Μικρο σπιτι στο λιβαδι vs Καρουζελ

Cirilo Rivera:
Το νεγράκι της σειράς δεν άλλαξε τον χαρακτήρα του ακόμα και όταν ο φτωχός πλην τίμιος ξυλουργός
πατέρας του κέρδισε το λαχείο και έγινε ζάμπλουτος.Ο Cirilo πέρασε στο ΤΕΙ εφαρμοσμένης ξυλουργικής Ξάνθης
και σκοπεύει όταν το τελειώσει, με τα λεφτά του μπαμπά του, να ιδρύσει σωματίο Νέγρων Ξυλουργών απο το Μεξικό.
Υ.Γ: Η Μαρία Χουακίνα ακόμα τον χυλοπιτώνει.

Maria Juakina:
H ψηλομύτα ωραία της τάξης, έφυγε απο το σχολείο όπου “μπορούσε κάποιος να βρει κάθε είδους
ρεμάλια και αποβράσματα της κοινωνίας” όπως χαρακτηριστικά είπε στον γιατρό πατέρα της, και αποφάσισε
να βοηθήσει την ανθρωπότητα υπηρετόντας την ιατρική επιστήμη. Σπουδάζει γενετική λοιπόν σε γνωστό
πανεπιστήμιο της Βουλγαρίας. Φήμες λένε ότι ανακάλυψε το φάρμακο της λεύκανσης του μαύρου δέρματος,
αλλά αποκλείεται να το πουλήσει στο Cirilo.

Haime Palyio:
O χοντρούλης Χάιμε, ακολούθησε την δουλειά του πατέρα του. Έχει γίνει ένας καλός μηχανικός αυτοκινήτων.
Παρ’όλ’αυτά, η βουλιμία του τον οδήγησε σε προβλήματα υγέιας.Έχει υπερβολικά υψηλό αριθμό
τριγλυκεριδίων, και πρόκειται να υποβληθεί σε επέμβαση λιποαναρρόφησης. Έμπιστη πηγή αναφέρει πως
έχει σχέσεις με την Μεξικάνικη μαφία, κάτι που ο ίδιος ποτέ δεν έχει παραδεχτεί.

Laura:
Η χοντρούλα της τάξης δεν είχε καλύτερη τύχη. Οι γονείς της, της έδιναν λεφτά μέχρι τα 45 της, αφού
από την μία ήταν ανήμπορη να εργαστεί λόγω των κιλών της, και από την άλλη η τσέπη της δεν
αντέχει επέμβαση λιποαναρόφησης σαν αυτή του Χάιμε. Σκέφτεται, λένε, να ζητήσει από τον
Χάιμε να πάνε μαζί για την επέμβαση με την προοπτική να τους κάνουν έκπτωση.

Μario:
Ο αταχτούλης του σχολείου μεταμορφώθηκε σε στυγερό εγκληματία! Το φυσοκάλαμο με το οποίο χτυπούσε
τον ποπούλης της Λάουρα έγινε κοντόκανη καραμπίνα, και έτσι ξεκλήρησε μια ολόκληρη οικογένια
Μεξικανών που ζούσε στην απέναντι πολυκατοικία. Τα αίτια παραμένουν άγνωστα. Ο Μάριο κρατήται
στις φυλακές Κορυδαλλού. Οι εξετάσεις αίματος έδειξαν πως ήταν ναρκομανής.

Pablo:
Το καημένο το παιδάκι, που η κακιά μητέρα του κακομεταχειριζόταν ποτέ δεν κατάφερε να ξεπεράσει τα
ψυχολογικά προβλήματα της παιδικής του ηλικίας. Στα 21 του άρχισε να παρουσιάζει συμπτώματα σχιζοφρένειας.
Ζει μόνιμα στο Δαφνί, χωρίς προοπτικές να βγει κάποια μέρα.

Holhe Del Salto:
Ο ψυλομύτης της τάξης είχε μάλλον την πιο τρελή πορεία στη ζωή του. Τα πολλά λεφτά τον τρέλαναν
και γι’αυτό αποφάσισε να τα ξοδέψει σε επέμβαση αλλαγής φύλου, και έτσι μεταλλάχθηκε σε “Ντολόρες”.
Μετά από λίγο καιρό βέβαια άλλαξε πάλι γνώμη, και ξανάγινε Χόλχε. Όπως ήταν αναμενόμενο,
δεν δουλεύει, ούτε έχει τέτοιο σκοπό. Αυτή τη στιγμή δεν ξέρουμε αν είναι αρσενικό ή θηλυκό.
(Προσωπικά πιστεύω πως πλέον μπορεί να γίνει μόνο ένα αρσενικό με θηλυκότητα ή ένα θηλυκό με αρσενικότητα.)

Carmen:
Το ήσυχο κορίτσάκι, σπούδασε ΜΜΕ στην Χιλή, και στάλθηκε ως πολεμική ανταποκρίτρια στο Ιράκ.
Κανείς δεν την έχει δει από τότε, αμερικανοί στρατιώτες ανέφεραν πάντως πως είδαν κάποια που της
μοιάζει στα χέρια Ιρακινών ανταρτών.

David & Valeria:
Από μικροί μαζί, δε θα ήταν δυνατό να χωρίσουν τώρα που μεγάλωσαν.Ο David κάνει εμπόριο νερού
σε τριτοκοσμίκές χώρες, και παίρνει πολλά χρήματα (Εβραίος γαρ), και μάλιστα επιδοτήται γι’αυτό.
Η Βαλέρια είναι ευτυχισμένη που έχει πλούσιο σύζυγο και αρκετές γούνες και φορέματα. Κάνουν μια ήρεμη ζωή γενικότερα.

Daniel Zapata:
Το “καλό παιδί” διδάσκεται γιόγκα και κουν-φου στο Θιβέτ. Κουβεντιάζει με τον Δαλάι Λάμα συχνά για κοινωνικά προβλήματα
και πίνει τσάι τέσσερις φορές την ημέρα. Έχει ανέβει σε ανώτερο πνευματικό επίπεδο όπως ισχυρίζεται και χαρίζει απλόχερα το
χαμόγελό του σε όλον τον κόσμο.

Σιμένα:
Η καλή “δεσποινής Σιμένα” , αφού βγήκε στην σύνταξη (στα 40 της) αποφάσισε να κάνει αμαρτωλή ζωή. Τριγυρνάει με
μηχανόβιους πάνω σε Harley και παλεύει στη λάσπη με άλλες γυναίκες επι πληρωμή.

Οράκα:
Η διευθύντρια του σχολείου διαμένει σε οίκο ευγηρίας. Οι νοσοκόμες της αλλάζουν την πάνα κάθε 45 λεπτά. Έχει χάσει όλα της
τα δόντια και πάσχει από την νόσο Αλτσχάιμερ.

Θερμίν:
Ο επιστάτης πέθανε. (καιρός ήταν)

Από άλλο φόρουμ, έχω δύο ερωτήσεις, γιατί να πεθάνει ο επιστάτης; Η Μαρία Χουακίνα τελικά τη πήδηξε ή δεν τη πήδηξε ο αράπης;

Βρήκα και κάποιες απαντήσεις

http://www.youtube.com/watch?v=-s2Tzpup5oE

Είναι στα ισπανικά είναι το reunion μερικών από τους ηθοποιούς δείτε πώς είναι τώρα.
Ο Τσιρίλο αν τον δείτε πώς έγινε χ0αχ0α0αχ0χα0 έλεος δηλαδή δείτε τον.

Βικιπαιδεία για την Μαρία Χοακίνα

http://en.wikipedia.org/wiki/Ludwika_Paleta

Τρελό μωρό από την Πολωνία…έτσι…

axaxaxαχα θεικό το απο πάνω!! θυμηθηκα ολα τα ονοματα που δεν θυμομουν με τπτ!! περιττό να πω ότι την εβλεπα φανατικά τη σειρά…
πρέπει να ήμουν τρίτη δημοτικού νομίζω!!
H κακια μαρια χοακινα, η ψωναρα, με τσαντιζε επειδη κορόιδευε το παλικάρι μας το Σιρίλο.
Tο μικρό σπίτι στο λιβάδι καλό αλλα σχεδόν όλες οι φίλες μου εκλαιγαν οταν το εβλεπαν (συγκινηση κι ετσι).
Επειδή εγώ δεν εκλαιγα ποτέ, μου την εσπαγε και το παρατησα.

To μικρο σπιτι στο λιβαδι ηταν πολυ φλωρε και για κοριτσακια. Λεει πολυ το βιντεακι που τους δειχνει μεγαλους αλλα λειπει ο Χαϊμε ρε! Ο Σιριλο εχει πολυ φαση μεγαλος και η Μαρια Χοακινα ακομα περισσοτερο… :naughty:

ε, υποθέτω ότι εχει αποφασίσει ποιον δρόμο θα ακολουθήσει:

Το γκομενάκι, τώρα τα θέλει, …

Μάλλον Καρουζέλ. Το άλλο ούτε καν το έβλεπα…

ετσι ετσι…

Μικρό σπίτι στο λιβάδι δαγκωτό!

art attack ftw!!!:smiley:
on topic, τα έβλεπα και τα 2 και δεν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο…:shy: πάντως και τα 2 μετά από κάποιο σημείο και μετά το παρατράβηξαν,ειδικά το καρουζέλ που αν θυμάμαι καλά είχε κάτι αναφορές σε ναρκωτικά κλπ. Κάπου εκεί το έκοψα!

Ναι φίλε!! το είχα ξεχάσει! Αrt Attack!! ο Neil, εκείνος ο τύπος με το μαγικό χέρι!!

καρουζελλλλλλ θυμαμαι χαρακτηριστικα μια σκηνη που η ηλιθια μαρια χουανιτα εσκισε ενα χαρτακι και το πεταξε πανω στα μαλλια του μικροιυ φτωχου σιριλο νομιζω ειχε κληρωθει να χορεψουν μαζι γι αυτο.το σπιτι στο λιβαδι ειμουν πολυ μικρη οταν το εδειχνε και το μονο που θυμαμαι ηταν ενα κοριτσακι με στραβο ποδι η κατι τετοιο που ετρεχε στο λιβαδι αλλα ηταν πολυ μελοδραμα και δεν μου αρεσε

Αυτο ηταν στο μικρο σπιτι στο λιβαδι.Ηταν ενα αγορι και ειχε ρημαξει το φαρμακειο εκει καθως
μαστουρωνε με μορφινη.

Μικρό σπίτι στο λιβάδι!
Αχ το θυμήθηκα τώρα…Μάλλον αυτές είναι οι μόνες σειρές που χω καταφέρει να παρακολουθήσω χωρίς να χάνω επεισόδια…

Xμ…αυτό δεν το θυμάμαι αλλά για το καρουζέλ είμαι σίγουρη!Σε κάποια φάση ο σιρίλο είχε πάρει κάτι αυτοκόλλητα που τα κολλούσε πάνω του και συμπεριφερόταν κάπως περίεργα!dunno!

wow…

Respect απλά!!!

αει στο καλο ρε παλιοπαιδο,τι μου θυμισες τωρα?κι εγω τα εβλεπα αυτα μανιωδως(ο neil του art attack δεν παιζοταν μεχρι και με λεφτα εκανε σχεδια) ωραιες εποχες.ο χαιμε ηταν θεος
ποσοι θυμουνται την ιστορικη ατακα"με καιει η κεφαλα μου"?και η χοακινα απλα respect

Kαρουζέλ φυσικά.Τι να πρωτοθυμηθεί κανείς ? Θυμάμαι που ένα απ τα παιδάκια μάζευε κάτι μπαλίτσες και του έλειπε μία για να συμπληρώσει τη συλλογή και να πάρει ένα αμάξι(παιδικό).Εκεί δεν ήταν ? :-k

αν και θυμαμαι πολυ αμυδρα τις σειρες αυτες νομιζω πως παρακολουθουσα πιο πολυ στο καρουζελ… το μικρο σπιτι στο λιβαδι το εβαζε απογευματα που καθομουν να διαβασω αριθμιτικη με τον father :lol: (και που καθομουν τι καταλαβα :stuck_out_tongue: ) το αλλο το εβαζε μεσημερι και χαζευα οσο ηθελα :roll:

Ρε τι λετε τωρα, εκεινο το “αρχηγείο” που είχαν ήταν η παιδική μου ονείρωξη. Επίσης τα σεβη μου στην Καρμεν, ποια Μαρια Χουακινα τωρα. Πριν αρχισει το Καρουζελ επαιζε καμια φορα κ ενα αλλο θεικο παιδικο (μικι μαου :p) με πιγκουινια, το θυμαστε?