WASP Live In Greece 26\27 Οκτωβρη

Συμφωνώ 100%

συγγνωμη η λεξη μοστρα σου λεει τιποτα???

το ειχα αναφερει και στο θρεντ για τους vicious rumors\agent steel
ητανε μεσα ατομα που καθολη τη διαρκεια του λαιβ καθονταν στους καναπεδες,σαν να ειχανε παει για μπυρα σε κλαμπ!!!

αυτο που εισπραττω,κυριως απο ατομα νεωτερης ηλικιας,που τα βλεπω ντυμμενα με ολο αυτο το 80’s outlook,ειναι οτι το βλεπουν σαν να βγαινουν ενα σαββατοβραδο εξω.
δηλ,παμε να πουλησουμε μουρη,να γινει τζερτζελες,νταξ… ξερω και κανα 2 χιτακια της μπαντας,ΘΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΓΚΟΜΕΝΕΣ,οπωτε παμε…λεφτα εχουμε,γιατι δεν τα χαλαμε σε δισκους…

να γράψω κι εγώ δυο λογάκια ω ρε α?

Για το πρώτο μέρος δε με ενδιαφέρει τι ήταν προηχογραφημένο και τι όχι.Το στήσιμο της μπάντας,με την ταινία να παίζει από πίσω,έδινε ένα φοβερό feeling.Στο the great misconceptions of me,παραλίγο να μας πάρουν και τα ζουμιά…εκεί σκέφτεσαι χαλάλι τα 30 ευρά,στο έχουν δώσει πίσω.Όταν φτάνεις στο σημείο να συγκινηθείς σε ένα live,τα 30 ευρά είναι παρελθόν.Ναι,κι εμένα μού φάνηκε σε πολλά σημεία ότι πέρα από τη φωνή του live,άκουγες συνεχώς έναν…blackie να τραγουδάει…αλλά αυτό απέχει από το playback.Κατά πολύ.Έκλεισε το πρώτο μέρος,λοιπόν,και δεν νομίζω να υπήρχε κανείς που θα είχε πρόβλημα να φύγει εκείνη τη στιγμή ευχαριστημένος.
Στο δεύτερο μέρος,η μπάντα και ο Blackie ήταν δαιμονισμένοι,διάθεση στο full κλπ.Η πλήρης αντίθεση,καθώς στην αρχή,όπως είχε πει και ο Maiden,ο άνθρωπος παρουσίαζε σημεία και τέρατα της ζωής του,και η στάση του ήταν μέρος του όλου feeling που έδινε και στο κοινό.Κι εγώ λατρεύω το Take me up,τεράστιο κομμάτι,και φυσικά χαμός και στα υπόλοιπα classics.

Φοβερό live,φοβερό feeling.

διάολε,αν σου θυμίζει κάτι το jonathan lives here,still τι σε νοιάζουν όλα τ’άλλα?

βασικα δεν μου περασε ποτε απο το μυαλο αυτο, ειναι τοσο ηλιθιο που δεν θα το σκεφτομουν ποτε

Ypekipses epitelous stin mageia tou metal proin antifronounta!:smiley:

Μουφα Live ητανε ευτιχος που μπικα τσαμπα!!

είχε ταμπέλα-ένδειξη “ανορθόγραφοι,είσοδος ελεύθερη” ?:-s

Χαχαχα…:lol: :lol: :lol:
Πάντως εγω για αυτό το Live εδινα οσο και οσο…
Κορυφαία απόδοση!!!

[B]Οπώς λέει και ο Maiden

Το κοινό πια δεν συμμετέχει ενεργά όπως πριν 10 χρόνια ή παλιότερα!
Κάποτε όλοι ξελαρυγγιαζόμασταν, τώρα τελευταία έχουν πέσει πολύ τα πράγματα…[/B]

Περισσότερο τραγούδησα και απο τον Blackie…(Δεν είναι μπηχτή:p )
Καθε λέξη,καθε στίχο τα πάντα…
Το τρελό είναι οτι ολοι γύρω μου με κοιτούσαν σαν να έκανα κάτι κακο…'Ντάξει μπορεί να ήμουν τρελά ανεβασμένος αλλά δεν λέει κατι…Metal συναυλία είναι…Αν ημούν σε όπερα 'ντάξει…

[SIZE=“6”]Long live the King Of Mercy[/SIZE]

το προσπερναω. για μενα μπαντες οπως οι mastodon και οι isis ποιοτικα ειναι ισαξιες με αυτες των 80’ς. εχουμε αλλα γουστα εξ αλλου.

σε ολα τα υπολοιπα συμφωνω εκτος απο δυο σημεια.

α) ο ηχος δεν ηταν κακος, απλα ηταν καπως ‘‘βρωμικος’’. δεδομενου οτι μιλαμε για λαιβ των Wasp, μπορω να πω οτι δε με χαλασε καθολου.

β) επισης, τα τυμπανα δε με χαλασαν τοσο. και μενα μου τη δινει λιγο οταν ειναι ‘‘τιγκα τριγγαρισμενα’’, αλλα νταξ μες στον πανικο δεν εδωσα τοση βαση.

βασικα ο μειντεν τον ειχε κανει τον μεγαλο πανικο στο chainsaw charlie. ηταν ενα pit απο μονος του :respect:

εχει και ογκο εδω που τα λεμε. :stuck_out_tongue:

Αφού ήπια πάνω από τέσσερις μπύρες πα να πει ότι γούλαρα.

ή δεν ασχολεισαι με μεταλ ή δεν εβγαινες σε μεταλ κλαμπ!

για 2 χρονια εβγαινα μονο σε μεταλ κλαμπ βασικα η μαλλον σε ενα μεταλ κλαμπ :lol: απλα δεν πιστευω οτι καποιος θα σκασει το 30αρι για να παει να δειξει τη μουρη του στο λαιβ

Παιδιά, εγώ ξέρω ότι έπαθα πλάκα… Στο C. Charlie έπαθα αμόκ… Αν ο διπλανός μου δεν ήταν δίμετρος θα το 'χε φάει το μπουφλίδι, δεν παίζει!

Το βίντεο ήταν ΤΕΛΕΙΟ!!! Βέβαια άλλαξε λίγο την ιστορία (ο Jonathan έσφαξε τον Charlie)…

Όσο για τα playback, δεν ξέρω μα και δε με νοιάζει!!!

Ι 'Μ ΤΗΕ PRESIDENT OF SHOWBIZ, MY NAME 'S CHARLIE,
I ‘M A COCKSUCKIN’ ASSHOLE, THAT 'S WHAT THEY CALL ME!!![SIZE=“6”][/SIZE]

Πολοι καλοι ηταν…μπραβο παιδια…τα δωσατε ολα…!!!:thumbup: :thumbup: :thumbup:

και γω δεν πιστευα οτι υπηρχαν τοσα πολλα ατομα που να ντυνονται οπως τα 80’ς!!

τεσπα,παιζουν πολλα πραγματα.
παει η παρεα παω και γω
παει η γκομενα που γουσταρω\παω μαζι με την γκομενα μου
παω για να λεω οτι εχω παει
κλπ κλπ

εγω δεν εχω καταλαβει αν τα παπουτσια που φορανε βγαινουν ακομα η αν τα χουν απο το 80

εχουμε βγει οφ τοπικ ε?

ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΑ GROUP ΑΠΟ 80S ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΣΚΗΝΗ ΤΑ ΦΟΡΑΝΕ.ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΦΟΡΜΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ…:lol:

Τα εκανε λιμπα ολα η Γκρουπαρα…:!:

Και για να μην Ξεχνιομαστε Καποιοι στην Αρχη ειχαν Στραβωσει οταν Ανακοινωθηκε πως οι W.A.S.P. θα ξαναερθουν στην χωρα μας μεσα σε τοσο μικρο χρονικο Διαστημα…:wink:

Τελικα ισχυει ο Κανονας 20 χρονια Περιμεναμε το Γκρουπ οπως την Γυναικαρα που ψηνουμε για καιρο αλλα μας κανει νερα…τωρα που την εχουμε συνεχεια χαλιομαστε κιολας…α ρε Blackie…μονο εσυ αγορι μου ξερεις πως να προσφερεις Υδονη και ας γινεσαι συνηθεια…

Jonathan still lives here…

Ηταν φανταστικοι οι WASP:metal: :metal: …για αλλη μια φορα!!!
Ελπιζω τηε επομενη φορα να μας παιξουν και ολο το Headless Children!!!