Uriah Heep

Το ξαναλέω όμως. Δε γίνεται γκρουπάκια και γκρουπόνια να έχουν εκατοντάδες ποστ και οι υπέρτατοι Heep καμιά πενηνταριά…αδιανόητο.

Σωστος ο τοξικος… πολυ κριμα… ιδιως με αυτο το proggressive metal πολυ καιλα πεφτει εδω μεσα. Αλλα ειστε μικροι οι πιο πολλοι εδω μεσα και θα καταλάβετε οταν μεγαλωσετε :stuck_out_tongue:

Eίπαμε, θεοί οι Heep, αλλά, ψιτ, φίλος, λίγα με το progressive…:stuck_out_tongue:

Σαν σήμερα λοιπόν, ένα αστέρι γεννιέται… David Byron, 29 Ιανουαρίου 1947…

περιεργη μπαντα,προσωπικα μαρεσουν πολυ αν και εχουν καποια κενα σαν μαυρες τρυπες στην καριερα τους(για μενα παντα)

περα απο τα κλασσικα το sea of light ειναι απο τους καλυτερους δισκους που εχω γενικα!!
τρομερες συνθεσεις αλλα δυστυχως σε μια εποχη που δν ετυχε της αποδοχης που του αξιζε

Για οσους ενδιαφερονται,εχει leakαρει το νεο σιντακι,Outsider.Aπο τα λιγα που προλαβα να ακουσω,μου αρεσαν 3-4 κομματια.:slight_smile:

http://classicrock.teamrock.com/news/2015-08-17/uriah-heep-reunite-classic-lineup

Λοιπόοον…
1…κλάσικ line up δεν υφίσταται για λόγους ανωτέρας βίας (ριπ david κλπ)

2…στη Μόσχα (αδερφές μου…), στη Μόσχα;;;

Πέθανε ο μεγάλος John Lawton.
Η τεράστια φωνή του θα μείνει για πάντα.
RIP

4 Likes

Δεν θα το παίξω γνωστης γιατί δεν είμαι σίγουρα αλλά μια μπύρα ανοιγμενη στην μνήμη του για το παρακάτω τραγούδι που με συντρόφευε σε όμορφα αγουρα ξενύχτια σε ροκαδικα κ ας κάναμε χεντμπανγκινγκ γιατί ήμασταν σκληρά τυπακια.

Dreams are the possession of the simple man
Reality the fantasy of youth.

Rip.

8 Likes

Εγώ πάλι θα βάλω αυτό

Μην τα ξαναλέμε, φοβερός δίσκος, σπουδαία φωνή, όσο για το “Ride the Sky” που η έναρξη του προσομοιάζει υπερβολικά με το αρχικό riff του “Immigrant Song”, ας σημειώσουμε ότι τα δυο τραγούδια κυκλοφόρησαν με λίγες εβδομάδες διαφορά, με το Led Zeppelin III πάντως να προηγείται!

6 Likes

Εγω παιδια εχω σαν προσωπικη λατρεια αυτο εδω. Εδω και 2-3 χρονια το αγαπημενο μου Uriah Heep τραγουδι. Το ακουω μονιμως. Αυτο το ρεφρεν και το τελειωμα με την πολυφωνια απλα με μαγευει. Τεραστια φωνη! RIP

11 Likes