Who does the first step?

Για εμενα ο αντρας ειναι ο κυνηγος και αυτος πρεπει να κανει το πρωτο βημα.Γυναικες που κανουν το πρωτο βημα και κυνηγανε απορριπτονται σε dt

Υπερβολες… :oops: :stuck_out_tongue:

Στατιστικά αυτές που κάνουν το πρώτο βήμα κατά 80% ανήκουν στην οικογένεια των ερπετών…:lol:

Και συγκεκριμενα απο ερπετα που εχουν χαθει εδω και εκατομμυρια χρονια απο τον πλανητη

Μα γιατί αυτό το παιδί έχει συνήθως τόσο δίκιο?Be yourself,που λένε και οι Audioslave.:smiley:

Πάντως,πιστεύω ότι χωρίς τα στερεότυπα με τα οποία μεγαλώνουμε,η σημερινή κατάσταση θα ήταν πολύ διαφορετική.

Xm… twra to eida ayto. Lepon o antras prepei na einai o kynigos alla prepei na yparxei kai ena elkystiko apo kathe apopsh thirama! Diladi na tou leei (me fwnh stroumfitas fantastite to ayto) “ela piase me an boreis” “koita ti wraia pou eimai, dokimase tin tyxh sou…” ktl ktl… Twra ama einai kammia petamenh me tin myth sto tavani tote na meinei opws einai! Giati eipame o antras na kanei to prwto vima alla prepei na deiksei me to yfos tou proswpou tis kai tin matia tis h gynaika oti einai proseggisimh toulaxiston, den xreiazetai kati parapanw. Meta pistevw oti to “zygisma” pou kanoun oi antres einai kalo, proetoimazetai h stratigikh wste na afisoume pro ekpliksews to thirama! Ase pou tin argopsinoume me tis maties mas… Ti, prin na mas dei kala kala ston xwro na tin pesoume?? Prepei na proetoimasoume kai ligo to edafos!

H synexeia sto epomeno teyxos tou “Kynigi kai psarema”.

Οι γυναίκες είναι άνθρωποι,όχι θηράματα ή ζώα.

Les re file red_pyramid…??? Katse na skeftw…:-k :-k :-k Kala amfisviteis tin authentia mou??? Esy giati na les oti h synexeia tis istoria tha ginei sto “Kynigi kai psarema”??? Ton ksereis re ton Lonesome_Guitarist ee?? Prwtos mou ksaderfos einai re…#-o

Ξέρω πολλές όμως που είναι ζώα :-k

Ναι βρε πυραμίδα… υπάρχουν γυναίκες και γυναίκες. Μη τις υπερασπίζεσαι όλες, κάποιες δε το αξίζουν.

σχεδον καμια δεν το αξιζει!!!

Άλλος απο κει… ακριβώς το αντίθετο όμως. Παιδιά, ανάμεσα στο μάυρο και το άσπρο υπάρχουν και ενδιάμεσα χρώματα ξέρετε.

Eυχαριστούμε πολύ… ραντεβού στο S-cape

:roll:

ειναι το απρο χρωμα???

Ναι, το άπρο. Όπως και το αντίθετο του, το μάρο…

εμείς πρέπει να κάνουμε σαν αρσενικά το πρώτο βήμα,αλλά μην ξεχνάνε και οι κοπέλες ότι και αυτές πρέπει να βοηθάνε την κατάσταση…άνθρωποι είμαστε και δεν μπορούμε να μαστε ψυχολόγοι αν θέλετε ή οχι …

Το ίδιο θα πίστευα αν στη θέση της λέξης γυναίκα υπήρχε η λέξη άντρας.:wink: Κάποιες/οι δεν το αξίζουν,αλλά δεν σημαίνει και πάλι ότι πρέπει να δεχόμαστε γενικεύσεις.

Τα τρία βασικά μπλε,πράσινο,κόκκινο.
Τα χρώματα του ουράνιου τόξου (RAINBOW που θα έλεγε και ο stargazer ΟΥΜ) κίτρινο,πορτοκαλί,κόκκινο,πράσινο,μπλε,ιώδες (ναι! μωβ! :bounce: ), γιατί δε μου βγαίνουν εφτά? (μήπως έχει και άσπρο στην αρχή? :-s )

Πέρα από την πλάκα…
Νομίζω πως κανείς από τους δύο δεν έχει κατά αποκλειστικότητα ένα μόνο ρόλο… αυτόν του κυνηγού ή αυτόν του θηράματος…
Καθώς άλλες φορές ο άντρας είναι όντως ο κυνηγός… άλλες φορές νομίζει πως είναι… αλλά δεν είναι…τον αφήνουμε να νομίζει πως μόνος του τα σκέφτηκε όλα :stuck_out_tongue: ,
ενώ υπάρχει και η περίπτωση να είναι κανείς πολύ ντροπαλός ή με καμμένη γούνα… ή απλά να είναι του τύπου “δεν το τολμάω χωρίς γραπτή δήλωση του πρώην νόμου 105 ότι με γουστάρει” αλλά να μας αρέσει (γιατί πέρα από αυτό σε όλα τα άλλα τον βρίσκουμε υπέροχο :oops:) οπότε εκεί κάνουμε εμείς το πρώτο βήμα! Δε βλέπω γιατί όχι… στο κάτω κάτω τίποτα δε θα έρθει, όσο και αν περιμένει κανείς, από μόνο του!

Συμφωναω με αρκετα(παραδοξως, βγαλε ρε τα μωβ γραμματα, ειναι γκεη) που λεει το Λαροκα. Εγω θα ελεγα οτι προτιμω ο αλλος να τολμαει(τι σκατα αντρας ειναι, πφ) ακομα κι αν ξερει οτι η πιθανοτητα χυλοπιτας ειναι μεγαλη. Γιατι πολλες φορες περιμενει ο ενας, περιμενει κι ο αλλος και ενω γουσταρουν κι οι 2 τελικα μενει …αψητη η φαση.:stuck_out_tongue:

Απο την αλλη τι θα πει πρωτο βημα; Γνωριζεσαι με τον αλλον,μιλατε, κανετε παρεα, πεταει μια μπηχτη ο ενας, του ριχνεις μια ματια με νοημα εσυ, σου στελνει ενα μηνυμα, του κανεις ενα κοπλιμεντο, ταυτοχρονα πρεπει να προχωρανε αυτα τα πραματα… Βλεποντας και κανοντας…

Εγω ψηφισα την 3η επιλογη, γιατι δεν συμφωναω με τις απολυτες 2 πρωτες επιλογες…και γιατι ειμαι λιιιιγο κοτα.:stuck_out_tongue:

Ξεχνας το κυανο, δηλαδη το γαλαζιο…