Αγαπημενα Ep

Αξιζει το κομματι τους(Impending Doom)?απο που το βρηκες το cd αν θυμασαι?

καλή είναι η διασκευή, όχι κάτι εξωπραγματικό, αλλά δεν παίζει να θυμηθώ από πού το’χα πάρει. πάνε κοντά 10 χρόνια.

τα 10 αγαπημένα μου ep.

[SPOILER]

[/SPOILER]

Καλα,αυτο ειναι καταπληκτικο!!!Και τι εξωφυλλαρα!:thumbup:

Bump!

[B]Massacre ‘‘Inhuman condition’’ E.P.[/B] (1992)

Το ξέρω ότι όλοι μνημονεύουν το ‘‘From beyond’’, αλλά αυτό το έχει αναφέρει κανείς; Βασικά έτυχε να ακούσω την επανακυλοφορία του ‘‘From beyond’’ που το περιέχει ολόκληρο, και λέω ‘‘καλή φάση!’’. Δεν είναι τόσο βάρβαρο όσο το ντεμπούτο. Έχει και πιο τεχνικά μέρη, γενικά περισσότερα θέματα, επιτέλους ωραία solo (ο Swanson από τους Six Feet Under), και ωραία διασκευή στο ‘‘Warhead’’ των Venom (με ανατριχιαστικά φωνητικά από Cronos). Μ’ άρεσε. Πώς από αυτό μετά πήγαν στο (απαράδεκτο) ‘‘Promise’’ του '96… ο θεός και η ψυχή τους.

1 Like

[B]Singles Mothers - s/t[/B]

[B]WOW[/B]

[B]punk rock / post-hardcore / ελαφρο-screamo (όπως λέμε ελαφρολαικό) / χορευτικό / ροκ ν ρολ / βρωμικό / πανα απ’ όλα πανκ.[/B]

Τσεκάρετε.

[B]http://singlemothersband.bandcamp.com/album/s-t[/B]

Τσουτσεκια, ριπ νουμπ, σαμανς κλπ ισως κοιταν

ΜΑΛΑΚΑ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ

Είναι απλά [B]ΤΡΟΜΕΡΟ[/B].

Το [B]christian girls[/B] είναι η πιο τρανταχτή απόδειξή ότι το πανκ μπορεί να είναι πιο χορευτικό, πιο ξεσηκωτικό, πιο feelgood/cool είδος από πολλές άλλες μουσικές. Ακούστε το, προσωπικά το έχω λιώσει.

Μην ανησυχεις, σου εχω ετοιμο εδω οτι προκειται να ακολουθησει.

[SPOILER]

[/SPOILER]

Witchkiller-Day of the Saxons
Απο τα ελαχιστα eps που εχω αγορασει αλλα δεν εχουν και τπτ αλλο ρε γμτ.Οι Καναδοι αρεσκονται σε παλιομοδιτικο μεταλ με καποια επικα στοιχεια φερνοντας στο μυαλο Αμερικανικες μπαντες σαν Manilla Road,Thunder Rider,Omen.Και τα 5 τραγουδια ειναι πολυ καλα με μια προσωπικη ευχαριστηση να διακρινεται στο Cry Wolf.Αν και ειχε τη Metal Blade στο πλευρο της και σε μια καλη χρονια για τη Μεταλ μουσικη(1984),δεν τα καταφεραν.Αξιζει ακροασεις,ενα εικοσαλεπτο ειναι και θυμιζουν τις παραπανω μπαντες χωρις να κλεβουν αφου υπηρξαν της ιδιας εποχης.

^^^ σοβαρα σαρεσει αυτο ? :-s

ναι βεβαια,μου φανηκε πολυ καλο.Τι δεν σου αρεσει αληθεια?

Ruffians

βγήκε το 97.τρία κομμάτια σκέτου hardcore.κιθάρα ο lipynsky(unearthly trance).

http://youtu.be/w5a4SUaCvdE
αυτό είναι ύμνος!!

βασικα οταν το ειχα ακουσει, δεν με τραβηξε ουτε ενα ριφ, ουτε ενα κομματι, μου φανηκε πολυ ακυρο και ανουσιο. οχι οτι το ελιωσα, δυο φορες το ακουσα, αλλα δεν. ισως του δωσω αλλη μια ευκαιρια…

Μετά από επιθανάτιο, έχουμε και λέμε,

Carpathian - Wanderlust

Self Defense Family (End of a Year) - I’m Going Through Some Shit

^ ωραίο γούστο

άρα κ εσυ =)

Και τι ειναι αυτα ρε Μαρια ? Ουτε καν ειδος μουσικης δεν ποσταρες :!:

Deathwish-core