Who does the first step?

τι συμπτωση κι εγώ! χαχαχα:-s

Μερικα copy by Rychehead κοριτσια!!!:stuck_out_tongue:

ο κυνηγος εννοειται πως ειναι η γυναικα. αν δε δωσει εδαφος δεν ορμας. αν δηλαδη δε κανει καποια κινηση χλωμο να τα καταφερεις. πολλες φορες βασικα μπορει να κανει και να μη το παιρνεις χαμπαρι. το θεμα ειναι ενα. αν πας καθαρα απο δικη σου πρωτοβουλια, κατα μεγαλο ποσοστο πιτα. σορυ παιδες, αλλα σκατα κυνηγοι ειμαστε αν δε μπορουμε απο μια πρωτοβουλια να πιασουμε ενα θηραμα.

το ποιος κανει το πρωτο βημα ειναι υποκειμενικο. το θεμα ειναι οτι αν δε δωσει εδαφος το θηλυκο, ειναι εξαιρετικα δυσκολο μετα. οι πιθανοτητες υπαρχουν, αλλα ειναι αρκετα κατα μας.

αν δωσει εδαφος, αυτο ειναι το πρωτο βημα για μενα. οι γυναικες στηνουν συνηθως το παιχνιδι. ακομα και αν ο αντρας ξερω γω κανει τη πρωτη κινηση, μετα απο τη μερια της γυναικας εξελισσεται το ολο σκηνικο μετεπειτα. αν ειναι να θεωρησουμε το ενα απο τα δυο φυλα ως κυνηγο, ετσι ειναι. ο κυνηγος ειναι η γυναικα. φυσικα παιζει εξαιρεση σει παρορμητικες καταστασεις οπου υπαρχει αμοιβαιο αλληλοπαιχνιδι οπως τα φαση φιλος του φιλου και φιλη της φιλής οταν γνωριζονται. αν και οχι παντα.

τεσπα. εγω βασικα και γενικα διαλεγω να δειχνω πολυ βλακας σε τετοια θεματα. στουρνος κι ετς, για διαφορους λογους.

Έχω cd single BonJovi του 1992 και Bootleg του 1987!

#-o δεν έχει και εμοτικον με την κρεμαλα!:?

Δεν ξερω ποιος ειναι ο κυνηγος αλλα η τακτικη “φτυσιμο” ειναι παντα αυτη που εχει τη μεγαλυτερη επιτυχια… Δυστυχως…

Μα αν δίνει το έδαφος χάνεται αυτόματα η έννοια του κυνηγού ! Έχεις δει κανα λαγό να κλείνει το μάτι στον κυνηγό ? Θα ξενέρωνε γιατί θα έχανε τη μαγεία του η όλη φάση.
:stuck_out_tongue:
Εγώ πιστεύω πως παραδοσιακά ο άντρας έχει τον πρώτο λόγο …όταν βέβαια η όποια κίνηση γίνεται έξυπνα και μεθοδικά. Δυστυχώς κάποιοι το παρακάνουν με το κυνήγι και οι γυναίκες πλέον σε αποθαρρύνουν με τη λογική του οτι θα είσαι ένα απο τα λιγούρια άρα δεν τολμάς να πλησιάσεις…
Ρε παιδιά είπαμε οχι κυνήγι σε απαγορευμένες περιόδους και σε σπάνια είδη…Όταν είσαι κυνηγός αγαπάς τη φύση διπλά παρόλο που σκοτώνεις γιατί βιώνεις το μεγαλείο της.
Κάτι ανάλογο πάιζει και με το γυναικείο ζήτημα. :roll: Έτσι το βλέπω τουλάχιστον…

:-k

Δεν έχεις άδικο… :?

malakies[-X

τι εννοείτε τακτική φτύσιμο???
να θες καποιον και να αδιαφορείς???:-k

Δεν νομίζω, αλλά τέλος πάντων… :-k

Όχι, το φτύσιμο γενικά εννοεί… :-k

Νομίζω…

Γιατι προσωπικά θεωρώ χαζομάρα να φτύνεις κάποιον που θες! Εγώ ξενέρωνω με τέτοιες φασεις και όσο και να μου αρέσει ο άλλος μετά πεισμώνω και δεν κάνω τπτ!
Αν σε θέλω και με θέλεις γιατι να παίζουμε τέτοιου είδους παιχνίδια και να μην παίξουμε άλλα??:stuck_out_tongue: :wink:

Δεν μπορώ κάτι τέτοιες θεωρίες! Ακου φτύσιμο!

Μαζι σου κουκλα μου. Τα φτυσιματα ειναι για ανωριμα παιδακια…

Αυτό είναι όντως χαζομάρα… :lol:

Εγώ μιλάω για την κατάσταση που μπορεί να θέλω κάποια, αλλά αυτή όχι… :?

Αυτό θεωρώ φτύσιμο… :lol:

ααααααααααααααααααα! οκejjjj!
ετσι ναι το καταλαβαίνω αλλά και πάλι πως καταλαβαίνεις οτι δεν σε θέλει?:-k

δε μιλαω να κλεισει ματι και μλκιες.:stuck_out_tongue: αυτα γινονται και πιο απλα. μονο και μονο αν ψιλοκοζαρει δινει εδαφος, χωρις απαραιτητα να σημαινει κατι.:wink:

χμ. αυτο ειναι σχετικο. δηλαδη νομιζεις πως οι γυναικες εχουν μαυρα μεσανυχτα ε; το δικο τους μυαλο ειναι πολυ πιο πονηρο απο το δικο μας. βασικα το θεμα ειναι το οτι:

βασικα οχι. ειναι αναλογως παντα απο τη περιπτωση. σιγουρα θελει ενα ψιλοκυνηγι τυπου φτυσιμο. να χει ενα μικρο ενδιαφερον. οχι ομως σε σημειο να κουραζει. πρεπει να ξερεις που να σταματας και να δινεις παραθυρακια. η ξενερα απο το ενδιαφερον δεν απεχουν πολυ.

φιλε headshot, οπως εμεις π.χ. κανουμε κινησεις, ετσι κανουν και αυτες τα σχεδια τους αντιστοιχα. βασικα οι γυναικες δρουν με βαση το συναισθημα. ειπες “όταν βέβαια η όποια κίνηση γίνεται έξυπνα και μεθοδικά.”. μιλησες σαν αντρας. η γυναικα (φανταζομαι) πολλες φορες κρινει απο λεπτομερειες, αντιδρασεις και πιθανοτητες.

ο αντρας μπορει να βλεπει την ολη εικονα, αλλα η γυναικα δινει βαση στη λεπτομερεια και την υπεραναλυση. πιο πολυ αυτες κατευθυνουν εμας παρα εμεις αυτες…

φυσικα υπαρχουν και εξαιρεσεις.

Εδώ με έπιασες… :-s

Δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά… ειδικά τέτοια ώρα… :lol:

ρε μητσο αγοριμ, εχεις εδω τον love doctor και λες τετοια; αστα αυτα. θα με τα πεις κατ ιδιαν.:stuck_out_tongue: :lol:

Συμφωνώ απολύτως…Δεν είχα δει ολοκληρωμένα την άποψή σου…
Το σίγουρο είναι οτι πρέπει να σκεφτείς σαν γυναίκα αρκετές φορές όταν πάρεις την πρωτοβουλία να κάνεις την κίνηση…Απο αυτή την έννοια συμφωνώ οτι μας καθοδηγούν