Τα vista φταίνε!

Ναι, γεια σας. Μόλις έκανα μια πατάτα. Ήμουν αφηρημένη και έσβησα στα σvista τον recycle bin. :-s
Στιγμιαία σκέφτηκα να πάω στον κάδο ανακύκλωσης να τον φέρω πίσω, αλλά μετά ξανασκέφτηκα. #-o :lol:
Δεν υπάρχει ζωή χωρίς αυτόν! Φέρτε μου τον κάδο μου πίσω ρεεεεεεε, help please! :frowning:

έντιτ:
Ντάξει, απλό ήταν. Για όποιον πάθει το ίδιο:
Δεξί κλικ στο Desktop > Personalize > Change Desktop Icons > (Desktop Icon Settings) βάζουμε τικ δίπλα στο Recycle Bin.

thnx:p :wink:

χεχεχε lol:lol:
Το επαθα και εγω (γιαυτο γελαω…) αλλα στα ΧιΠι και νομιζα ειχε ερθει το τελος του καδου αλλα με καποιον τροπο τον επανεφερα (δεν θυμαμαι πως) γιατι στα χιπι δεν γινεται απο ιδιοτητες κλπ…

¶μπαλοι χρήστηδες των παραθύρων, τι να πει κανείς…
Που να δείτε δος ρε! :lol:

τα ντος πλακα πλακα ειναι πολυ καλυτερα απο τα καινουργια. Κανεις τα παντα απλα λιγο δυσκολα… οχι οπως τα βιστα που πας να κανεις κατι και σε ρωταει: ειστε σιγουροι? μηπως θελετε να το ξανασκεφτητε πριν πατησετε οκ? ε αι στο διαολο ρε φιλαρα ναι ειμαστε σιγουροι πριξαρ@#*$%^#

E ρε dos…αξεχαστα χρονια, χωρις κολληματα…μια απλη εντολη και ολα μια χαρα…ηθελε ψαξιμο βεβαια αλλα ηταν θεικο…καμια φορα η απλοτητα υπερισχυει της φαντασμαγοριας και των αυτοματισμων…και εννοειται Linux για οποιον θελει να μαθει υπολογιστη εις βαθος…

[FONT=“Comic Sans MS”]vista και ανασυγκρότηση… να το τολμήσω; :stuck_out_tongue:

κάνουν από μόνα τους! με χρονοδιάγραμμα…
τρομερή ανακάλυψη :oops: :lol:[/FONT]

Vista rulez :stuck_out_tongue:

Ντάξει, ψιλοσοβαρά, δεν έχω αντιμετωπίσει σοβαρό πρόβλημα απο τα vista (εκτός από τους άμπαλους drivers της nvidia…), 4 μήνες τώρα που τα χρησιμοποιώ. Σε καμία περίπτωση πάντως δεν το σκέφτηκα να γυρίσω στα XP. Πρέπει να’μαι πολύ τυχερός τελικά. :slight_smile:

Αξιζει τον κοπο να αφησω τα XP για να παω στα Vista? Βεβαια δεν εχω διαβασει και τα καλυτερα λογια για τα vista,ως συνηθως ακουω για προβληματα με drivers για τις συσκευες(εκτυπωτες,μοντεμ κλπ),οτι ειναι βαρια και θελουν 2 γιγα μνημη,και πολλα αλλα.

Με λιγα λογια θα βγω κερδισμενος σε κατι αν βαλω vista η θα ειναι κατα πολυ χειροτερα? Εκτος τα ωραια γραφικα κλπ,καποια αλλη ουσιαστικη διαφορα? Δεν ειναι τυχαιο οτι στην microsoft πριν καλα καλα κυκλοφορησουν τα vista αρχισαν ηδη να σχεδιαζουν και να κανουν λογο για τα επομενα windows…:-s

Tι λετε οσοι εχετε δοκιμασει η εχετε vista?:roll:

Δεν θα κερδισεις τιποτα.Θα χασεις μονο ενα σημαντικο ποσοστο της RAM σου,ενεργεια σε μπουνιες στο pc ή στον τοιχο,την υπομονη σου και ισως και το pc σου στο τελος. :slight_smile:

+11111111111111111

To πολυ να τα βαλεις αμα βγει κανα αξιο λογου service pack.

εγω εχω διπυρινο και 2gb ραμ και 3-4 μηνες δεν εχω προβλημα…τις κακοηθειες τις λενε οι χρηστες των xp,κλασικα…

Γουαου ναι ολοι ζηλευουν τα βιστα και λενε κακοηθειες για να ριξουν τις πωλησεις τους.
Κι εγω και ο μισος πλανητης pc με τις ιδιες δυνατοτητες με σενα και καλυτερες εχει.Αν εσενα δεν σ’ενοχλουν οι επιδοσεις των βιστα,οκ.

ενας διπυρινος-τετραπυρηνος δλδ με 3-4 gb ram παει πιο γρηγορα με xp απ’οτι με vista,ε???

Σιγα λες και δεν υπαρχουν Xp 64-bit.:stuck_out_tongue:
Τις 10-20 διεργασιες παραπανω χωρις κανενα λογο υπαρξης οταν
το pc δεν κανει τιποτα τι τις θελω στα vista ? XP λεμε 22 διεργασιες μαζι με antivirus και firewall.
Οχι δεν εχω λεφτα να δωσω για να παρω ενα γιγα μνημη παραπανω για να τρεξω τα vista.

Στην τελικη περα απο το καλυτερο interface κ περιβαλλον που εχουν τα VISTA,δεν βρισκω καποια ουσιαστικη διαφορα ωστε να ειναι τοσο αναγκαιο να βαλει καποιος VISTA οταν βολευται ανετα με τα XP.Και αυτο που λεει ο Deathster εχει δικαιο,γιατι να δωσει καποιος λεφτα να παρει μνημες απλα κ μονο για να βαλει vista οταν με τα ΧP και το 1 γιγα ειναι αρκετο.:-s :-k

Vista έχω στο φορητό υπολογιστή. Για προβλήματα κλπ δε ξέρω, δε το χρησιμοποιώ τόσο συχνά. Λεφτά για να πάρω μηχάνημα που να τα τρέχει δε θα τα έδινα πάντως.


Ε τοτε να δινουμε ολοι 2-3 χιλιαρικα να παιρνουμε σουπερ μηχανηματα για να φαινεται μικροτερο το ποσοστο της ηλιθιας απωλειας μνημης.
Τελοσπαντων,οπως βολευεται κανεις.

βασικα δεν εχουν ΚΑΜΙΑ διαφορα…μονο μειονεκτηματα…οσο για καλυτερο περιβαλλον και interface οι διαφορες ειναι μηδαμινες…