Warlord

Τι λετε ρε!

ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΜΕΝΟΣ για το θανατο του και ευτυχισμενος που ειδα τις 4 συναυλιες τους το 2013 14.
Ο ορισμος του επικολυρικου μεταλ εχει το ονομα WARLORD.
Δε νομιζω να με εχει αγγιξει τοσο πολυ ο ηχος της κιθαρας του Τσαμη απο καθε αλλο συγκροτημα,στο heavy metal
Δυο συνεχομενες στενοχωριες μεσα σε 2 μερες μαζι μαυτη ενος γνωστου μου,οπαδο των MANILLA ROAD.
Μαζι με Μαρκ ΣΕΛΤΟΝ ΚΑΙ DIO/o οποιος σαν σημερα πεθανε/ νιωθω σαν να φυγανε δικοι μου ανθρωποι!!!
RIP

9 Likes

Μονο δακρυα, τουλαχιστον εκεινες τις βραδιες πηρε αυτο που του αξιζε μετα απο πολλα χρονια. Αποθεωση

13 Likes

Ποτέ η ηλεκτρική κιθάρα δε θα αποδώσει τόση μελωδία με τέτοιο τρόπο ξανά…

RIP

9 Likes

Μεγάλη θλίψη , πολύ κρίμα

7 Likes

Πολύ συναίσθημα, πολλή μαγεία, μεγάλη απώλεια.

Αντί επιλόγου

12 Likes

Το πλησιέστερο που έφτασε ποτέ ηλεκτρική κιθάρα στην καρδιά μου.

Rest In Peace.

6 Likes

Πηγα να βαλω καρδουλα στο “με λιγα λογια”, αλλα ειχα βαλει ηδη φυσικα. Τι δισκος. Τι μελωδιες. Τι συνθεσεις. Ουφ.

5 Likes

Έβαλα το Best of.
Ε, κάπου στο Lost and lonely days…

Ασταδιαλα…

10 Likes

This post was flagged by the community and is temporarily hidden.

25 Likes

Κομπος στο λαιμο. Δειχνει την εκτιμηση και τη φιλια. Γμτ.

8 Likes

Τώρα το έμαθα, κρίμα ο άνθρωπος.

Νομίζω ότι ήταν από τους πολύ άτυχους ανθρώπους με αυτά που πέρασε στην ζωή του, είτε αρχικά με την μουσική του καριέρα είτε με την γυναίκα του και στο τέλος και στα δικά του θέματα υγείας.

Νιώθω πολύ τυχερός που πρόλαβα να τον δω ζωντανά.

2 Likes

https://www.youtube.com/watch?v=9dYrGyAx_60

Για μένα ο καλύτερος δίσκος τους το Holy Empire.

Ακούγεται σαν μια πιο ώριμη έκδοση των Warlord με έμφαση στην λυρικότητα και πολλά στοιχεία από τους Lordian Guard. Ολα αυτά σε συνδυασμό με καλή παραγωγή και ήχο.

3 Likes

Εξαιρετικός μεν, ο καλύτερος όχι δε (για μένα). Λατρεύω πάντως το 70.000 sorrows (ένα μικρό έπος), glory (τι μελωδίες), kill zone (μανιασμένο), father (συγκίνηση μόνο- ύμνος) και φυσικά το πολύ ωραίο ομώνυμο. Αλλά και τα υπόλοιπα κομμάτια είναι πολύ αξιόλογα.

Φαίνεται πως είναι και δίσκος που θα του φερθει πολύ καλά ο χρόνος!

6 Likes

Από τις 5/11/2021 ανέβηκε και πάλι η δισκογραφία των Warlord στο Spotify και για πρώτη φορά, οι δυο Lordian Guard δίσκοι.

c & p, Global Rock Records… ξεπούλημα δικαιωμάτων απο τη σύζυγο και τον μπαμπά της οσμίζομαι

1 Like
5 Likes

???

3 Likes

Με περιποιηθηκε η συζυγος. Δεκα χρονια παρακαλαει να παμε Χανια, ολο λεω οχι. Της λεω “πώς σου φαινεται να παμε Χανια;”, δεν επεσε στην παγιδα. Της ειπα τι παιζει, επεσε κραξιμο. Παω να δω ποσο κανουν τα εισιτηρια. Βλεπω οτι ειναι “αναμνηση”, αντε να της πω οτι “πού να τρεχεις τωρα”.

4 Likes

@Achamian τώρα μπορεί και να καλώ λάθος δαίμονα, αλλά please pass the word στον τυχερό συντάκτη που ενδέχεται να πάρει συνέντευξη από τον Zonder… Το υλικό που δούλευε με τον Tsamis τα αρκετά χρόνια πριν το θάνατο του, υπάρχει περίπτωση να κυκλοφορίσει κάποτε; Ευχαριστίες ιν αντβανς

Θα το προωθήσω :wink:

1 Like