Metal Hammer vs RockHard

Αν είχα τα χάμερ πρόχειρα εδώ και όχι σε άλλο σπίτι, θα είχα ανεβάσει ήδη.

Επιφυλάσσομαι.

Αν δεν με απατά η μνήμη μου (καθώς δεν μπορεί να είναι όπως ήταν στα 16 μου, αν και ανήκω στην ομάδα των μικρότερων σε ηλικία από τον QS) το γράμμα του ΝtD πρέπει να ήταν πολύ κοντά και στην κυκλοφορία του “Toxicity”.

Η ειρωνία και οι συμπτώσεις του πράγματος, αναφορικά με όσα έχουν αναφερθεί παραπάνω. :wink:

1 Like

Το είχα πάρει εκείνο το τεύχος. Κλάμα το γράμμα λέμε! :joy:

Εν τω μεταξύ είχαν γράψει από το Metal Hammer ότι “δεν θα μπούμε στον κόπο να απαντήσουμε στο τυπάκι αυτό που μας έγραψε για να μας μεταφέρει τη σοφή γνώση που έλαβε από τη γκόμενά του και την παρέα της. Απλά μια παρατήρηση: To γράμμα αυτό είναι ανώνυμο”.

Ξεχνάς βασικές παραμέτρους στην όλη ιστορία, ρε ChrisP, π.χ. ότι το όνομα της γκόμενας δεν ήταν όποιο κι όποιο, την έλεγαν ΦΛΩΡΑ. Με αποτέλεσμα οι οργισμένες απαντήσεις των μεταλάδων να περιλαμβάνουν διάφορα λογοπαίγνια για “τη Φλώρα που σε έκανε φλώρο” κλπ. κλπ. Κάτι τέτοια εμένα με κάνουν να πιστεύω ότι η όλη ιστορία ήταν troll-ιά (από τις πιο πετυχημένες πάντως) είτε από αναγνώστη, είτε από το ίδιο το Hammer (!).

Πάντως το αμέσως επόμενο τεύχος με τις απαντήσεις των αναγνωστών ήταν πολύ πιο απολαυστικό. Ήταν, μάλιστα, μόλις το δεύτερο τεύχος Hammer που είχα αγοράσει (εξώφυλλο Queensryche και Anathema), οπότε τα θυμάμαι όλα πολύ ξεκάθαρα εκείνη την εποχή, γιατί τα διαβάζαμε όλα από 40-50 φορές μέχρι να αποστηθίσουμε και την τελευταία αγγελία (“ο Αντώνης που ζητά επικοινωνία με μεταλούδες που πιστεύουν στην αληθινή φιλία”): καλοκαίρι Rockwave με εξώφυλλο Priest, μετά αφιερωματάρα 80’s και μετά Nick the Dick (δε θυμάμαι εξώφυλλο -μάλλον Iced Earth;). Εντομεταξύ αν με ρωτήσετε τι εξώφυλλο είχε το Hammer του προηγούμενου μήνα, δε θυμάμαι, τι σου είναι η επανάληψη τελικά.

7 Likes

10000000000 % ήταν τρολλιά. Και ελπίζω να βρεθεί κάποιος να το ποστάρει εδώ μέσα.

Μπήκα επειδή με έκανε tag ο κουιντομ , για να δηλώσω ότι το 2001 ήμουν δέκα #10# ετών :rofl:

Προφανώς και δεν έχω άποψη για το toxicity κατά την κυκλοφορία του

4 Likes

Για τί μιλάτε, ήμουν 9 ετών τότενες. :laughing:

1 Like

Εγώ 8, για να δούμε μπορούμε να το συνεχίσουμε το countdown??

2 Likes

εγώ 6, αλλά προσποιούμαι και το 7 αν δεν υπάρχει άλλος

3 Likes

Θέλαμε ένα 7 πρώτα ρε party pooper

5 Likes

Δε μου γαμιέστε όλοι;;

8 Likes

…βραδιάτικα

7 Likes

Α ωραία, υπάρχουν και μικρότεροι στο φόρουμ :rofl: :rofl:

4 Likes

Εσύ έχεις βάλει πιθανότατα το 3 μπροστά, όχι απλά μικρότεροι μας χωρίζει άβυσσος

5 Likes

6 Likes

Ένας του 1994 ρε παιδιά, χανόμαστε

2 Likes

Του 98 είναι ο μεγάλος μου ο γιος όταν φτάσετε στο 4 να του πω να γραφτεί εδώ…

8 Likes

Οκ αυτό έκανε μέχρι και μένα να νιώσω μικρός

3 Likes

Εντάξει δεν είμαι και τόσο μεγάλος…ήμουν μικρός μπαμπάς-πριν κλείσω τα 23

9 Likes

Οταν εσύ έκανες τον γιο σου, εγώ πηγαινα στην δεύτερη εβερ μεταλ συναυλία μου…Slayer, SOAD

3 Likes