UP THE HAMMERS FESTIVAL XV - Gagarin 205 . 13-14 / 3 / 2020

Πάντως σε αυτό που λέτε με τις ακυρώσεις απλά διαβάστε το θρεντ από την αρχή … Έχουν ακυρωθεί μέχρι στιγμής

Heir apparent
Wytch Hazel
Argus
Agent Steel ( που δεν είναι επίσημο όμως )

Μπορώ να τους προτείνω μια ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΛΥΣΗ για HEADLINER. Ας επικοινωνήσουν. Αν θέλουν. Και δεν θα τους κοστίσει τραγικά πολλά και ίσως να σώζει και παραπάνω από 1 πράγματα αλλιώς ίσως βγει ούτως η άλλως πιο μετά…

1 Like

Πολλές μπάντες είναι μικρές σχετικά και άλλες διαλυμένες που κάνουν 2-3 λαιβ για τη φάση. Δεν είναι μπάντες που κάνουν περιοδεία οπότε λογικό να συμβαίνουν απρόοπτα και ακυρώσεις. Εμένα με έχει κερδίσει το uth για την τιμιότητα του, βλέπεις μπάντες που δεν θα έβλεπες ποτέ. Γι αυτό και πολύς κόσμος έρχεται απτό εξωτερικό γι αυτό, ειδικά από βόρειες χώρες.
Το να γκρινιάζει κάποιος για το συγκεκριμένο φεστιβάλ και το συγκεκριμένο διοργανωτή είναι τελείως γελοίο, σορρυ κιόλας.

13 Likes

Οι toxik λοιπόν headliners στη θέση των agent steel, θα παίξουν μάλιστα ολόκληρο το άλμπουμ think this. Άλμπουμ που όπως διαβάζω έχει progressive στοιχεία, θετικό για μένα που οι agent steel δε μου λέγαν κάτι.

2 Likes

Έλα ρε φερνουν τους Toxik ? Ωχ τώρα πρέπει να παω και σε αυτή την ημέρα. Άντε να δω πως το γέρικο κορμί μου θα αντέξει…

Toxik με 1 μέλος (κιθαρίστα) και κάτι Ολλανδούς, που πριν κάτι μήνες τους απέρριψαν όλοι οι Έλληνες διοργανωτές όταν παίζανε και με τριψήφιο ποσό ? Plus Think This = μια τρίχα από το World Circus.
ΟΧΙ ότι οι AGENT STEEL δεν ήταν 1 μέλος, έστω και ιστορικό. Αν και ακούγοντας το “demo”. Καλύτερα να μείνει με τους εξωγήινους. Δεν το λες και τη χειρότερη αναπλήρωση, αλλά…

2 Likes

O drummer των Toxik πόσταρε φωτογραφία με σετλιστ και είναι μέσα και 8 κομμάτια από World Circus. Και γω ανάποδα θα τα προτιμούσα αλλά οκ, αμα τα έχουν όλα αυτά μέσα είμαι κομπλέ.
Για Agent Steel η αλήθεια είναι πως γούσταρα πολύ να τους δω αλλά με μεγάλο φόβο για την απόδοση στη φωνή που έχω διαβάσει τα χειρότερα.

Think This = 10άρι ακατέβατο, έπος επών με υπέρκαυλες κιθάρες έτη φωτός μπροστά από την εποχή τους. Στην αρχή και εγώ προτιμούσα το World Circus, από τα φοιτητικά μου χρόνια και μετά όμως προσπέρασε το Think This. Τι μια τρίχα τώρα και ό,τι νά’ναι…

Δεν ξέρω βέβαια γιατί όλοι δηλώνουν κεραυνοβολημένοι από καύλα με την ανακοίνωση (…) αλλά δεν με χαλάει καθόλου… Θα κάνω ό,τι μπορώ να είμαι εκεί.

1 Like

Tι εννοεις δεν ξερεις γτ δηλωνουν κεραυνοβολημενοι…
Τρελαθηκα κι εγω, αλλα περιμενω πως θα ναι η αποδοση, αμα καταφερω και παω γτ εχει παιξει κοκομπλοκο παροτι εχω εισιτηριο

Εννοώ ότι δεν ήταν μπάντα τοτέμ για τον πολύ κόσμο. Για τους εραστές της τσιρίδας και του τεκ-θρας συνήθως. Το 90% του κόσμου που ξέρω εγώ άντε να ήξερε το Heart Attack. Αν έρχονταν μόνοι τους δεν νομίζω να πήγαινε πολύ καλύτερα από τους Artillery. Όχι ότι με χαλάει επαναλαμβάνω…

1 Like

Υποθέτω πως είναι περισσότερο προσπάθεια να πιάσει τι κοινό των Agent Steel με κάτι -σχετικά- κοντινό ως ύφος και στυλ. Μόνοι τους σίγουρα δε θα μάζευαν κόσμο, ούτε είναι το όνομα που θα τράβαγε κόσμο στο UTH αν είχε ανακοινωθεί από την αρχή ως headliner.

Αν έχεις το Works ξέρεις ότι οι τωρινοί δεν είναι και τόσο κοντά στους παλαιούς Toxik. Αλλά αν παίζουν παλαιά, τότε εντάξει, πόσο να τα σκοτώσουν.
Στο μέτωπο AS aπλά ελπίζω να μην επιβεβαιωθούν κάποιες φήμες για απίστευτες χοντράδες και καφριλίκια (που ακούγοντας μια εκδοχή κατάλαβα και τι εννοούν τα μηνύματα και είναι ακόμα πιο χοντρό από αυτό που υπονοείται στα screencapped posts) γιατί αν πρόκειται για πλεκτάνη μιλάμε για ποινικά κολάσιμες καταστάσεις.

Πείτε τίποτα σε μας που δεν έχουμε ιδέα :stuck_out_tongue:

Δεν έχω ακούσει κάτι καινούριο, δεν ήξερα καν πως έχουν βγάλει κάτι. Πάντως είναι σε μινι περιοδεία για τα 30 χρόνια του Think This και παίζουν από τα πρώτα δύο μόνο. Τώρα για την απόδοση των κομματιών, θα δείξει!

Είχαν και παλαιούς όμως στο παρελθόν. To Works III έχει κάποια ωραία κομμάτια…

More great news on the way!

After popular demand and huge request from our fans, since the warm up show is sold out, we are extremely happy to announce that Atlantean Kodex will be playing a bonus mini setlist on Friday March 13th! The special live show will feature 5 fan favorite songs and one of the songs will be chosen by the fans with a poll that will run in our Facebook group later today!

5 Likes

lol…Faster than a bullet ο απο πανω…!

After popular demand and huge request from our fans, since the warm up show is sold out, we are extremely happy to announce that Atlantean Kodex will be playing a bonus mini setlist on Friday March 13th! The special live show will feature 5 fan favorite songs and one of the songs will be chosen by the fans with a poll that will run in our Facebook group later today!

Once again, we would like to thank you for your endless support and this is a way for us to show our love and appreciation!
This is announcement is dedicated to our member of the crew Alexis Vlastos who is fighting his biggest fight so far. Up the Hammers!

5 Likes

heresiarch ψηφιστε δεν το έχουν στο τωρινό σετλιστ απ’ ότι είδα

1 Like

Μπορει να ειναι ηδη στο setlist γι’αυτό να λειπει

Πολλά μπράβο αξίζουν στους διοργανωτές για τα αντανακλαστικά τους, αλλά και στο συγκρότημα για την οπτική του - μακάρι να μη την χάσουν ποτέ, όσο μεγάλοι ενδεχομένως κι αν γίνουν.

1 Like