Up the hammers vii 2+3 march 2012

[B]PERFORMING SONGS ONLY FROM THE FIRST 4 ALBUMS[/B]

Ξερω καποιους που θα κλαινε.

Στην θεση των Satan’s Host ομως ε, δεν το ειπατε. Κριμα, δεν θα δω Τυραννο τελικα :confused:

Και προστεθηκαν και πιο μικρα ονοματα, οι Dark Forest, Gae Bolga, Valor, Serpents Saint, Witchcurse.

SKYCLAD (UK) (SPECIAL OLD SCHOOL SHOW PERFORMING SONGS ONLY FROM THE FIRST 4 ALBUMS!!!)
SHOK PARIS (USA)
PAGAN ALTAR (UK)
METAL INQUISITOR (D)
HOLY MARTYR (I)
WARRANT (D)
DARK FOREST (UK)
SORROWS PATH (GR)
VALOR (GR)
AXEVYPER (I)
GAE BLOGA (B)
SERPENTS SAINT (DAN)
WITCHCURSE (GR)
LETHAL SAINT (CYP)

Τελικο line up.

No Martin, no Skyclad…

Ετσι οπως πανε τα πραγματα, μαλλον 1 μερα με κοβω. Θα περιμενω το προγραμμα και θα αποφασισω!

Δεν ειναι καθολου κακο το line up παντως…

Κορυφαία μπάντα οι Skyclad των 4 πρώτων και με διαφορά οι καλύτεροι στίχοι που έχουν γραφτεί τα τελευταία χρόνια. Τα έχει πει όλα ο άνθρωπος. Η είδηση αφήνει γλυκόπικρη γεύση. Ναι μεν θα χαρώ πολύ να ακούσω τους ύμνους, αλλά όπως και να χει είναι άρρηκτα συνδεδεμένοι με τον Μάρτιν! Πάντως θα χει σίγουρα πανηγύρι! :slight_smile:

Το επερχόμενο UTH από πλευράς ονομάτων σκοτώνει, πολύ πιο δυνατό απ’ το τελευταίο. Και κοίτα να δεις που είναι πολύ πιθανό να είναι το πρώτο UTH που θα χάσω εδώ και τέσσερα χρόνια. Για να δούμε.

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAΚΑΙ ΚΛΑΙΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ
:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!!!

Θα ναι headliners οι skyclad και τις δύο μέρες??? Καλά πως γίνεται να ερμηνεύσει ο Ridley τραγούδια από τα πρώτα 4 ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ??? Αυτό το γεγονός δεν νοείται χωρίς Martin!!! Όπως και να χει είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!

οι skyclad είναι ο martin, αλλά τουλάχιστον θα ακούσουμε τους ύμνους και θα χοροπηδάμε σαν κατσίκια 8)

εδιτ: τώρα είδα ότι προστέθηκαν και dark forest ,αυτά είναι :8

Σιγουρα καλυτερο απ’το περσινο συνολικα αλλα επειδη λες για τετραετια,κατωτερο απο 09,10.Κι εγω θα το χασω αλλα εκτος απο SP δε θα ριξω πολυ δακρυ.Εκτος αν εχουν κι αλλον ασσο στο μανικι.

skyclad.
Εντάξει, είμαι ευτυχισμένη. Αυτό.
:D:D:D

ΘΕΕ κανε να εχω λεφτα!!! ευχαριστω!!!

Και να σκάσει κανα τέτοιο: http://www.youtube.com/watch?v=Py0If_bIruQ ΔΕΝ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΡΘΙΟ!!!:drunk::yahoo::yahoo::yahoo:

…καρδιακά επισόδεια…και στάνταρ μέσα…μια και δεν παίζουν πολλά φράγκα, και κυρίως πολύ χρόνος, όντας παντρεμένος:-#…αυτό πάει σε πρώτη προταιρεότητα:):!:

καλά κανεις αλλά να ξέρεις ότι αυτό το πράγμα που θα δεις θα είναι ενα φάντασμα εκείνης της μπάντας που βλέπαμε στα 90ς σε σολντ ουτ εμφανίσεις στο Ροδον. Μετά τη φυγή του ξεπέσανε -σε όλα τα επίπεδα- με εμφανίσεις σε μικρά κλαμπ και παίζανε για 50-100 ανθρώπους, τυχαίο?

στηρίζω το φεστιβάλ, εκεί θα είμαι, αλλά αν είναι headliners θα είναι απλά μια tribute μπάντα στους Skyclad που περιφερει το κουφάρι της στηριζόμενη πάνω στους παλιούς ύμνους… αλήθεια τι έχουν βγάλει μόνοι τους, πόσο συχνά δισκογραφούν?

δεν τους βάζουν καλύτερα κάπου στη μέση να μην έχουμε και τυψεις που θα πάμε για φαγάκι έξω?

Τι βλάκας που ήμουν να μην πω στη μάνα μου να με γεννήσει μια δεκαετία πριν, λες και φταίω εγώ που δεν μπορουσα να δω λαηβ το 90 γιατί ήμουν μάξιμουμ [SIZE=“7”]6 ΧΡΟΝΩΝ![/SIZE]

Δυστυχώς λοιπόν δεν μπορώ να κάθομαι να κάνω συγκρίσεις και να τρώγομαι με τα “ένδοξα λάηβ του Ρόδον”, σε πρώτη φάση γιατί δεν είχα την επιλογή να τα βιώσω και σε δεύτερη γιατί δεν μπορουμε να κρίνουμε πόσο καλό θα είναι ένα λαηβ πριν συμβεί.

Συγγνώμη αν φαίνομαι φουλ αντιπαθούκλας στην πρώτη περίοδο αλλά εκνευρίζομαι όταν συμβαίνει αυτό το πράγμα. Ναι το ξέρω ότι στο παρελθον κάποιες μπάντες ήταν στο απογειό τους, το ξέρω ότι δεν πρόλαβα να τις δω, αλλά μπορώ να είμαι τουλάχιστον χαρούμενη που έχω τώρα την ευκαιρία. Και θα κρίνω εκ του αποτελέσματος. Ευχαριστώ.

μέσα 90ς ήταν τα live, δε προλάβαινες… :slight_smile:

τι σχέση έχει η ηλικία όμως βρε στο να κρίνουμε σε τι κατάσταση βρίσκεται μια μπάντα?!? :-k

φέτος είδα δύο φορές μια μπάντα που βγήκε στη σκηνή σαν THIN LIZZY (ήταν σε φεστιβάλ δεν τα έσκασα γι’αυτούς), θα έκανα τα πάντα να δω τους πραγματικούς 30 χρόνια πριν αλλά βολεύτηκα μαυτό, ακουγα γνωστά αγαπημένα κομμάτια, πέρασα καλά αλλά ξέρω ότι δεν είδα THIN LIZZY…

όσο για τη σύγκριση την έκανα το 2006, έχουν έρθει χωρίς τον Μάρτιν ξέρεις, γι’αυτό τα λέω αυτά… αμάν αυτή η νέα γενιά, κανένα σεβασμό πια… :stuck_out_tongue:

'nuff said after that. Νομίζω ότι και σεβασμό έδειξα, και τη γνώμη μου είπα, και μια χαρά κρίση για τη μπάντα έχω. Και το τραβάμε, εγώ απλά ήθελα να θίξω τη γκρίνια, γιατί όλο λέμε θέλουμε να δούμε μεγάλα ονόματα και όταν έρχονται “ε δεν είναι αυτοί που ήταν κάποτε”. Ε προφανώς και δεν είναι, γιατί έχουν περάσει τα χρόνια και έχουν αλλάξει δεδομένα, επιλογή του καθενός αν θα τους δει ή όχι και τέλος. Όσοι αναπολείτε τα περασμένα, αγοράστε ντιβιντι και στο σπίτι έχετε καιρό για όλη τη νοσταλγία του κόσμου.

Meh.

πλας, το να πας σε ενα λαηβ εχοντας ως δεδομένο στο μυαλό σου ότι δε θα είναι καλό, σίγουρα δεν θα σου αφήσει μετά την καλύτερη εντύπωση, κι ας ήταν το λαηβ του αιώνα. Γι αυτό ας μην είμαστε πια τοσο προκατειλημένοι.

μάλιστα, κόβεις/ραβεις την πρωτη&τελευταία πρόταση (που μάλιστα τις βάζω για να είμαστε σε χαλαρό mood), δίκαιο…

στη μέση του ποστ σου λέω για την εμφάνιση τους το 2006 πάντως, χωρίς τον Μάρτιν, δεν είχα κάτσει σπίτι όπως λες, κάποιοι άλλοι κάτσανε και το ΑΝ είχε δεν είχε 200 ανθρώπους… και δυστυχώς δεν ήταν το live του αιώνα, δε πάω στις συναυλίες για να μου φύγουν συναυλιακά απωθημένα (το ακούω συχνά τελευταία), σε πολλές μπάντες θα πάω και πάλι, ε μερικές φορές λοιπόν θα κάνουμε και σύγκριση με τα παλιά… πχ Οι Coroner φέτος στάθηκαν άξια πάνω στη σκηνή όπως τότε 20 χρόνια πριν

…και έλεος πια με το επιχείρημα “σε όποιον δεν αρέσει ας μην παει, ας μην γράφει κτλ” μουσικό φόρουμ είναι, λέμε και δυο λόγια παραπάνω, διαφωνούμε μερικές φορές (φάση έχει), αν είναι όμως μόνο να γράφουμε “τα σπάνε” “κλαίω” “υπάρχει θεός” κτλ θα καταντήσει ένα βαρετό φόρουμ…

έναμιση δίκιο το χεις, δε μπορώ να πω.

edit:γμτ, δε θα παίξουν τίποτα από irrational anthems :frowning: