Witchcraft - Legend

Ενα μικρο σχολιο θα κανω σε αυτο περι NB. Ασχετως αν εβαλε το χερι της ή οχι, σε τετοια θεματα η ευθυνη, ή επιλογη περισσοτερο, ειναι 100% στη πλευρα της μπαντας. Το συμβολαιο που θα υπογραψουν εχει καποιους ορους, το αν η εταιρια μπορει να εχει λογο σε τετοια θεματα ειναι κατι που η μπαντα το γνωριζει εκ των προτερων. Οποτε ειναι επιλογη τους σε καθε ενδεχομενο, αν καποιος αντιμετωπιζει ενα τετοιο θεμα και δεν θελει να εχει κανεις αλλος λογο σε αρτιστικα θεματα, μπορει να συνεργαστει με αλλο λεημπελ, δεν ειναι οτι τον αναγκαζει καποιος.

με πληγώνεις με αυτό που είπες…να το ξέρεις

και για να είμαι και ον τοπικ
ο καθένας υποστηρίζει ότι θέλει, δεν έχω διαβάσει ακόμη τη συνέντευξη αλλά έχω την εντύπωση πως η παραγωγή και γενικότερα o δίσκος σαν σύνολο είναι ένα “κοιτάμε πίσω αλλά δεν κολλάμε εκεί” και σίγουρα δεν είναι vintage όπως πχ ξεκάθαρα είναι άλλες κυκλοφορίες. Όμως πρέπει να σεβόμαστε το όραμα της μπάντας και να μην σκεφτόμαστε ατομιστικα βάσει του τι ίσως περιμέναμε εμείς να κυκλοφορήσουν.

Άλλαξαν στυλ οι witchcraft καθαρά με αυτό το album και καλά έκαναν γιατί με το να έβγαζαν άλλο ένα ίδιο album θα έμεναν στάσιμοι θα δείξει στην περαιτέρω εξέλιξη τους αν έκαναν σωστά αν και μάλλον σωστά έκαναν.

Νομίζω πως οι περισσότεροι κοιτάνε το δέντρο και χάνουν τη μαγεία του δάσους. Το Legend είναι από τις καλύτερες κυκλοφορίες εκεί έξω και ταπεινώνει τις περισσότερες wannabe vintage κυκλοφορίες τις εποχής. Επιπλέον, οι Witchcraft ποτέ δεν έμειναν στάσιμοι και εξελίσσονταν σε κάθε τους δίσκο. Σήμερα, μετά από σιγή χρόνων και μετά τον προσωπικό δίσκο του Pelander (που αμφιβάλω αν άκουσε κανείς), τι περιμένατε να βγάλουν, κομμάτια σαν το Her Sisters; Την στιγμή που υπάρχουν τόσες άψυχες πλαστικούρες που αποθεώνονται νομίζω πως στο Legend δεν αξίζει τίποτα λιγότερο από το χειροκρότημά κάθε μεταλλά μουσικόφιλου.

:slight_smile:

καλημερα στα παιδια. οι εταιριες συνεχώς ψαχνουν τετοιες μπαντες. η δουλεια τους ειναι εκπληκτική , εγω τους γουστάρω τους μαγκες. εχει βγει πουθενα να το ακούσουμε ολοκληρο για να εχουμε καλύτερη γνώμη?8)8)8)

Πολύ πολύ μεγάλος δίσκος. Μπαίνει ήδη στο ρηπήτ. Με τις πρώτες ακροάσεις, “An Alternative to Freedom” και “Dead End” βρίσκονται στο θεό. Και όλα τα άλλα κατά πόδας.

Συνεχίζοντας. Τι ωραία μέρα ξημέρωσε σήμερα.

edit: ΒΙΝΥΛΙΟ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Όπως τα λέει ο nameless!!! ο δίσκος έχει λιώσει… Είναι απίστευτα εθιστικός!!! Ακούγεται νεράκι!!! επίσης εκτός από τα κομμάτια που αναφέρει ο nameless (μεταξύ μας, δεν βρίσκω μέτριο κομμάτι στον δίσκο!!), ακούω democracy και μαζεύω τα μυαλά μου από το πάτωμα!!!

Παραγγελία splatter vinyl τωρααααα!!!

@moon madness: μια χαρά παραγωγή έχει ο δίσκος ρε συ, τι εννοείς πλαστικουρα?
και το γρεζι τους το έχουν οι κιθάρες και μια χαρά. Βέβαια δεν έχει καμμία σχέση με τα προγεννεστερα άλμπουμ αλλά κλάιν… Γαμω είναι!!! :slight_smile:

Εγώ πάντως δεν μπορούσα να περιμένω το splatter και αυτή τη στιγμή αυνανίζομαι με το κανονικό, μαύρο 180g που γυρίζει στο πικάπ μου.

Χαχα… Όχι, εντάξει! Έχω υπομονή και προς το παρών βολεύομαι με το mp3!!

…κιεγώ στο youtube ακούω ότι έχω βρει απ’τον δίσκο, αλλά θα πάει για αγορά το cd, γιατί δεν έχω πικ-απ…πάντως το βινίλιο είναι φαίνεται εθιστικό:):!:

Όχι, το βινύλιο είναι η Αλήθεια.

Ο δισκος ειναι εξαιρετικος,παιζει ολημερις κι εδω περα.

[U]Συνέντευξη[/U] με Witchcraft στην κεντρική. 8)

Μη μου πείτε ότι σταμάτησε το λιώσιμο??? Όχι δα τόσο γρήγορα!!! κάνω ένα διάλειμμα με blood on ice και πάμε ξανά!!!

you cant stop the unstoppable :wink: σε καθημερινη βαση,εναλλαξ με orcus chylde

επική δισκάρα!!! εχει λιώσει στο media player. θα λιώσει και σε cd σύντομα.

Πολλά συγχαρητήρια στην μπάντα γι αυτό το δίσκο, πολύ καλός!

Το πήρα απόφαση να το ακούσω και γω κανονικά και γούσταρα!Μπράβοοοοοο οι Witchcraft

Κάπως/κατι με την παραγωγή μου έκατσε κάπως είναι η αληθεια αλλα πρώτον το άκουσα προφανώς από σχετικά χάλια ποιότητα για τα δεδομένα και δεύτερον από ένα σημείο και μετά που έσκαγε ωραία με το όλο φήλινγκ του δίσκου8)

Λοιπόν, αυτό το έγραψα σε άλλο φόρουμ και επειδή βγήκε ένα παιδί και χάρηκε πολύ με την άποψη αυτή, είπα να την μοιραστώ και να κάνω και κανέναν άλλον να χαρεί ενδεχομένως. Φυσικά προσπερνάω πολύ βολικά το γεγονός ότι μπορεί να έφαγα πενήντα σιωπηλές μούτζες από όλην την οικουμένη ταυτόχρονα, το ζητούμενο είναι το πρώτο, αυτοθυσία κι έτσι.

…ας πούμε εγώ το Witchcraft που αποθεώνεται παντού (και ανάμεσα στον κόσμο εννοώ) δεν μου έκανε τόση αίσθηση. Βασικά ωραίο είναι και σε σημεία πολύ ωραίο, αλλά το πώς την έχουν δει τελικά δεν είναι για μένα, που παραείμαι μεταλλάς και τα βίντατζ δεν μου λένε τίποτα. Κάτσε να ανάψουν τα αίματα λίγο, μεσημέρι και έχω σκάσει…

Σε στιγμές εφηβικού παροξυσμού θα έγραφα ότι πρόκειται για μια φλωριά και μισή που ευνουχίζει σαμπαθικά ριφς σε σημείο να βγαίνει ο γυμνασιόπαις από μέσα μου και να φωνάζει “ΒΑΡΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ ΤΟ ΤΑΜΠΟΥΡΟ, ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ WARD, ΑΝΕΒΑΣΕ ΤΟ GAIN ΜΩΡΗ ΑΔΕΡΦΗ, ΠΩ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΧΙΠΣΤΕΡΙΚΗ ΤΡΑΓΙΑΣΚΑ ΣΟΥ!” και τέτοια επιστημονικά και ανοιχτόμυαλα…

…οπότε όπως καταλαβαίνεις, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα! Αν έχω πιάσει τον παλμό, ο δίσκος έχει κάνει άπειρο κόσμο να τον ακούει στο ριπίτ καθημερινά, οπότε δεν πα να σκούζω εγώ για αδερφές με προθέσεις του χιπστερικού ελέους, κάτι πιάνουν όλοι αυτοί που εγώ δεν το πιάνω και ο χαμένος είμαι εγώ που δεν μπορώ να απολαύσω κάτι.

…δεν έχω διαβάσει το θρεντ ακόμα, οπότε ελπίζω να μην επαναλαμβάνω κάτι που έχει ειπωθεί ήδη. Ή μάλλον όχι, ελπίζω να έχει ειπωθεί ήδη. Ναι. Χέβι μέταλ ρε μουνιά.

Ναι,καπως το εχεις πιασει λαθος το ολο θεμα,αμα την βρίσκεις πασο.

Μιλάμε για ροκ δίσκο,καταρχήν