κιολας για να παμε.

δλδ ο Mεταλοταχαμπλουζμαν Moore που εχει 45 ειναι μια χαρα ε?

ρε βουρλα εχετε δει ποσα ατομα εχει μαζι του κ τι σετλιστ παιζει?

Οκ ρε βουρλο ωραιος…
Εχεις δικιο…:wink:
Απο περιεργεια ποσο ειχε τη προηγουμενη φορα ο Roth??:-k

θεσσαλονικη ειχε 27 euro!

Πόση ώρα σου έπαιξε τότε ο Roth?? Είχε 7μελή μπάντα?? Εβγαζε καινουριο δίσκο?? Σε πολλές συαυλίες έχςεις πάει τελευταία που να έχουν 35 ευρώ? Κοίτα να δεις. Ο Roth έρχεται φέτος με άλλη εταιρεία και όχι με την didi music. Θεωρείς αν ήταν επιτυχημένο το “28 ευρώ” που 'χε βάλει η didi (χωρίς όλα τα παραπάνβω που σου ανέφερα, τα οποία ανεβάζουν το κόστος της εταιορείας που θα τους φέρεις και ανεβάζουν και το κασέ της μπάντας λογικότατα) δεν θα τους είχε φέρει?? Γιατί ο Roth, απότι ξέρω απ’το φαν κλαμπ, ήθελε να επικοινωνήσει με την didi music! Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι θα τον ξαναέφερναν και μάλιστα με 28 και 30 ευρώ! Και μάλιστα υπο αυτες τις συνθήκες!
Κοιτάχτε, επειδή ο Roth έχει έρθει κάποιες φορές στην Ελλάδα, νομίζω οτι κάποιοι έχουν υποτιμήσει την αξία του. Ειναι τεράστιος καλλιτέχνης και φέρνει μαζί τρομερα ονοματα τα οποία φυσικά δε νομίζω να πιστευει κανείς οτι ΄παίζουν τσάμπα! Ο Gary MOore δηλαδή γιατι να έχει 45 ευρώ και 50 στο ταμείο??? δεν καταλαβα! Πηρα εισιτηριο, αλλά ειλικρινά το έκανα μονο και μόνο επειδή είμαι σίγουρη οτι δεν προκειται να ξανάρθει για Live. Αλλιώς το ποσό είναι εξωφρενικό!! Ανωτερος ειναι απο τον Roth!!! Ήμήπως φέρνει τα ονόματα που φέρνει μαζί του ο Roth και θα παίξει και 3 'ώρες όπως ο Roth!!! … Ας ηρεμήσουμε λίγο… Μακάρι όλες οι συναυλίες αυτού του επιπέδου να είχαν γυρω στα 35, γαιτι τον τελευταίο καιρό για κατωτερες συναυλιες μας γδυνουν! Και οπως είπε κάποιος πριν πολυ σωστα σε προηγουμενο ποστ, το 40-50 εχει γινει τιμη εκκίνησης πλέον! Για να μπούμε λίγο στον ανταγωνισμό μήπως οι εταιρείες αρχίσουν να βαζουν καλές τιμές…

Είναι άδικη η σύγκριση του Gary με τον Uli, γιατi ο πρώτος είναι πολύ πιο αναγνωρίσιμος εμπορικά, όσο κι αν εμείς ξέρουμε ότι ο Uli είναι aνώτερος σαν καλλιτέχνης, χωρίς να υποτιμούμε την μεγάλη πορεία του Moore. Απλά, σημειώνουμε ότι είναι γενικώς πολλά τα λεφτά, αν και ψάχνοντας στο παρελθόν, πάντα στο Ελλάντα οι τιμές των εισιτηρίων ήταν τσιμπημένες σε σχέση με το εξωτερικό, με χίλιες δικαιολογίες. Στους Sabbath, όμως ξέφυγαν, όπως ακριβώς ξεφύγαμε κι εμείς από το θέμα μας. Άντε βρε… 52 και σήμερα έμειναν. Ας μετράει κάποιος άλλος για την κυκλοφορία του δίσκου, γιατί δεν μου επιτρέπεται να εκτελώ δύο κυκλοφορίες ταυτόχρονα…

Σου ειπα εγω οτι τα 45 ηταν λιγα? ΕΓΩ ετσι? Δεν με ενδιαφερει αν σου το ειπε καποιος αλλος.

Οσο για τον χαρακτηρισμο τι να σου πω, αν πιστευεις παντως οτι η εταιρια βλεπει το σετλιστ και αποφασιζει τι τιμη θα βαλει στο εισητηριο μαλλον εσυ εισαι το βουρλο.

Διαβασε λιγο καλυτερα τι λεω, αυτα που μου “απαντας” ειναι εντελως ασχετα.

Εεεεε οχι, αλλα αυτο ανεβαζει το κασε του Ουλι σε σχεση με την προηγουμενη του εμφανιση πχ. που ηταν με 3 ατομα συγκροτημα.:-s:-s:-s

Μιλησα για το σετλιστ ρε συ. Η μπαντα ναι ανεβαζει το κασε, το σετλιστ που κολλαει.

Το οτι θα ειναι γκαυλα το σετλιστ και η μπαντα και θα διναμε και 300 ευρω αμα λαχει, δεν σημαινει οτι τα 35 ειναι λιγα, τι ακριβως λεω και ειναι τοσο δυσνοητο?

Οπως και οταν ηρθαν οι Μεταλλικα προπερσυ, τα 80 Ευρω ηταν εξωφρενικα, αλλο αν θα πουλαγα και το σπιτι μου για να τους ξαναδω.

Και σε τελικη αναλυση δεν βλεπω γιατι ο αλλος πρεπει να μου επιτιθεται με χαρακτηρισμους, επειδη λεω οτι 35 ειναι πολλα (ΟΧΙ για τον Uli, για οποιονδηποτε). Ο Διοργανωτης ειναι?

morgoth

το σετλιστ κολαει στο οτι αλλοι που ερχονται κ παιζουν 1:30 ωρα εχουν 35 κ 45 ευρο
δλδ θα δεις 3 ωρες κοντα Live Κ οχι μια αρπαχτη!
2ο οσα περισσοτερα ατομα εχει ενα Group τοσα περισσοτερα λεφτα χρειαζονται για να πλεροθουν!
στην συγκεκριμενη περιπτωση για τον αριθμο των ατομων της μπαντας ειναι πολυ καλο το ποσο!
επισης τα τελευταια χρονια το πιο κλαι μαι group να πας να δεις το 25 το εχει!(ξερω Λαλακια αυτο αλλα…)
οποτε με αυτα που ανεφερα πριν το 30 για Σαλονικα ειναι παρα παρα παρα παρα πολυ καλη τιμη!
αλλα κ για την Αθηνα πιστευω οτι ειναι πολυ καλη τιμη.

51 και σήμερα, βάλτε να πάνε παιδιά…

Φιλε μου, σου ξαναλεω, εγω φυσικα και θα γουταρω το τριωρο, αλλα αυτο δεν ειναι δικαιολογια για τον διοργανωτη :wink:
Πιστευω οτι 35 ευρω ειναι πολλα για τους παντες, δεν μιλαω για τον Uli.
ΦΥΣΙΚΑ και θα ειμαι εκι ομως για να εκστασιαστω αλλη μια φορα με τον Θεο, δεν υπαρχει αμφιβολια, τα οποια παραπονα μου ειναι προς τους διοργανωτες και μονο:)

Btw, κανα σετλιστ εχει κανεις να γουσταρουμε?8)

Σωστός, πολλά τα γκαφρά, έτσι κι αλλιώς, αλλά ούλοι στον Uli. Μετράει ακνείς για τον δίσκο;

Δεν είπα ότι δεν αναγνωρίζω την πορεία του Moore, απλά είπα ότι τα λεφτά είναι πάρα πολλά! Και κακά τα ψέματα, μας «βάρεσαν» τόσο το εισιτήριο επειδή έρχεται πρώτη φορά! Αν είχε έρθει κανα 2 ακόμα, θα σου λεγα αν θα πήγαινε κανείς με τέτοιο εισιτήριο! Έτσι πιστεύω δηλαδή

Μπορεί να μην βλέπει το σετ λιστ, όμως ο καλλιτέχνης όταν έρχεται και παίζει για 3 ώρες, δε σου λέω “θα έρθω να παίξω τα κέρατά μου και θα πληρωθω με πενταροδεκάρες”.
Και το “βούρλα” χαϊδευτικά το είπε, δε νομιζω οτι πρεπει να το παρουμε τόσο " της μετρητής"

Αυτό λέω και γω, συμφωνώ

Εδώ κάνουμε ήρεμες συζητήσεις, όλοι γουσταρουμε τον Roth. Δεν ξέρω γιατί πρέπει να παρεξηγούμαστε. Αλλά και συ Morgoth, εκφράζεις την άποψή σου και είναι σεβαστή. Δε ξέρω γιατί θεωρείς ότι με το να διαφωνεί κάποιος μαζί σου και να εκφράζει επιχειρήματα σημαίνει ότι σου κηρύσσει και πόλεμο! Στο κάτω κάτω εμενα προσωπικά με καίει πολύ να γίνει sold out η συναυλία, γιατι όταν πέρυσι είσαι τον Roth στη σκηνή με τους Scorpions, κατάλαβα ότι ήταν η καλύτερη φορά που έχω δει τους Scorpions! Και αυτό θέλω να επαναληφθεί! Αν όμως η συναυλάι δεν πάει καλά, γιατί αντί να κράζουμε τους διοργανωτές του Gary Moore και της Madonna κράζουμε τους άλλους, ε, δεν είναι και ότι καλύτερο! Και μιλάω για Gary Moore και Madonna επειδή εκείνοι είναι οι πανάκριβοι και ‘όχι το 35άρι του Roth! Πόσο ήθελες δηλαδή να χει?? Ή μήπως είσαι ο διοργανωτής των παραπάνω συναυλιών? :lol:

Με κάλυψες 8)

Ναι βρε φίλε μας, αλλά μόνο με τη συναυλια του Uli έχει «λυσσάξει» (με την καλή έννοια, δε σε βρίζω, εννοώ ότι επιμένεις τόσο!). Δε σε βλέπω να μιλάς για άλλες και μαλιστα ακριβότερες! Μονο με τους συγκεριμένους διοργανωτές τα βάζεις , λες και αυτοί της didi music πχ είναι φίλοι σου, ή συνεργάτες σου! που αμφιβάλλω αν έχεις πάει τους τελευταίους μήνες σε αξιόλογη συναυλία τους με 35 ευρώ, ή απο 50 και πάνω… Να λέμε και λίγο τα πράγματα όπως είναι! Γιατί ώρες ώρες γινεστε πολύ άδικοι και αντί να κράζεται εκεί που πρέπει , κράζετε εκεί που δεν πρέπει!

ναι ρε παλικαρια βρηκατε την συναυλια του uli με 30- 35 ευρω για να μιλησετε για ακριβα εισητηρια???,εδω βλεπουμε τους caiser chiefs,madrugada με 40-45 ευρω.ελεος

ε, ναι, αυτο λέω και γω, έχουμε ξεφύγει λίγο και για κάποιο λόγο μερικοί δεν κρίνουν αξιοκρατικά

Εδω εισαι φαουλ ομως :wink: Αν παρακολουθουσες τα ποστ μου θα εβλεπες οτι κραζω συνεχως (και ποσο μαλλον τους κλεφτες της Didi) σε σημειο που με βριζουν ολοι :wink:

Και οχι ρε συ, για την Μαντονα τι να πω, δεν με απασχολει στο κατω κατω.

Τεσπα καναμε θεμα μια κουβεντα που πανω κατω συμφωνουμε :wink:

Ρε πού μπλέξαμε με τις τιμές των εισιτηρίων, λες και δεν το ξέραμε. Μπήκαμε στο τρυπάκι και μόνο που δεν μαλώνουμε, λέγοντας όλοι τα ίδια πράγματα. Ας ασχοληθούμε με τοη συναυλία και ας μετράμε όλοι ανάποδα. 50 και σήμερα… (ή κάπου τόσες)

Ενταξει ρε αρχηγε…θα πρεπει να ψαχνει ο αλλος το 'βιογραγικο’σου;;;;:roll::roll::roll::roll:
Οπως και να εχει.εγω συμφωνω με τον jsrory,σ’αυτο το τοπικ βρηκατε να ανοιξετε τετοια κουβεντα;;;;;
Μου κανει μεγαλη εντυπωση,ομως δεχομαι οτι τα κριτιρια ειναι υποκειμενικα και γι’αυτο ανεφερα οτι και’μενα μου φανηκε υπερβολικο το 45αρι για το Moore και μαλιστα στην blues εκδοχη του(οχι οτι δεν μ’αρεσει,αλλα εγω σαν ροκ τον εμαθα και για πρωτη μου φορα που θα τον δω,θα τον ηθελα ροκ).

Τεσπα, το θέμα ειναι οτι ειναι καλό να υπάρχουν διάφορες εταιρείες που να φερνουν μπάντες, όχι μονο γιατι θα εχουμε διαφορες και πολυ περισσοτερες επιλογές, αλλά μπαίνουν όλες αυτες οι εταιρείες στο τρυπάκι του ανταγωνισμού! και μπορεί σε λίγο καιρόι να δούμε αισθητη διαφορά στις τιμες των εισιτηρίων! που ξέρεις? :wink: