Velvet revolver

Βρε αλητη αυτο ηταν? :lol: Και χαρηκαμε για κανα reunion.

Αντε συγχαρητηρια ρε μεγαλε,βγαλε τωρα και μια με τον Νεμδεανγκα και εισαι μια χαρα.

According to Pollstar.com, the members of VELVET REVOLVER - Slash, Duff McKagan, Matt Sorum and Dave Kushner - announced today that they are parting ways with singer Scott Weiland.

The move hardly comes as a surprise, given the very public feud that’s been ongoing between Weiland and Sorum and published reports that Weiland’s old band, Stone Temple Pilots, is making an announcement regarding a major tour April 7 at the Harry Houdini Estate in Los Angeles.

Slash blamed the split on Weiland, saying “This band is all about its fans and its music and Scott Weiland isn’t 100% committed to either. Among other things, his increasingly erratic on stage behavior and personal problems have forced us to move on.”

Και τωρα τι γινεται? Ποιος θα ειναι ο νεος frontman… Ας δοκιμασουν τον Axl…:lol: Ποιον προτεινετε για νεο τραγουδιστη στους VR? Εκτος του Bach γιατι τον εχουν δοκιμασει και δεν τους αρεσε…

Edit::lol: :stuck_out_tongue: Bye Bye Weiland…:!:

Καταρχάς, θέλω να ευχαριστήσω όλους σας για τα καλά σας λόγια σχετικά με το meeting με τους Velvet Revolver! 8)
Mε τιμάει το γεγονός ότι χαρήκατε για αυτή την τόσο πολυπόθητη (για 'μένα) συνάντηση! :smiley:

Τώρα, σχετικά με την αποχώρηση του Weiland…

Είναι κάτι που έχει χαροποιήσει πάρα πολύ κόσμο και νομίζω και οι ίδιοι οι VR νιώθουν πιο ανακουφισμένοι πια! :yes:

“Παίζουν” διάφορα ονόματα αντικαταστατών τις τελευταίες μέρες και ένα από τα επικρατέστερα είναι και αυτό του Brett Hestla, τραγουδιστή των Dark New Day!

Δεν έχει ξεφύγει από το επίπεδο φημών, αλλά είναι αρκετά έντονη φήμη και αναφέρεται σε καναδυό GN’R-related fora, γι’ αυτό και το αναφέρω! :wink:

Τσεκάρετε video εδώ!

Και κάτι τελευταίο!
Καθόμουν και έβλεπα photos των VR από την τελευταία 5ετία! :-k

Ώρες ώρες αυτός ο Weiland έδειχνε τόοοοοοσο φλώρος… :? για να μην πώ τίποτα χειρότερο…

Το σίγουρο είναι ένα:
Η μπάντα θα μετατραπεί σε δολοφονική μηχανή, αν και όταν θα πάρει για frontman αυτόν! 8)

Προσκυνώ!!! :band:

…και μετά κάνω headbangin… :metal:

Weiland: In conclusion, Weiland warned fans not to be “fooled by veiled trickery,” and even wished Velvet Revolver his best. "Good hunting, lads — I think Sebastian Bach would be a fantastic choice.":lol: :stuck_out_tongue:

Απαντηση του Slash:

Slash: On Weiland’s recommendation that the band hire former SKID ROW vocalist Sebastian Bach:

I thought [Weiland] could be a little bit more imaginative. I’m not sure if that was meant to be a pot shot or what. Whatever, it’s not worth any real drama.”:lol:

Oσο για τον weiland αφου ειναι καμμενος απο τα ναρκωτικα ο τυπος…:?

To καινουργιο Classic Rock εχει ενα ολα τα λεφτα VR αφιερωμα! :thumbup:

ωραία.
αν εξαιρέσεις το γεγονός ότι έρχεται μετά από 15 μέρες και στη διπλή τιμή θα το διαβάσουμε.

Nαι, αυτο ειναι πραγματικα κριμα. Εγω ειμαι συνδρομητης οποτε και τα νεα δεν μου ερχονται μπαγιατικα αλλα και το καθε τευχος μου βγαινει γυρω στα 4 ευρω. Και στην Ελλαδα μπορεις να γινεις συνδρομητης, βγαινει πολυ πιο φθηνα.

Αυτη η μπαντα μουσικα τελειωσε, τουλαχιστον στη μορφη που τη ξεραμε αφου ειναι γνωστο ποσο καταλυτικη ηταν η επιρροη του μαγκα Σκοττ και οχι φλωρου οπως διαβασα πιο πανω. Αυτο φαινετε και αν ακουσετε καποια demo των the Project. Εγω οσο κρατησε το γουσταρα αλλα εφοσον εφυγε ο Weiland για τους STP γουσταρω περισσοτερο. Πλεον το τι θα ερθει μουσικα απο τους VR θα το αντιμετωπισω σαν κατι εντελως καινουργιο χωρις να χω στο νου μου τα Contraband και Libertad, γιατι προκειτε για μια νεα αρχη. Βεβαια ουτε περιμενω πολλα γιατι απ’οτι φαινετε ο Duff στραφηκε στη παλια του μπαντα και τον Slash δε τον θεωρω σπουδαιο μουσικο αλλα σπουδαιο κιθαριστα. Απλα, ελπιζω να μην κανουν “μουσικα” πισωγυρισματα με τραγουδιστες τυπου Μπαχ.

Βασικα το καλυτερο που χουν να κανουν πλεον ειναι ριγιουνιον με τους Γκανς… αν τους παρει πισω ο Αξλ.

US radio/TV personality Eddie Trunk spoke to guitar legend SLASH (VELVET REVOLVER, ex-GUNS N’ ROSES) for a special currently running on the MSG Network. A few highlights from the interview are as follows:

Velvet Revolver will continue. They are in the early stages of looking for a new singer. He wants someone who is a pro, but with no baggage. He agrees with me that VR could have made better records and said that due to inner band issues some of the best material written never made the CDs. He said they knew (Scott) Weiland was done prior to the European dates and had made the decision to replace him before he even knew it. The core of the band remains together and committed to making a great album and will continue. He acknowledged the scary similarities between Axl (Rose) and Weiland and how things unravelled, and said he was much more willing to hang in there with Guns but would not tolerate it again with Scott.

He understands how people hope for a GN’R classic line-up reunion, but says it is very unlikely at any point in the near future. He said that there are issues on his end with Axl and issues from Axl’s end with him. He feels Axl’s issues with him will be harder to resolve than his issues with Axl. Essentially Slash said one of his biggest problem with ever working with Axl again would be Axl being professional and playing on time and showing up for things. He said he could never be in a situation where union overtime and late starts are always an issue, and noted that from what he has seen that has not changed with Axl. He did say he would never say never, but it is not likely and clearly both parties have moved on.

H oυσια ειναι να βρουν εναν frontman που να εχει καλη φωνη πανω απο ολα και να τους ταιριαζει,και φυσικα να βγαλουν κατι πιο αξιολογο απο τα contraband,libertad και λιγο ο Slash να ανεβασει στροφες γιατι σιγουρα μπορει να δημιουργησει καλυτερη μουσικη και καλυτερα σολο απο οτι εχει κανει μεχρι τωρα με τους VR.

Ποιος ειναι ομως αυτος που ταιριαζει στους VR?:-k

@Fido_Dido:

Τα αφήνω ασχολίαστα!

@Outshined:

To αντίστοιχο videάκι σε αυτά που έγραψες!

@KIMI:

Υπάρχουν πάρα πολλοί και καλοί άσημοι sleaze / hard rock τραγουδιστές είτε στην Αμερική, είτε στην Σκανδιναβία που είναι απείρως καλύτεροι από τον Weiland!
Και χωρίς προβλήματα συμπεριφοράς!

Τώρα, αν είναι διατεθειμένοι να πάρουν έναν εντελώς άγνωστο, θα το μάθουμε σύντομα!

Δε ξερω πια ειναι η γνωμη σας ομως θεωρω οτι αυτα που κανει ο σλας ειναι τελειως κατινιες. Δλδ οκ, αμα θες βρισου ανοιχτα οπως καναν Σκοττ και Ματ, αλλα αφου ολα εχουν τελειωσει να βγαινεις και να λες θελαμε να συνεχισουμε χωρις αυτον αλλα δε του το χαμε πει και τελικα μας προλαβε και μπλα μπλα μπλα και ειναι σαν τον αξελ μπλα μπλα μπλα… οτι να να
Το οτι ηταν θεμα χρονου να χωρισουν τους δρομους τους εκανε ΜΠΑΜ απο τις λαιβ εμφανισεις τους που ουτε κοιτιοντουσαν απτο 2ο αλμπουμ.
Δλδ νταξ, και ο Σκοττ ηθελε να φυγει(προφανως) και εκανε και τις καταλληλες κινησεις και οπως φανηκε εκ του αποτελεσματος δρομολογησε τα πραγματα βασει σχεδιου. Δε περιμενε να τον “διωξουν” και να πει “αχ. με προλαβαν”:lol:

Ασχετο: Τα πιο κυριλλε ατομα φαινεται να ειναι ο Duff kai o Dave!

H απαντηση του Bach στις φημες για το αν θα μπορουσε να ειναι ο νεος frontman των VR,

Σε συνέντευξη που έδωσε ο Sebastian Bach, πρώην τραγουδιστής των Skid Row, απάντησε στις φήμες που τον θέλουν να γίνεται ο νέος τραγουδιστής των Velvet Revolver: “Η αλήθεια είναι πως μίλησα γι’αυτό πρόσφατα με τον Slash, όμως νιώθω περίεργα στην ιδέα να μπω στο σχήμα. Καταρχήν ο νέος μου δίσκος ‘Angel Down’, μου αρέσει περισσότερο από τους δίσκους των Revolver και το λέω με κάθε ειλικρίνεια. Δεν θα μπω στο συγκρότημα μόνο και μόνο για να ανήκω κάπου. Εάν είναι να γράψουμε νέα καταπληκτικά τραγούδια τότε το σκέφτομαι. Απ’ την άλλη όμως είμαι κολλητός με τον Axl Rose. Μου έχει φερθεί άψογα και με έχει βοηθήσει με την καριέρα μου πάρα πολύ” είπε.

Συμφωνω με τον Bach,εδω που τα λεμε στο στυλ της μουσικης που επαιζαν μεχρι τωρα οι VR ο Bach δεν θα ταιριαζε,τωρα με τον νεο τραγουδιστη που θα παρουν οποιος κι αν ειναι αυτος ας ελπισουμε να ακουσουμε κατι διαφορετικο,κατι ποιο ποιοτικο.

το καλυτερο κομματι τους για μενα ειναι το fall to pieces…

ακριβως!!!

ποτε μου δεν μπορεσα να καταλαβω γιατι καναν συγκροτημα με αυτον τον ανθρωπο

στο rockwave η φωνη του ακουγωταν αδιαφορη οσο τιποτα

η θεση του τραγουδιστη σε μια μπαντα οπως οι vr απαιτει να χεις και ενα προσον που λεγεται ΦΩΝΗ
περα απο την αλητεια

"Καταρχήν ο νέος μου δίσκος ‘Angel Down’, μου αρέσει περισσότερο από τους δίσκους των Revolver και το λέω με κάθε ειλικρίνεια. Δεν θα μπω στο συγκρότημα μόνο και μόνο για να ανήκω κάπου. Εάν είναι να γράψουμε νέα καταπληκτικά τραγούδια τότε το σκέφτομαι. " :lol: :lol: :lol:

Ρε τι ανεκδοτα ακουμε…#-o

Πολύ σε πάω εσένα να πούμε… :smiley:
Άκουσα δυο τρια κομμάτια Live με τον weiland και δε μου έκανε καθόλου καλή εντύπωση…και αυτά ήταν με το contraband… το Libertad δε, δεν με ενθουσλιασε εως με απογοήτευσε…

Btw τι εννοείς ρε συ fido να τους “δεχτεί” πίσω ο axl?
αυτός ακόμα παλεύει με τον εαυτό του για το chinese democracy :lol:

Δλδ, πλακα μας κανεις. θες να πεις οτι δεν εχει φωνη? 8O οσο και να θελω να το δεχτω σαν αποψη, μου ακουγεται τελειως κουλο. οκ, πες οτι δε σαρεσει, ή οτι δεν ειναι του στυλ σου ή οτι εχεις αλλα κριτηρια αλλα μην λες οτι δεν εχει φωνη. Δλδ τα δεκαδες εκατομυρια δισκακια τα πουλησε για πλακα. Αν εχεις δει το αφιερωμα του VH1 θα ειχες δει οτι οι 3 gunners ειχαν φαγωθει να ερθει, δλδ και αυτοι ασχετοι ειναι? τεσπα, δε θα σου αλλαξω γνωμη.

Αν παρακολουθουσατε το φορουμ των vr θα ξερατε οτι ο Scott στην αρχη δεν ειχε δεχτει ομως τον επεισε η γυναικα του που εκανε παρεα με τη γυναικα του Νταφ και βγαιναν σα ζευγαρια. Αυτο το εγραψε η ιδια η γυναικα του Σκοττ, οπου μαζι με τον Νταφ και τον Ντειβ εγραφαν που και που στο φορουμ.