Miles Davis (Miles Ahead)

[SIZE=“3”]Ω Ρε Φιλε Τι Λες Τωρα !!![/SIZE] 8O8O8O8O8O

Πωπω…Πρεπει να παω.Πωπω !!!8O8O8O

(ο τυπος ειναι θεος-δειτε το βιντεακι που χω για υπογραφη απο κατω)

Πωπω τι λες τωρα…Κ χθες σκεφτομουν ποσο θεος ντραμερ ειναι , κ αν θα τον δω ποτε…Συγκινηση , θα παω να του φιλησω τα χερια

Αχαστο.

επισης μιας κ το (ξανα)ακουω τωρα

τεραστια δισκαρα στο υφος του miles sta 70s ειναι αυτο εδω…

Santana - Lotus

Εχει αντικαταστησει το Abraxas σαν το πιο αγαπημενο μου δισκο του Σαντανα.

Επος.

Με γάμησαν, το μισόνοτο όλο <μπιπ> φέρνει βρήκε και αυτό τώρα να φέρει κάτι καλό.

Πήγα και χθες και έκανα “κατάθεση”, έσκασα 85 ευρώ (στο Παλλάς) για τον Sonny, γιατί τα φθηνότερα των 70 ήταν σε αστεία σημεία στην αίθουσα. Και μετά από λίγο 35 (στο public) για Einsturzende Neubauten. Τώρα δεν ξέρω, Bily Cobham η Al foster η μήπως Maceo Parker να πάω;;; η να μην πάω πουθενά γιατί είναι πολλά τα λεφτά;;; Al di meola δεν το ψήνω τόσο, μου την σπάει και το μαγαζί. πφφφ.

yoz

ψηστο να παμε παρεα μαζι δευτερα πουναι κ half price

και δεν θαχει κ ποζερια του ΣΚ

εγω βεβαια νομιζω οτι θα βγει ο μαιλς κ θα αρχισει να παιζει τα δικα του κ θαναι καλα κλασικο κανονικο τζαζ προγραμμα :-k

αλλα κ παλι μιλαμε για τον ντραμερ της voodoo funk περιοδου του μαιλς god damn it !!!

Mε τρομάζει αυτό που γράφεις για Rollins γιατί έλεγα να τη βγάλω στη “φτήνια” των 70?.. :-s

Aπό τα υπόλοιπα θα περάσεις σίγουρα καλύτερα στον Μaceo, αλλά -ειδικά αν δεν έχεις ξαναδεί- μην προσπερνάς τον DiMeola και ας είναι και μπουρδέλο το γκαζάρτε.
Εγώ θα πάω και τα 2 βράδυα!

Σήμερα εκτός απροόπτου θα αγορασθεί κάποιο άλμπουμ του…:D:D:D

Γαμώτο ήθελα το Birth of The Cool αλλά δεν το βρήκα…
Και για να ξεπεράσω τον πόνο μου πήρα το Tribute to Jack Johnson KΑΙ το In a Silent Way!!!:D:D:D:D

Τώρα ξεφραγκιάστηκα βέβαια αλλά δεν χρειάζεται να ξαναβγώ από το σπίτι!:lol:
Είχα 4 μήνες περίπου να πάρω cd τι ωραία…:roll:

Και πήρα και το Blue Train του Coltrane:)

http://buy.tickethour.com/et-www/showProduct.html?idProduct=2017538 -> “Επιλογή Συγκεκριμένων θέσεων” , κάνε μερικά click και θα καταλάβεις τι εννοώ.

Δεν ξέρω, εγώ σκέφτηκα πως θα ήταν μαλακία να έσκαγα 70 ευρό και να τον έβλεπα με κιάλια :stuck_out_tongue: , και με 85 euro 18η σειρά θα είμαι.

Δεν το έχω κάνει ποτέ, και για κανέναν καλλιτέχνη αυτό το δύο βράδια σερί. Μόνο για τον Jarrett η την Aziza (αν έρθουν κάποτε :S) θα το έκανα!

Όσων αφορά τον DiMeola, δεν είναι το θέμα πως τον προσπερνάω, αλλά ότι δεν ξέρω που να πρωτοπάω.

Nαι, το βλέπω αυτό που λες, μάλλον δεν το γλιτώνουμε το 85ρι… :?

Σχετικά με τα δύο βράδια συνεχόμενα, έχει ενδιαφέρον ως θέμα, θα ανοίξω σχετικό θρεντ στα διάφορα για να μην ποστάρουμε άλλο off topic στο θρεντ του Miles (Παρ’ όλο που είναι σίγουρα από τις περιπτώσεις που θα άξιζε κανείς να δεί σίγουρα δύο -και όχι μόνο…- βράδια συνεχόμενα. :wink:)

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?p=980160#post980160

Mule για πες για Milestones,Miles Away και Get Up With It…:slight_smile:

Ωπ αυτο ειναι δικο μου (1974) 8)

να το παρεις.Δισκαρα.τελος.
(αξιζει κ μονο για το εισαγωγικο 32λεπτο κομματι ‘he loved him madly’ αφιερωμενο στον duke ellington)

Το Get Up… το είδα σε μια-δυο κόπιες και με τράβηξε για κάποιο λόγο αλλά επειδή δεν ήξερα,δεν ακούμπησα.:slight_smile:
Θα αγορασθεί αφού πρώτα όμως βρω το Birth…!

Πως σου φανηκαν τα silent way/jack johnson ?

Το μεταφέρω κι εδώ.:slight_smile:

Γαμάει…Να δω πότε θα ακούσω άλμπουμ του που δεν…Και το Jack Johnson τα ίδια…Καμία σχέση αλλά τα ίδια…Μιλάμε(στο δεύτερο) για Rock/jazz όπως αναφέρεrει και το booklet πολύ επιτυχημένα,όχι jazz/rock.Θεός,πήγαινε τη μουσική του όπου ήθελε με καταπληκτικά αποτελέσματα,και ακόμα δεν έχω ακούσει τίποτα!!!5 άλμπουμς μόνο!

Δεν υπάρχει ο Μclaughlin εντωμεταξύ,και στα τρία ηλεκτρικά του άλμπουμς που έχω σπέρνει.

jack johnson ημουν 100% σιγουρος οτι θα γουσταρες

δισκαρα κ ειναι αρκετα ροκ αλλα οχι τοσο ‘καμμενο’ για να μην σου αρεσε

ποιο λες να τσιπησεις επομενο απο την περιοδο 70-75 ?

Οn The Corner,Get Up,Pangaea,Agharta και Live-Evil.:slight_smile:

βαλτος εισαι :stuck_out_tongue:

να προτεινω κ το dark magus (1974) πουναι πολυ δυνατο live album

μιλαμε για βινυλια η πας για τις cd εκδοσεις ?

Για cd μάλλον αλλά αν βρω και κανένα βινύλιο σε καλή κατάσταση/τιμή,δεν θα πω όχι!Το Dark Magus δεν το είπα ε?Kι αυτό!

για βινυλια καλη τυχη ειδικα τα agharta/pangaea/dark magus ειναι δυσευρετα κ πανακριβα

παντως καναμε ενα κοινο shopping project με εναν γερμανο φιλο μου κ τα μαζεψαμε ολα σε βινυλια οποτε συντομα να περιμενεις ξερεις τι :wink:

παντως το peak αυτης της περιοδου ειναι τα 2 live album απο την τουρ στην ιαπωνια το 75

agharta/pangaea

εχει εξελιξει/ραφιναρει τοσο πολυ τον ηχο του

εχει δεσει τοσο πολυ μεταξυ τους η (διαστημικη) μπαντα που ειχε τοτε

που ακομα κ αλμπουμ-ογκολιθοι οπως το jack johnson ακουγονται ενα επιπεδο πιο κατω

το ακουω τωρα κ χαιρεσαι να ακους τετοιους μουσικους…

σου ηρθε το pm ? 8)

Όλα ΟΚ!!!Θα τα ακούσω,βασικά είναι και για λιώσιμο ο τύπος,δε νομίζω πως θα χορτάσω ποτέ να τα ακούω αυτά που ήδη έχω.Πάντως αυτό που γουστάρω είναι πως ακούς το
In a Silent Way/It’s About That Time: In a Silent Way/It’s About … για παράδειγμα που είναι 20 λεπτά τραγούδι και δεν σε κουράζει στιγμή,ρέουν τα τραγούδια και απλά χαζεύεις,αναρωτιέσαι πότε τέλειωσε?

το in a silent way

εχει το καλο οτι δεν σε ‘κουραζει’ μιας κ ειναι ambient δισκος

δλδ ανετα το βαζεις κ background για να σε παρει ο υπνος

συν οτι εχει πολυ μελωδικες γραμμες κ περναει η ωρα οπως λες νερακι

λοιπον το pm ηρθε κανε τα κουμαντα σου :p8):wink:

τα λεμε :smiley:

Mule για πες για Milestones,Miles Away και Get Up With It…:slight_smile:

Εκτός από αυτά,αν μπορείς πες και για Miles Smiles,Nefertiti και Filles de Kilimanjaro!:D:p

Μuuuuuuuuuuule!!!

Κραυγή απόγνωσης!