Mastodon - Crack The Skye

μαζι με το blood mountain ειναι τα πιο mainstream …
αλλα μπορει το Leviathan ή το Blood Mountain τα εχει κανενα hitακι παραπανω…

που υπαρχει τετοιο μαγαζι ρε μανο??
για πες και σε μας!

Πουθενά προφανώς :lol:

goddamn!!! :lol::lol:

No my friend, τελείως λάθος, κυκλοφορείστε και λίγο έξω, υπάρχει ένα μαγαζί που όταν κανείς δεν ασχολιόταν με μάστοντον έπαιζε και Remission και Leviathan, και μετά Blood mountain.

Απότότε που βγήκε το Crack the skye, ο συγκεκριμένος μαγαζάτορας έχει εντάξει σχεδόν όλο το άλμπουμ στο playlist του.

Το μέρος είναι γνωστό, δε θα πω τονομά του γιατί αρκετή γκρίζα διαφήμιση του χω κάνει μέσα εδώ, άλλωστε άμα θέλει κάνει και login και τα λέει μόνος του.8)

Που να νιώσετε εσείς όμως στα ρακομελάδικα του θησείου και τα τρεντομάγαζα του κολωνακίου.:stuck_out_tongue:

ε τωρα δεν παιζεις τιμια

πες και σε μας που χουμε βαρεθει τα ιδια και τα ιδια

παντως υπηρχε και αλλο ενα μαγαζι
που παιζε mastodon και αλλα ωραια πριν γινουν της μοδας
rip no name!!!

ειστε γκεη

ακου εκει ‘‘πριν γινουν τις μοδας’’

το ιδιο νταβαντουρι ειναι, τι διαφορα εχει για σας αν το ξερει ενας η δεκα?

πολυ απλα

στο συγκεκριμενο μαγαζι που αναφερομαι

επαιζε και march of the fire ants
και where strides the behemoth
αλλα και workhorse!!! :metal:

τωρα τα μονα κομματια που χω ακουσει να παιζονται ειναι κλασσικα τα χιτακια του leviathan!!

Mastodon have been performing without guitarist/vocalist Bill Kelliher for the past few days. While an official announcement on Kelliher?s absence has yet to be posted, rumors have been circulating that he has been hospitalized for an undisclosed ailment.

Kelliher previously missed a number of dates on one of the bands 2008 European tours due to illness as well. In light of his absence, the band have been performing as both a trio and with John Baizley of current tour mates Baroness filling in

Πάλι λείπει ο Κέλιχερ;
Τον Νοέμβρη του 2008 που τους είχαμε δει στην Αμβέρσα (με Βάκιλο (L) ) στην Ανίερη Συμμαχία, είχαν σπείρει χωρίς δαύτον.
Φωνητικά εννοείται δεν ακουγόνταν τίποτε, οι κιθάρες είχαν βγει άψογα από τον Χιντς.

Στα του δίσκου τώρα, μιας και απέκτησα το cd, είχα 5-6 μήνες να το ακούσω ολόκληρο.
Ξεφούσκωσε πολύ γρήγορα.
Αλλά ναι, το Last Baron είναι μεγάλη λατρεία.

Τι να επαθε παλι ο Bill? Ευχομαι να γινει γρηγορα καλα και να επιστρεψει κανονικα στην σκηνη χωρις προβληματα… Θα ειναι τεραστιο πληγμα αν γινει καμμια στραβη, γιατι ως γνωστο στους Mastodon η ενοτητα και η συλλογικη δουλεια και των 4 σε ολους τους τομεις, ειναι ενα απο τα βασικα συστατικα της επιτυχιας τους και του τροπου που λειτουργουν σαν μπαντα… Ταχεια αναρρωση λοιπον, οτι και να εχει και να τον δουμε κανονικα το καλοκαιρι…

Μετριος δισκος, δεν πλησιαζει σε καμμια τον Leviathan. Ποτε δεν ειμουν φαν τους ετσι κ αλλιως.
Ξεχωριζουν τα The Czar και The Last Baron.

PUMP

γιατι τον ξανακουσα μετα απο καιρο
και τον ακουσα απο cd επιτελους
σε φουλ ενταση απο τα ηχεια του στερεοφωνικου μου
και συμπερανα οτι γαμαει περισσοτερο απο την πρωτη φορα που το ακουσα

ιδιαιτερα απο τη μεση και μετα ο δισκος ΑΠΟΓΕΙΩΝΕΤΑΙ!!!

please, please take my hand
please take my soul to rest
so we can always be around…

Για μένα είναι καταπληκτικός δίσκος…αλλά σαν δίσκος της δεκαετίας, όπως και να το κάνουμε…ξεφούσκωσε:):!:

ειδικά από τότε που τον πήρα σε cd, τον έχω λιώσει. συνολικά πρέπει να τον έχω ακούσει καμμια 200αριά φορές και βάλε. όσο τον ακούω, τόσο καλυτερεύει. για μένα είναι ακριβώς το αντίθετο του “ξεφούσκωσε”.

Ξεφούσκωσε, η φράση που λέγαμε ότι βρήκαμε τον καλύτερο δίσκο τη δεκαετίας…από κει και πέρα κιεγώ τον έχω λιώσει και περιμένω να γυρίσω σπίτι να τον ξανακούσω:):!:

Το εχω πει πολλες φορες, μαζι με τους System Of A Down οι Mastodon ειναι ο,τι καλυτερο εχει να επιδειξει η δεκαετια που διανυουμε… Και το Crack The Skye δεν νομιζω οτι ξεφουσκωσε ειναι μαζι με το Toxicity οι δισκοι της δεκαετιας και ενα αλμπουμ μαγικο που θα μεινει στην ιστορια… Βεβαια γουστα ειναι αυτα, αλλα δεν νομιζω οτι ειμαι ο μονος που το βλεπει ετσι… Αμα σε μπασει στη ατμοσφαιρα και στην μαγεια του, δεν μπορεις να ξεφυγεις…

Εγώ ξέφυγα και δεν είμαι ο Χουντίνι

Εγώ τον αγόρασα (πλεη, 6.5?), μ’αρέσει ο δίσκος αλλά για 1η φορά με χαλάνε τα φωνητικά της μπάντας.
Οχι στον δίσκο, γενικά.
Εχω καιρό ακόμη και το Leviathan να βάλω.
Αλλά το παθαίνω αυτό συχνά.
Δεν ακούω Μαστοντον για 2-3-4 μήνες, ώσπου βάζω έναν δίσκο και καυλώνω αφάνταστα.
Αλλά το Crack The Skye δύσκολα θα το βάλω σύντομα.
Μπορώ να πω ότι ξεφούσκωσε σίγουρα.
Και ας μ’αρέσει.:roll:

πφ, απογοήτευση. εγώ συμφωνώ μ’ αυτό

κάθε φορά που το ακούω βρίσκω σημεία που κάνουν τον δίσκο ακόμα καλύτερο \m/