UP THE HAMMERS FESTIVAL XV - Gagarin 205 . 13-14 / 3 / 2020

Νομιζω ότι εχουν ανεβεί οι μετοχές πολύ υψηλότερα από τις περισσοτερες μπάντες του κυριως φεστιβάλ. ΤΕΣΠΑ…

Eτσι σκεφτομουνα κ γω, αλλα τελικα πολυ καλυτερα ετσι. Θα παιξουν φουλ σοου

3 Likes

Πάντως, χωρίς να βρίσκω κάποιο συσχετισμό, η ανακοίνωση της μπάντας για το Warm Up, μου θύμισε κάτι αντίστοιχο που είχε συμβεί πριν μερικά χρόνια στο Vive Le Punk! που στο Warm Up είχε τους Discharge (τι λαιβάρα θεέ μου).

Δεν συγκρίνω το αντίστοιχο επίπεδο “Κλασικού” ή “μεγέθους” για το epic, πιο πολύ μάλλον λέω πως θα είναι ένα ακόμη φεστιβάλ που μάλλον θα προτιμήσω το warm up του, για τα δικά μου γούστα. Κοινώς μόνος μου τα λέω, μόνος μου τα ακούω.

1 Like

Παντως πολυ καλυτερα headliners στο Warm Up, παρα τριτοτεραρτη μπαντα -οπως ειχε γινει στο UTH X-.

7 Likes

Ωραια θα ηταν κ να γινει γρηγορο sold out μηπως παει κυτταρο

απαπαπα μην τα μελετάς αυτά , μακριά από μας

Στην υπόγα το ΑΝ τιγκα κόσμος τρέμω στην ιδέα

βασικά και Κυτταρο και λοιπά με τρομάζουν σε sold out

1 Like

Πιστευω Αν στα καγκελα θα ναι υπερβατικη η ατμοσφαιρα. Σιμιουλεησον αλλων χοροχρονων

4 Likes

ναι , μόνο που τα κάγκελα του ΑΝ είναι για σένα και 3-4 φίλους σου . Εμείς δεν θα χωράμε :stuck_out_tongue:

και δεν ξέρω αν χωρούν και οι AK στο stage :grin:

1 Like

Χαχα φιλε εγω ειμαι λαιτ. Χωρατε κ αλλοι 2-3. Μακαρι να κανει σολντ αουτ νωρις κ να πανε για παραπανω

Ευχομαι sold out παντως, μια χαρα ειναι τα sold out στον Αν -εδω ανεχεσται τα sold out στο temple, στο Αν θα κολησετε τωρα? :stuck_out_tongue:

Παντως 2 φορες που τους ειδα σαν headliners στην Αθηνα και τις 2 ηταν στο Underworld/7 Sins τελωσπαντων.

Στο ενα -2011- Wardance/Wrathblade/Arrayan Path, αρτια διοργανωση φοβερο για μενα τουλαχιστον line up -λιγος κοσμος-

2013 παρουσιαση του White Godess, δισκος του μηνα -αν θυμαμαι καλα στο MH- παλι λιγος κοσμος, support Finger Of Scorn (tribute band στους Cirith Ungol) και Sorrows Path. Παλι λιγος κοσμος, μετα βιας 200 ατομα -πολλα λεω :stuck_out_tongue:

Γενικα απο οτι εχω καταλαβει ολα τα Warm Up, γινονται στο Αν παντως.

2 Likes

Επειδή έχω παρευρεθεί σε σολντ άουτ σε Upthehammers στο Κύτταρο, μπορώ να πω ότι η κατάσταση ήταν ανθρώπινη και μετακινουσουν άνετα μέσα στο χώρο. Είναι η μοναδική φορά που το βίωσα αυτό σε συναυλία στην Ελλάδα.
Ελπίζω και το warm up να είναι στην ίδια λογική.

2 Likes

2 Likes

Άμα ήταν οι agent steel το Σάββατο θα με βόλευε, να έφευγα να προλάβαινα supersuckers.
Λίγο καλύτερη η πρώτη μέρα με spitfire, riot act, riot city.

1 Like

Πολύ φτωχό lineup.

Την πρωτη μερα δεν θα την ελεγα και φτωχη παντως.
Smoulder, Traveler, Riot City, με δισκαρες ολοι τους φετος.
Scald, ονειρο.
Soliary Sabred το δευτερο τους album ειναι φοβερο και ετοιμαζουν νεο.
Spifire σταθερη αξια.
Agent Steel ξαναερχονται μετα απο 13 χρονια.
https://www.rocking.gr/live/Vicious_Rumors_Agent_Steel_After_All__Underworld_Club_21-09-07/3809

1 Like

Tι επικα που χαν βγει οι Αgent Steel τοτε και ποσο ξενερωσαμε οταν την κανανε… Η πρωτη μερα ειναι καλη για τα γουστα μου με Scald, Agent Steel k Solitary Sabred αλλα δεν νομιζω να δωσω το 38αρι. Δεν μ αρεσει και ο Φελιπε που τραγουδαει στους Scald.

Φτωχό lineup με τα μισά ονόματα να είναι φρεσκότατα και να “καίνε”, έχοντας βγάλει δισκάρες φέτος (Riot City, Smoulder, Traveler, Crypt Sermon, Vultures Vengeance), τα άλλα μισά να είναι τίμιοι “πάλιουρες” με ενεργή δισκογραφία (Fifth Angel, Trespass, Slough Feg κλπ) ή υπερ-cult ονόματα τύπου Scald (με το WOGIaGP να είναι ένα από τα 10 καλύτερα epic doom άλμπουμ) και τα μόνα - ας πούμε - ερωτηματικά να είναι οι Riot Act (που λογικά θα καλολένε) και οι Agent Steel (που στην περίπτωση που δεν απαγάγουν εξωγηίνοι τον Cyriis θα παραμιλάμε)… ;

Για να μην αναφερθώ καν στο warm up με Kodex και Argus… ;

Συμφωνώ, καταραμένη φτώχεια…

8 Likes

Πέμπτη ειμαι ηδη εκει.κατα τ αλλα μπανταρες κ τις 2 ημερες καταλληλες χωρισμενα για να πρεπει να πας κ τις 2

2 Likes

Τα μισά είναι τόσο μετσόλ και χάλια που δεν τα μπορώ. Πχ smoulder, αντε να ανετέχω να ακούσω το πρώτο κομμάτι, τα άλλα…Riot Αct δεν είναι κάτι τώρα, ειναι 2 μέλη με καποιον τραγουδιστή που βρήκανε για να λές οτι το είδες. Επειδή ακύρωσε Headliner. Fifth Angel με μέτριο τραγουδιστή έπειδη έφυγε του δίσκου, γιατι δε γούσταρέ τα παζάρια για +/- κατοστάρικο απο τους τρουίλιδες τύπους και είπε οτι βγάζει παραπάνω με διασκευές, πράγμα που έγινε και για άλλα 2 γκρούπ, στο ένα φυγή τραγουδιστή για οικονομικά, και στο άλλο ακυρό. Και οι Agent Steel του 1 μέλους παιξάνε περυσί KIT χάλι και για πολύ λίγο. Είχαν Mirror, αλλά για κάποιο ήλιθιο λόγο, τους έβγαλάν, ενω έχουν ήδη τον κιθαρίστα (SS) και τι άλλο ? Scald … ντεμο ντουμιά απο τη Ρωσιά, sorry άλλα σούπερ αδιάφορο. To Warm up οκ δεν ειναι κακό.

Τι σετλιστ θα έχουν οι riot act? Λογικά πάμε για τα τρία πρώτα?