Crust δισκοι

Το ομώνυμο, πόσο τεράστιο, και ευτυχώς κι εγώ δεν εννοώ μόνο τη διάρκεια :upside_down_face:

Άψογη κριτική, άψογη μπαντάρα και δισκάρες που έμαθα από εδώ μέσα.

educate me please, εδώ ή με πμ :heart:

1 Like

Πφφφ, εμένα γιατί μου φάνηκε υπερβολικά “έντεχνο”, ρε παιδιά; Σε σχέση πάντα με τα προηγούμενα δύο και το γενικότερο crust υπόβαθρο… Σαν να χάσανε κάτι από τον πιο μελωδικό/συναισθηματικό εαυτό τους και να κέρδισε η πιο πολύπλοκη πλευρά τους, δεν ξέρω.

Βέβαια, κρατάω μία πισινή γιατί και το “Azabache” (o Αποστόλης θα θυμάται) δε μου είχε κάνει και πολύ εντύπωση όταν είχε κυκλοφορήσει, ενώ τώρα το προσκυνώ, άργησα πολύ να το εκτιμήσω!

1 Like

Καλά, θα περιμένουμε μερικά χρονάκια για να νιώσεις και εδώ, όλα καλά :stuck_out_tongue:

Σε άλλα νέα, επιτέλους κυκλοφόρησε και επίσημα:

1 Like

Άαααντε, τα παιδιά, για να δούμε.

By the way, το Downwinder τα έσπασε και είναι ΤΙΓΚΑ ΘΡΑΣ στο μεγαλύτερο ποσοστό του, ε.

1 Like

Πάρτε και αυτό. Ακούγεται δυνατά και από ηχεία αυστηρά.

2 Likes
1 Like

14 χρόνια λέει…

Ας μπει αυτό εδώ να υπάρχει γενικά, κι αν κάποιο άτομο δεν έχει μέχρι στιγμής τύχει ν’ ακούσει Madame Germen, Ekkaia ή Ictus, να το κάνει άμεσα, γιατί θ’ ανακαλύψει 3 συγκροτήματα με σχετικά λίγες δουλειές μιας και η διάρκειά τους ήταν σύντομη, αλλά όλες (μα όλες), άψογες, συγκινητικές, ανατριχιαστικές. Θέλετε λίγο βιολί στο neo-crust σας; Μήπως θέλετε screamo; Μήπως γουστάρετε 20-λεπτα έπη με μέρη που ντροπιάζουν τον νέο σουηδικό death metal ήχο ή τον τρόπο με τον οποίο αυτός ενσωματώθηκε στο 00’s metalcore; Γενικά κάτι θα βρείτε για να σηκωθεί αυτή η τριχούλα στον καρπό σας, μιας και η μουσική και των 3 συγκροτημάτων βγάζει ένα ειλικρινές συναίσθημα μέσα από τις μελωδίες τους που τόσο πολύ έχουμε ανάγκη.

Και πείτε μας όσοι/ες ξέρετε πώς συνεχίζουμε στην ισπανική crust σκηνή μετά από αυτήν την Αγία Τριάδα.

3 Likes

Κανείς δεν απάντησε εδώ ε; Άκου Tenue που είναι νέο αίμα, φουρνιάς Svdestada κλπ για αρχή τώρα, που παιζει να σου αρεσουν και περισσότερο:

Λογικά θα είχε αναφερθεί ξανά εδώ μέσα, και πάρε και Hongo:

On topic:

Ποιός θυμάται τους Victims; Με τι δισκάρα μας είπαν αντίο;

Ε, τα 3/4 μαζί με τον frontman των Outlast έφτιαξαν τους Alarm! και κυκλοφόρησε σήμερα επιτέλους το ντεμπούτο τους:

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ, αλλά ναι. Οι λάτρεις, θα εκτιμήσετε πολύ. Δεν είναι απλά η συνέχεια των τρομερών Σουηδών, έχει και plot twist ηχητικά και σπέρνει. Από τα καλύτερα κραστπανκ αλμπουμάκια εφέτο.

3 Likes

Thank you για τις προτάσεις!

1 Like

Τσεκαρε και Leadershit για τους οποιους δε θυμαμαι καλα, αλλα πρεπει να ηταν καποια ατομα απο ekkaia…

Επισης, εγραψες για βιολι κ ξεθαψα μια λατρεια

1 Like

Ναι ΟΚ, ξέχασα το πιο σημαντικό όμως, πάρτο ανάποδα:

Τεράστιο συγκρότημα.

Μπράβο, παιδιά, μπραβο!

2 Likes

Ναι ρε, ναι, μπράβο σας.

Μαγεία. Συγκίνηση.

2 Likes

Ήθελα να σε δουλέψω post-άροντας κατευθείαν την αφίσα και λέγοντας κάτι του στυλ “μου άρεσαν τόσο που στους έφερα”, αλλά μας τους έφαγαν οι Γιαννιώτες τελικά!

Πολύ ωραία μπάντα όντως, και μεγάλη σύμπτωση που θα τους δούμε live!

1 Like