Vektor (US)

αυτοί λοιπόν μου αρέσουν.

ξερει κανεις αν εκλεισε η heavy artillery?ηταν να κυκλοφορησει το vektor το καινουριο σε βινυλιο.

ωχ και εγω μολις το ειδα, στο metal archives το status της ειναι “closed” !!

ελπιζω να βγαλει καποιος το outer isolation σε βινυλιο…

απο οτι εψαξα παιζει να πηρε τα δικαιωματα τους η earache γιατι κατι ειδα για επανακυκλοφοριες.

…υπέροχα, εξαιρετικά, φανταστρουμφικά:):!:

http://m.facebook.com/?_rdr#!/photo.php?fbid=10151036377396821&id=58352991820&set=a.446170641820.233394.58352991820&__user=100003538141287

Ισχύει ότι πήγανε στην earache!!!

Δεκεμβρη επιτελους σε ΒΙΝΥΛΙΟ :smiley: Δυο χρωματα…

[B]Εδω[/B] οι παραγγελιες

ολo ελεγα θα το παρω μετα και θα το παρω μετα ε… τελειωσε απο το οφισιαλ της earache.
θα το παρω απο το ebay store της earache, στα 24$. αν ψηνεται κανενας αλλος πειτε να βαλουμε μαζι και τα μεταφορικα. ειναι για το Dying World White Vinyl - Limited to 300 Copies. θα παραγγειλω μεσα στην εβδομαδα λογικα. οποιος ειναι πειτε.

…η επανακυκλοφορία της Earache, στο απλό cd είναι πολύ λητή, αλλά έχει καλύτερο, κατά την γνώμη μου, εξώφυλλο, απ’την πρώτη κυκλοφορία:):!:

Τα πράσινα βινύλια πρέπει να είναι πολύ καύλα!!

Το μελλον του Thrash ανηκει σε τετοιες μπαντες.Μπαντες με νοημα υπαρξης,συνθεσαρες,τεχνικη,σεβασμο προς το παρλθον.Οχι σαν καποιες αλλες μπαντες που παιζουν τα ιδια και τα ιδια με αλλους τιτλους.Και ευτυχως μακρια απο κατι ‘‘προγενεστερους αναβιωτες του thrash’’ σαν τους προσωπικα αναφερομενος, τιποτενιους The Haunted που δεν μπορεσα να χωνεψω ουτε ενα τραγουδι τους.Και εκτος απο τις εξωφθαλμες επιρροες σε Voivod,Coroner,Anacrusis κτλ,εγω βρηκα και μεγαλη αγαπη προς το προσωπο των Mercyful Fate.

oι vektor δηλαδη τι διαφορετικο παιζουν;

Από τους Haunted;
Kidding?

απο τους υπολοιπους που παιζουν τα ιδια και τα ιδια με αλλους τιτλους.

παπαδες με μεταλλικη μαυρη αρματωσια.καθε τραγουδι τους εχει ενδιαφερον,τεχνικη και πορωση στο ιδιο καζανι γεματο λιωμενα μεταλλα.Πιστευεις οτι αν δεν γνωριζε ο κοσμος οτι στους Haunted υπαρχουν μελη των At The Gates,θα ειχε γινει τετοιο σουσουρο στο ντεμπουτο τους?

Οι Vektor δεν ανακάλυψαν μεν το thrash. Σε αυτή την μουσική, πρωτοτυπία πολύ δύσκολα θα υπάρξει ποτέ ξανά, αλλά μπορούν να υπερηφανεύονται πως κατάφεραν να αποκτήσουν δική τους ταυτότητα από το πρώτο κιόλας άλμπουμ. Από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε κάθε thrash μπάντα που επιστρέφει στα '80 με πετυχημένο τρόπο θα πρέπει να θάβουμε του The Haunted, every fucking time δηλαδή έλεος!!!

δεν ξερω, δεν ακουσα ποτε χαντιτ. πως οι παπαδες, η τεχνικη και η πωρωση ειναι κατι διαφορετικο; πολλοι το κανουν αυτο. ουσιαστικα μου λες οτι παιζουν κατι διαφορετικο επειδη σου αρεσουν.

Εχουν θαψει και αλλοι τους Haunted?Δεν το ηξερα,ειλικρινα.Τυχαιο παραδειγμα.Θα μπορουσα να αναφερω τους Lich King,τους μετριους Gama Bomb ή τους Bonded By Blood.Η αληθεια ειναι οτι μου αρεσουν πολυ οι Vektor οπως πολυ σωστα παρατηρησες αλλα και παλι δεν γινεται να μην διακρινετε την ανωτερωτητα τους σε σχεση με τους Gama(ta) Bomb.Αλλο 2λεπτα χτυπηματα μονο για την πορωση και κανα λαιβ και αλλο 6λεπτες συνθεσεις γεματες ιδεες και αλλαγες.Τεσπα,υποκειμενικα ειναι ολα.

ε, αφου ρε ανθρωπε ειναι ολα υποκειμενικα, μη μου το πας σε διαφορετικοτητες και αντικειμενισμους, πες απλως ποσο γαμανε. μια παραλλαγη των ηδη γνωστων μοτιβων ειναι και οι βεκτορ. ισως οχι τοσο σουπα μοτιβων οσο οι υπολοιποι που αναφερεις αλλα και παλι. να ακουσεις την επανεκδοση του extravasation των aspid, πιθανοτατα θα σου αρεσει https://www.youtube.com/watch?v=nvArjYkRqlo