Album Exchange

^ Πάρε κι ένα έξτρα κουτί χαρτομάντηλα για κάθε ενδεχόμενο.

Ωραίος ο @osfp7 ευκαιρία να με πάρουν κι εμένα τα ζουμιά με φωνάρα, έχω και καιρό να ακούσω προ-90 Soundgarden. :upside_down_face:

Όσο για χιτάκια και Periphery αφήνω αυτό εδώ

3 Likes

ιιιιι τι ωραία τι ωραία τι ωραία !!! χαβ φαν!!!

1 Like

Τους Therapy? τους ξέρω ονομαστικά. Άκουσα πρόσφατα 1-2 πραγματάκια και μου κίνησαν το ενδιαφέρον οπότε ανυπομονώ να ακούσω την πρόταση σου

1 Like

Έλα ρε, δεν το έχεις ακούσει; Τυχερός, από τις rock δισκάρες των '90ς είναι.

@JTN δεν έχω καταλάβει πώς βγάζεις τα σταυρώματα, αλλά αφού πέτυχες άνθρωπο να μην έχει ακούσει το Troublegum, 'γεια σου και χαρά σου!

Αν βρεθεί και κάνας άλλος αδέσποτος/καθυστερημένος να ανταλλάξουμε να βάλω κι εγώ, καλά θα είναι :stuck_out_tongue:

1 Like

Για κάποιο λόγο έχω την αίσθηση ότι είναι κάπως υποτιμημένη δισκάρα, κυρίως για όσους δεν τους πρόλαβαν στα πάνω τους (που εμπορικά δεν κράτησαν και πολύ :slightly_frowning_face:)

1 Like

Χεχε, ούτε εγώ το έχω ακούσει

Επειδή έχουν πέσει πάρα πολλά τις τελευταίες μέρες και δε θα διορθωθούν τα πράγματα για τον Δεκέμβριο, επειδή δε θέλω να ακούσω πρόχειρα και βιαστικά κάποια πράγματα που αρέσουν τόσο πολύ σε άλλους που τα πρότειναν και επειδή δεν μπορώ να γράφω και άσχημα reviews για αγαπημένους δίσκους άλλων,

Αν θες πάρε τη θέση μου στο ματσάρισμα με τον evil και πρότεινέ του δικό σου δίσκο.

It was fun, καλή συνέχεια

Ό,τι πει το αφεντικό.

Η αποψαρα μου που δεν μετραει καθολου ειναι να μπει ο Παντελης στην θεση του Ατλας, αλλα μην σφαξετε μωρε τον Λεναρ Κοεν, μεγαλο κριμα.

Ισα ισα που επειδη ο Παντελης ηταν καθυστερημενος, να κατσει να ακουσει και τους 2 δισκους!

στο γόνατο έτσι και μπω

1 Like

Θα το πω στον Θαναση και θα σε σφαξει μετα αυτος στο συκωτι

Καμια περιπτωση, θα εγκρινει, μολις μου εδωσες ιδεα για το τι θα βαλω

EDIT: Αντε @JTN, δωσε ετυμηγορια

Και νομίζω την έχω διαβάσει μάλιστα. Ευκαιρία να γράψεις μια ακόμα όμως και να δεις και τι θα χει αλλάξει σε σχέση με τότε. Εγώ από την άλλη δεν ξέρω κάτι για αυτό που μου έτυχε και είναι και sea shanties λέει. Lol, θα το ακούσω αύριο να δω!

Ναι συμφωνώ με το να μπει ο Παντελής. Τώρα το αν θα τον εκπροσωπήσει ο Cohen ή θα βάλει δικό του δεν με πολύ νοιάζει. Βρείτε τα

Αν εχει ξεκινησει να ακουει, ας του το αφησουμε. Αν οχι, ας βαλω καποιο αλλο.

Δεν εχω ξεκινησει - οποτε βαλε Παντελικό !

Πως μπορεί να μπει κανείς στο παιχνίδι χωρίς να έχει προλάβει να δει τους κανόνες?:grin:

The Claypool Lennon Delirium - South Of Reality, 2019, psychedelic rock, US/UK, το δεύτερο “παιδί” της σύμπραξης του Les Claypool των Primus και του Sean Lennon, γιου του John Lennon

2 Likes

Μαζεύονται τα ντοκς και το εύρος της πληροφορίας και, μιας και πολλά από αυτά που έχουν προταθεί μου φαίνονται ενδιαφέροντα, είπα να ξεκινήσω να ακούω κάποια και πολύ καλά πάει μέχρι στιγμής. Τα κείμενα δε αποκτούν μια τελείως άλλη διάσταση αν συνδυάζονται με το άκουσμα. Άμα ασχοληθώ με αρκετά ίσως κάνω κι ένα περσοναλ ρανκινγκ.

2 Likes
  1. Καθε βδομαδα προτεινεις ενα αλμπουμ που σου αρεσει πολυ για να το ακουσει καποιος αλλος
  2. Ο JTN μας βαζει σε ζευγαρια και ο καθενας μας ακουει οτι του ετυχε απο καποιον αλλον
  3. Απο Τεταρτη εως Δευτερα κανουμε μια κριτικη οσο μεγαλη θελει ο καθενας για το αλμπουμ
  4. Απο Δευτερα εως Τεταρτη προτεινουμε το αλμπουμ της επιλογης μας για την επομενη
  5. Rinse and Repeat

@JTN τωρα που ειναι νωρις, εχεις καποιον αλγοριθμο για να μην τυχει να πεσουμε με το ιδιο ατομο ξανα μεχρι να συμπληρωθουν ολοι ή εστω οι περισσοτεροι συνδυασμοι (μιας και καποιοι φευγουν και αλλοι ερχονται)? Καλο θα ηταν να μην τυχαινουμε με το ιδιο ατομο ξανα μεχρι να ολοκληρωθει ο κυκλος, κι αν δεν εχεις, μπορω να το φροντισω εγω ή ακομα καλυτερα ο @nnnkkk που του αρεσουν κατι τετοια και μαλιστα δεν ειναι και Φυσικος ειναι Προγραμματιστης αρα το εχει πιο καλα

2 Likes