V.I.C (Villagers of Ioannina City)

Θα έβαζα αυτό πρώτο για να είμαι ειλικρινής, φυσικά και χρειάζονται και τα υπόλοιπα αλλά φαίνεται πως έχουν κάνει μεγάλη δουλειά σε αυτόν τον τομέα. Μαγκιά τους προφανώς.

1 Like

Αναρωτιέστε ειλικρινά γιατί πάνε μη-ροκάδες στους VIC?
Είναι μια λέξη που αρχίζει από φα και τελειώνει σε σεοι

3 φορές πάνω από το κόστος.

Πόσο θα ήθελες να το πουλάνε;

Με 8-9 κόστος ? αν κόβουν και αποδείξεις κτλ, 20 ΒΑΡΙΑ. Εδώ κλαιγόμαστε για ακριβά εισιτήρια.Δεν έχουν μεσάζοντες και μαγαζιά για να πάει 25. Και πάλι θα βγάζανε διπλά.

Παρεμπιπτόντως, καλό είναι που πηγαίνουν φασαίοι στα live. Ειδικά τα μεγάλα live, από τους φασαίους “βγαίνουν”, όχι από τους τακτικούς. Και στους Metallica και στους Maiden πηγαίνουν φασαίοι και γι’ αυτόν ακριβώς τον λόγο έχουμε δει αυτές τις συναυλίες.

Θα ήθελα διάφορα να σου γράψω, αλλά δε θα παρασυρθώ :smile:.

Εννοείς δεν το είχανε μαζί τους στην συναυλία? γιατι βλέπω να πωλείται και στο μπαντκαμπ και γενικότερα.

Στο bandcamp λέει “διαθέσιμο από τάδε Απριλίου” όμως. Το ίδιο λέει και για το βινύλιο, γι’ αυτό μου έκανε εντύπωση που το είχανε. Πιθανολογώ ότι CD δεν έχει βγει ακόμα, γιατί αν είχε βγει θα το είχανε.

Όντως! έχεις δίκιο και άμαζον 3 Απριλίου λέει για το σιντί.

Δλδ να μην σχολιάζουμε παραφουσκωμένες τιμές ?
Το κουτί του Ozzy λχ, που με δίσκους ~250 $ το πούλαγε 500 + ?
Όταν βλέπεις στο 8merch το κόστος 2lp gatefold … ε το 25άρι χωρίς μεσάζοντες ακούγεται λίγο παράλογο.
Προσφορά και ζήτηση προφανώς. Το σχόλιο θα το κάνω. Δεν νομίζω να επηρεαστεί αυτός που θέλει να πάρει το δίσκο για οποιοδήποτε λόγο.

8 Likes

Ήμουν εκεί, πολύ δυνατο live. Τους έχω δει τρεις φορές και η πορεία τους είναι διαρκώς ανοδική. Το τελευταίο live, αυτό του βίντεο, είναι το καλύτερο τους από τα τρία, λόγω ακόμα καλύτερου σετλιστ και σκηνικών αλλά και μεγαλύτερης συναυλιακης εμπειρίας της μπάντας.

Το κοινό τους είναι περίεργο μεν, οι μισοί είναι αυτοί που πραγματικά ακούνε τη μουσική τους και οι άλλοι μισοί είναι οι συμπαθεστατοι (ενίοτε) φασαιοι που πάνε για τα 2-3 τραγούδια που ξέρουν (καρακολια, κρασί και ζβαρα κατά κανόνα). Παρόλα αυτά, το κλίμα στα live τους είναι εκρηκτικό και όλοι στη μπάντα αρκετά καλά και προσγειωμενα παιδιά με αγάπη για αυτό που κανουν, από το λίγο που τους γνωρίζω λόγω ενός καλού φίλου αλλά και από αυτό που αποπνέουν στην σκηνή και τις συνεντεύξεις που δίνουν.

15/2/2020, λίγο πριν κοπεί για αρκετό καιρό αυτή η αγαπημένη συνήθεια

6 Likes

:+1:

7 Likes
2 Likes