Vektor (US)

οχι, υποθετω δεν χρειαζεται να κανουν νεο ζενρ. οπως ειπα, εχουν χαρακτηρα αλλα εμενα δεν μου χτυπαει ως κατι πρωτοτυπο οταν τους ακουω. ο ηχος τους αποδομειται στα συστατικα του χωρις πολλη προσπαθεια. το αν παιζουν μεταξυ ιδιωματων δεν εχει να κανει, οι περισσοτεροι απο αυτους που εγραψα παραπανω το ειχαν επισης αυτο το χαρακτηριστικο. ενταξει, τι να πω, ισως ειμαι λαθος, ισως το ψειριζω (αλλωστε, κυριως πηρα αφορμη απο τη συγκριση που εγινε και απ αυτα περι μελλοντος του θρας κ.λπ.), ισως φταιει πως εγω τα λιγα που ακουω ειναι ακριβως αυτου του ειδους οι μπαντες που ανεφερα κι οχι σλεηερ. επισης δεν εχω ακουσει καμια αλλη νεα θρας μπαντα οποτε δεν εχω απαυδησει ωστε να μου φαινονται οι βεκτορ ως μεσσιες. αν και εχω απαυδησει με τα ρεπκα γουωναμπη εξωφυλλα :!:

edit

γρακχο, παλιοτομαρο, ρουφα. αφησα ανοιχτο το ενδεχομενο να ειμαι λαθος.

Δεν χωραει στο μυαλο μου το τι εχουν γραψει στα 13 λεπτα του Accelerating Universe…!!! :eek:

:bow2::bow2::bow2:

Εμένα δε χωράει ο νούς μου αυτό εδώ: Deoxyribonucleic Acid Feb 14 2013
αυτό το δεύτερο Violative manipulation γύρω στα 4 λεπτά μετά το σόλο πόσο γαμάει δηλαδή

Ότι καλύτερο έχω ακούσει από τότε που βγήκε το Black Future…ένα γαμηστερό τους live με ανατριχιαστικά φωνητικά και πολύ καλή εικόνα/ήχο.

Επίσης δε χωράει ο νούς και τα υπόλοιπα:
Vektor - at Saint Vitus, Brooklyn - Feb 14 2013

ΓΚΑΥΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

To χτύπησα σε cd και πολύ χάρηκα που μου ήρθε με αυτό το εξώφυλλο :smiley:

πολυ ωραια και τα δυο εξωφυλλα, απλα αυτο που ποσταρες, την εκδοση της earache δηλαδη, μετραει πιο πολυ σε βινυλιο γιατι εχει και γαμω τις λεπτομερειες, θελει μεγαλο μεγεθος, ειναι πινακας, το χαζευεις… εξωφυλλαρα

Βασικά αυτό σκέφτηκα κατευθείαν και εγώ, σε βινύλιο πρέπει να δείχνει γαμάτα. Αυτό είναι για extra large αφίσα βασικά. Από τα καλύτερα εξώφυλλα ever.

Vektor The time has come!!! Black Future will be re-exposed on 4/29 under Earache Records. Pre-orders are available now. Sci-fi or DIE, into the exosphere we shall fly!

http://m.facebook.com/photo.php?fbid=10151380450861821&id=58352991820&set=a.446170641820.233394.58352991820&__user=100003538141287

:D:D

καλη φαση για οσους δεν το προλαβανε/τε απο heavy artillery…

Από το facebook των Municipal Waste:

This is Dave from Vektor. He got locked up for throwing a beer on a christian protester at our gig last night. If you see this man buy him a beer. He seems to have lost one.

Θεος!!!

Μετά από την αισχρή προπαγάνδα του κυρίου Vic στα σάιτ κοινωνικής δικτύωσης, αποφάσισα να ακούσω Vektor, και ακούω και αυτή τη στιγμή…ΤΙ ΜΟΥΣΙΚΟ ΟΡΓΙΟ ΕΙΝ’ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗ ΖΩΗ…

Και η φάση είναι ότι επειδή δεν είμαι θράσερ, δεν έχω και ιδέα για τις επιρροές τους εκτός προφανώς από τους Voivod…πάντως οι τύποι γαμάνε…

προφανως τσεκαρεις Mekong Delta

Εχουν αναφερθει ξανα στο Thread, Αspid απο Ρωσια! :wink:

Aspid από Ρωσία, μια πονεμένη ιστορία. ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ ΜΙΑ ΕΠΑΝΕΚΔΟΣΗ;

Από επιρροές, ε, κλασσικά θρας πράγματα (Slayer, Destruction, Kreator, Voivod - όχι τόσο όσο λέει το λόγκο τους, κλπ, εγώ ακούω και πολύ coroner), τους Aspid που λέγαμε, οι Absu - Tara μεριά, οι ύστεροι Emperor (χωρίς τα συμφωνικά όμως) και βέβαια οι Death. Διάσπαρτα θα πετύχεις και πράγματα επηρεασμένα από prog (Rush, Yes, Floyd…) σαν σφήνες, σαν περάσματα, σαν νοοτροπία. Τέλος ο DiSanto αναφέρει συχνά τις hardcore καταβολές του και συγκεκριμένα αναφέρει συχνά και τους English dogs συγκεκριμένα.

Στα τελευταία νέα από την σύλληψη: Αθωώθηκε, δεν θα μπει στο μητρώο του αλλά πέρασε ένα γεμάτο τριήμερο στην φυλακή (ατύχησε να πέσει στο σαβ/κο…), του κόστισε ένα χιλιάρικο η ιστορία με τα αεροπορικά που πήγαν χαμένα και γενικώς έφαγε μεγάλη ταλαιπωρία.

For the record, αυτό που έγινε ήταν να πιτσιλίσει ή μπουγελώσει με μπύρα από το ποτήρι του (οπότε διαλέγετε ρήμα κατά το δοκούν) έναν τύπο που κρατούσε ένα πλακάτ και τους έλεγε ότι θα πάνε στην κόλαση,και στο καπάκι πέσανε πάνω του δυο αστυνομικοί και τον πήρανε όπως βλέπετε στην φωτογραφία. Που είναι και το γεγονός που μου έκανε και την μεγαλύτερη εντύπωση στην όλη ιστορία, δηλαδή 'νταξ να πούμε.

Ο διαμαρτυρόμενος εντωμεταξύ ΔΕΝ είχε πάει συγκεκριμένα για τους Vektor όπως ακούστηκε, γενικά στο φεστιβάλ ήταν και πιθανώς περισσότερο για τους Municipal Waste και είμαι αρκετά σίγουρος πως δεν είχε την παραμικρή ιδέα ποιοι είναι οι Vektor και ο DiSanto.

RIP

Υπερhyped μπάντα. Προφανώς όμως δε βγαίνανε τα φράγκα τόσο. Εχει συμβεί σε ΠΟΛΥ κόσμο. Μετά απο φόρους κτλ να παίρνεις τ @@ μου. Και φυσικά με 0 πωλήσεις που θα λάβεις ελέω σποτι-μη-φαέι-οαρτίστας, (ΔΕ) θα πας στα λαίβ…και (ΔΕ) θα υποστηρίξεις, επειδή πήγες στου χ,ψ,ω ! Σε κάθε περίπτωσει, δε κλαίω πάνω απο χυμένη μπύρα άλλου.

Εδώ γιατί να το κρύψουμε, 2 μπάντες απο Αμερική ουσιαστικά είναι χωρίς τραγουδιστές, αν και μάλλον συμφώνησε ο ένας να κάνει δίσκο, αν και ποιός ξέρει, αν στο τέλος θα βγεί κτλ κτλ κτλ. Πάντως σε ερώτηση για live, ο ένας είχε πεί οτι “πλεουμε σε θολά νερά σχετικά με το μέλλον της μπάντας” διοτι προφανώς για 2-3 live ανα μερικά χρόνια και μετά απο 20+ χρόνια, όταν βλέπεις οι κολλητοί σου να χέζονται στα τάληρα με τζέντ και εσύ το κρατάς όπως ήσουν … έ λες, όχι ρε φούστη…τώρα στα 50 βάλε να το παίξεις djenty… ΔΕΝ ΛΕΕΙ. Τέσπα.

hyped μπάντα οι Vektor o ένας, RIP ο άλλος…

Όπως και να χει είναι κρίμα γιατί και ο Eric και ο Blake ήταν παικταράδες αλλά οι Vektor ήταν ανέκαθεν μπάντα του ενός. Και προφανώς όσο συνεχίζει ο DiSanto συνεχίζουν και οι Vektor.

imag

Τωρα που θα ψαχνει νεα μελη δε βρισκει καλυτερα και καποιον για τα φωνητικα ωστε ο επομενος δισκος να ακουγεται;

2 Likes

άσε να τους ακούν αυτοί που τους ακούν να μη γίνουν και “hype” μπάντα.
Ευαίσθητα είναι τα αυτάκια σου Ror? :smile: