Warlord @ Principal Club, Thessaloniki - 24/4/2013 & Gagarin 205, Athens - 27/4/2013

Όχι… Δεν θα έρθουν μ’αυτόν!!! Με τον rick Anderson θα έρθουν!!

http://www.musicboxproductions.gr/DEFAULT.ASPX?PID=52&DTS=80

-Γκαρσον λεκιαστικα
-Στα α*****α μας :lol:

καλησπερα σ ολους.μιλαμε για ενα απο τα μεγαλυτερα συγκροτηματα λυρικου και επικου μεταλ που εχουν βγει και καθεστε και ασχολειστε με τι ειπε ο Τσαμις κ.λ.π,τι τιμη θα εχουν τα εισιτηρια κ.α.Μονο η ειδηση για την συναυλια τους επρεπε να φερει δακρυα στα ματια και ριγος.Αυτα που θα νιωσει ο καθενας μας οταν ακουσει τη μουσικη τους πιστευω οτι θα του μεινουν για πολυ καιρο στη μνημη.Μιλαμε για ενα λαιβ που νομιζω οι περισσοτεροι δεν θα πιστευαν οτι θα γινει ποτε.Ας ευχηθουμε λοιπον να γινει πρωτα και μετα εδω ειμαστε να πουμε τα καλα και τα ασχημα.[WARLORD FOR EVER.HAIL!]

να μην ασχολούμαστε με το τι είπε ο Τσάμης δηλαδή; ή να είμαστε “ΚΑΙ 50ΕΥΡΩ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΓΟΥΟΡΛΟΡΝΤ ΡΕ ΦΙΛΕ”;

η συγκεκριμένη μπάντα έρχεται για λάιβ μόνο και μόνο επειδή οι οπαδοί της την κράτησαν ζωντανή. όταν αυτούς τους οπαδούς δείχνεις να τους έχεις λίγο γραμμένους στις αρχιδάρες σου μην περιμένεις να σου πουν και ευχαριστώ. αυτοί που σκέφτονται λίγο πιο λογικά τεσπα.

είπαμε, εκεί θα είμαστε αλλά το κόβω να βλέπει ο Τσάμης καμιά 400άρα στο γκαγκάριν και να ξενερώνει που δεν ήρθαν οι 2000 warlords που περίμενε

τετοιες αποψεις ειναι “δεκτες” (ναι, σε εισαγωγικα) μονο εαν μιλαμε για πολυ μικρο αριθμο αγαπημενων συγκροτηματων και αυτο μονο εαν παραδεχεσαι οτι ΔΕΝ μπορεις να εισαι εισαι αντικειμενικος με τις συγκεκριμενες μπαντες λογω λατρειας (βαζω κ τον εαυτο μου μεσα, ειμαι ικανος να σου βγαλω ολα τα helloween αψογα, αλλα σιγουρα ξερω οτι δεν μπορω να ειμαι αντικειμενικος - ολοι εχουμε τα κολληματα μας) , και παραβλεπεις πολλα. αλλα φανταζομαι καταλαβαινεις οτι δεν μπορουμε να την εχουμε ολοι αυτη την αποψη και να αγνοησεις τον chief της μπαντας οταν πεταει αλαζονειες και ασυναρτησιες…

ναι ρε μαγκες,εννοειται οτι γραφω το γραφω καθαρα μονο για τη μουσικη τους,αλλωστε γι αυτο εγραψα οτι ας ερθουν να παιξουν και μετα κραξε τους για οτι δε σας αρεσε.μιλαμε καθαρα για το συναυλιακο γεγονος.και γω ειμαι φανατιλα MANOWAR αλλα τα λαιβ τους ειναι επιεικως μετρια οσα εχω δει(θα εξαιρεσω αυτο που ηταν με τους rhapsody.Και αυτο γιατι πιστευω οτι ο Demaio ευθυνεται για την σκηνικη τους παρουσια αλλα και τα τραγουδια που επιλεγουν). Αλλα μιλαμε για λαιβ που λογικα θα τους δουμε πρωτη και τελευταια φορα τους WARLORD

Αυτό θα εξαρτηθεί από το πόσοι θα μαζευτούμε και το λέω ως πραγματιστής. Αφού φαίνεται ότι όλο το σούργελο με τον Τσάμη έγινε λόγω χρημάτων (δε του δίνανε αρκετά οι διοργανωτές και κλαιγόντανε στο FB). Αν γεμίσει το Gagarin και αυτός και οι διοργανωτές θα μυριστούν φράγκα και θα ξανάρθουν, ίσως και σε λιγότερο από χρόνο (βλ. Accept, τις μισές μπάντες που φέρνει πια η DiDi και δεκάδες άλλες).

o demaio ευθύνεται εκτός από τα μέτρια live των manowar και για την υπερθέρμανση του πλανήτη!

Ξαναμπήκα να δω τι παίζει στο warlord group tou fb. Πραγματικά ο τύπος δεν παλεύεται! Με έκανε για πρώτη φορά να πω ότι δεν θα πάω. Εντάξει μου πέρασε γρήγορα, αλλά όπως και να χει είναι εκνευριστικός και ακόμα πιο εκνευριστικοί όλοι που συμφωνούν και Like ότι ψωνισμένη μαλακία γράφει…Θα χει πλάκα το live με ξενερωμένους και γλύφτες ανακατεμένους :stuck_out_tongue:

στα λαιβ παμε για τη μουσικη και μονο. αν γνωρισετε απο κοντα τους μουσικους που αγαπατε κατα 90% δεν θα ξαναπατησετε σε συναυλια.

Μπα, μάλλον εσύ ακούς λάθος μουσική.

ok dude

περιμένω ακκάουντ Χρονόπουλου και ποστ-εντιτόριαλ “γιατί πρέπει να ξεχωρίζουμε το δημιουργό από το δημιούργημά του”

Συμφωνω απολυτως.μεγαλη αληθεια αυτο

Οχι ακριβως, πηγαινουμε για τη μουσικη και τα πραγματα τα οποια εκφραζει. Κανονικα αυτο το live θα πρεπει να εχει 25 ευρω, παραπανω θα μου φανουν πολλα. Αν και τα 25 ευρω παλι πολλα ειναι για μια καλτ μπαντα του τυπου των Warlord.

Οτι εχω πει αυτολεξει για την συναυλια αυτη.

+1000000000000

ναι, γενικά το χέβυ μέταλ χαρακτηρίζεται από οπαδούς που πηγαίνουν στα λάιβ για τη μουσική και μόνο και δε νοιάζονται να μιλήσουν με τα ινδάλματά τους έστω και 1’ backstage, φήμες θέλουν κάποιους λίγους που κατάφεραν να πιάσουν κουβέντα μαζί τους πάνω στην προσπάθεια να τους υπογράψουν κάποιο δίσκο (άλλη χαζή συνήθεια και τούτη, οι δίσκοι αγοράζονται μόνο για τη μουσική, όχι για να τους μουτζουρώνουμε) να αποχωρούν αηδιασμένοι και να ορκίζονται να μην πάνε ποτέ ξανά σε συναυλία.

bastard νομιζω αλλο θελει να πει ο φιλος μας και ετσι το παιρνω και εγω οτι δλδ αλλο να γνωρισω το ινδαλμα μου την ωρα που δινει αυτογραφα μετα το λαιβ (και σε αυτο ο τσαμης θα ειναι πιο φιλικος πιστευω απο τους περισσοτερους που εχουμε γνωρισει) και αλλο να ξερεις τι σκεφτεται καθε στιγμη πανω στα νευρα του και στην μαλακια του οπως επισης γινετε με τον τσαμη που δεν νομιζω να τα ελεγε ποτε σε καμια συνεντευξη προφανως ολα αυτα που μαθαμε…ακομα και ετσι ομως εγω προσωπικα εχω ξενερωσει αρκετα…