Weeds [TV]

WELL FIND IT BITCH!!

εδιτ,λολ. σε βιντεο νεκρο παει αυτο:p

Νομίζω λες S03E01…
Αλλά δεν ξέρω το τραγούδι

Μπορω να πω οτι ειχα πορωθει στην αρχη και ειδα 5 σεζον σε μια βδομαδα ,αλλα σε εκεινη την πεμπτη ,γυρω στην μεση κουραστηκα πολυ.Ισως φταιει ο βλακας ο μεξικανος γκανγκστερ.Θα το συνεχισω παντως ,αφου τελειωσω το community.[λουπιν αν βλεπεις community θελω γνωμη καποια στιγμη]

Εγώ ένα έχω να πω

Jesus freaks are singing
Jesus freaks are singing
Jesus freaks are singing
They’re annoying self-rightous and laaame

Επική σκηνή :lol3:

andy ftw

edit: και doug

Γαμαει.Ανετα.

Κατα πρωτον ο ΝΤΑΓΚ και κατα δευτερον ο Αντυ,τρομεροι χαρακτηρες.

Πολυ ωραιο μουνακι και η Νανσυ ε.

Όχι απλά πολύ ωραίο. Το καλύτερο!

Έτσι. ΝΤΑΓΚ και Αντυ, επικό δίδυμο.

Και Νάνσυ μεγάλη αγάπη.

Την άρχισα πριν λίγες μέρες την σειρά,είδα 6-7 επεισόδια.

Μια χαρά σειρά είναι,αλλά είδα κάποιους να την συγκρίνουν με το Californication…

Προς Θεού,μην τα λέτε αυτά τόσο απότομα,γελάει ο κόσμος :smiley:

Καλά δες τις πρώτες 2 σεζόν και έλα κάνε εντιτ μετά.

οκ,και άμα δω τις πρώτες 6 παίζει να αλλάξω γνώμη.
Το θέμα είναι πως μέχρι τώρα οι κάφρικες στιγμές είναι υπό του Californication,και ακόμα πιο υπό είναι οι συναισθηματικές στιγμές.
Αν πάω να συγκρίνω τις στιγμές σεξ θα διαπράξω βλασφημία,οπότε… :-#

To Weeds απογειώνεται μετά το μισό της πρώτης σεζόν. Οπότε ναι, θα γυρίσεις για έντιτ σύντομα. 8)

Έχω δει μέχρι το πρώτο της 2ης και εμμένω στην άποψή μου ότι απαγορεύεται η όποια σύγκριση με το έπος…
Θα γυρίσω όταν δω και τις 2 σεζόν,ή καλύτερα,όλες τις σεζόν :wink: 8)

Είδα μέχρι το 5ο της 3ης σεζόν,και την παράτησα την σειρά.
Ελπίζω να έχω το δικαίωμα να μιλήσω τώρα ε? :wink:

Λοιπόν…Μπορώ να πω πως μέχρι τα μισά της 2ης σεζόν η σειρά γαμούσε.
Ωραίο flow,ωραίοι χαρακτήρες,αλλά μετά κάπου στον DEA agent,εκεί που σοβαρεύει και η φάση το χάνει το παιχνίδι…
Η Νάνσυ μου φαίνεται γαμάτη στις εκφράσεις της,φαίνεται τόσο ήρεμη σε ό,τι κι αν συμβεί και έχει το λουκ της ευάλωτης (πλην drug dealer) ξέρω γω.
Άντυ και Νταγκ οι κλασσικοί σταρχιδιστές κάφροι,σιγά το βάθος χαρακτήρα,
και όλοι οι άλλοι ακολουθούν…

Τώρα…για αυτούς που λένε ότι η σειρά πατάει το Californication,επαναλαμβάνω:

Γελάει ο κόσμος!!!

Κατ’αρχήν δεν έχουν ούτε κατά διάνοια το ίδιο στυλ σαν σειρές.
Το Weeds σοβαρεύει υπερβολικά,γίνεται κακέκτυπο Prison Break/Dexter,σε κάποια φάση.Απίστευτες ανατροπές η μία πάνω στην άλλη,και όπως λέτε κι εσείς,ε,κούρασελ.
Το Californication αντιθέτως δεν μιλάει για τόοσο απίστευτα σενάρια,για έναν οικογενειάρχη (ρομαντικό) κάφρο συγγραφέα στο LA που πάντα τα κάνει σκατά μιλάει

2 μονοκόμματοι και ρηχοί κάφροι δεν φτάνουν το βάθος χαρακτήρα που έχει ο Hank Moody,και αν είχατε δει έστω και μια σεζόν Californication θα το καταλαβαίνατε αυτό…
Όσοι δε έχετε δει δεν δικαιολογήστε να τα λέτε αυτά τα πράγματα! [-X

Ανακεφαλαιώνω για Weeds:Μια καλούτσικη υποσχόμενη σειρά η οποία για χάρη της ποσότητας των επεισοδίων το χάνει κάποια στιγμή…

edit:Γαμάτο το Little Boxes,λίγες φορές μου αρέσει τόσο ένα κομμάτι του '60-'70 για να το ακούω από μόνος μου…
Αγαπάω Νάνσυ,ξέρω ότι το πα ήδη

Βασικά δεν ξέρω ποιος έκανε τη σύγκριση με το Californication, απλά έχω την αίσθηση πως είδες τη σειρά μόνο και μόνο για να δεις αν είναι καλύτερη από το Californication (που κακά τα ψέματα, μετά την πρώτη σεζόν πέφτει κατακόρυφα)!!! Άλλη σειρά η μία, άλλη η αλλή. Αγαπάμε και τις δύο. Γιατί να τις μπλέκουμε;

Anyway, κρίμα που δε σε κέρδισε η σειρά, εγώ πιστεύω πως το Weeds έχει εξαιρετικό χιούμορ και κανένα μα κανένα ταμπού.

Αν μπουμε σε διαδικασια συγκρισης Weeds και Californication,πρεπει να συμφωνησω απολυτα με τον comealot.Αλλα οπως λεει και ο Cozy δεν υπαρχει λογος να το κανουμε αυτο και να χαλαμε τις καρδιες μας.Προσωπικα απολαμβανω και τις δυο σειρες,αλλα αυτο το ηλιθιο χαμογελο το οποιο σχηματιζεται στο προσωπο μου καθε φορα που τελειωνω ενα επεισοδιο Californication,δεν εχει καταφερει να μου το προξενησει ακομη το Weeds.

Να συμπληρωσω κι εγω οτι αγαπαμε Νανσυ…και Σεϊν!:smiley:

Είδα 2-3 άτομα να συγκρίνουν με Californication και μου έκατσε στραβά εν τέλει.

Την σειρά την ξεκίνησα επειδή δεν είχα στοκ επεισοδίων άλλης σειράς κυρίως.Σίγουρα βοήθησε το ότι κάποιοι είπαν ότι πατάει το Californication για να επιλέξω την συγκεκριμένη.

Από εκεί και πέρα,όταν ξεκίνησα την σειρά,δεν την ξεκίνησα με κακή προδιάθεση (για να λέει ο Λούπεν πχ ότι είναι κλάσεις ανώτερη από το Cali την ξεκίνησα με πολύ καλή μάλιστα) απλά δεν κατάφερε να εκπληρώσει αυτή την προσδοκία.

Από την στιγμή που την άρχισα όμως,προσπάθησα να την κρίνω και από μόνη της,και ως ένα σημείο το κατάφερα πιστεύω.

Πχ σου λέω ότι την 1μιση σεζόν η οποία μου άρεσε πολύ την είδα σε κάτι παραπάνω από μία μέρα.Αυτό λέει κάτι :wink:

Η αλήθεια είναι ότι σειρά στην αρχή με κέρδισε και ύστερα με έχασε Cozy.

Το αστείο είναι ότι η σειρά όντως πέφτει, αλλά από την 4η σεζόν και μετά :stuck_out_tongue:

Τέσπα, γούστα! Πλάκα πλάκα, δεν έχω δει ακόμα το τελευταίο Cal. και βγαίνει και νέο σήμερα!!! 8)

καυλαρα μου εσυ

27 Ιουνίου ξεκινάει η νέα season.

[SPOILER]Pot-selling single mom turned Mexican mafia princess turned escape artist Nancy Botwin turned herself in to the FBI rather than face certain death at the hands of her vengeful ex Esteban and his goon squad. It’s now three years later and Nancy is sprung from the joint and making a fresh start in New York City. Will Nancy be able to successfully reunite her far-flung family and keep her hands clean? Don’t miss a minute of Season 7 of the hit Showtime Original Series WEEDS.[/SPOILER]