O παλιοkarvou moderator

pantou karvou… :bow2:

οι μερες της δημοκρατιας του ροκιν λιγοστευουν…

η τρομοκρατια και παντοδυναμια του karvou…ειναι πλεον γεγονος… :bow2:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol3:


:lol3::lol:

Εν τω μεταξύ δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να βάλω εικόνες να φαίνονται μεγάλες σαν των άλλων…#-o

Εννοείς ότι εσύ την έχεις μικρή? Αυτά στο τόπικ με τα χαράκια!!!:lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

:lol3: :lol3: :lol3: :lol3: :lol3:

αν του βγαλεις το μουστακι ιδιος ειναι!αχαχαχχαχαχαχχαχαχα…:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol3:

Λοιπόν, αν και καθυστερημένα σας παρουσιάζω το προφίλ μου.

Με λένε karvou και με φωνάζουν karvou (τονίζεται στο ka) και είμαι ένας από τους moderators του φόρουμ. Επίσης είμαι καλό παιδί και Μηχανολόγος (άρα τέλειο και χρυσό παιδί :stuck_out_tongue: ).

Κάνω πολύ παρέα με όλους σας στο off topic και σας έχω δει (όσοι από εσάς υπάρχετε) και εκτός φόρουμ στις διάφορες συναντήσεις. Θα κάνω όμως κάποιες υποδείξεις για να μην έχουμε παρεξηγήσεις.

  1. Επειδή ειλικρινά βαριέμαι να διαγράφω τα σπαμ στα σημαντικά θέματα (δείτε κανόνες λειτουργίας του φόρουμ και με τον όρο “σημαντικά” εννοούμε τα μουσικά θέματα για τα οποία μπαίνει εξάλλου και ο περισσότερος κόσμος εδώ μέσα), πολλές φορές σας θερμοπαρακαλώ να επιστρέψετε on topic με ένα απλό ποστ. Όταν με αγνοείτε, εκτός του ότι με πληγώνετε με αναγκάζετε να κάνω διαγραφή σε όλα τα σπαμ αυτού του τόπικ. Τρανό παράδειγμα το τόπικ για τις συναυλίες του Παπακωσταντίνου που είχε 18 ποστ και διέγραψα τα 11 ως σπαμ. Μη μας δυσκολεύετε…

  2. Είναι μεγάλο βασανιστήριο να πρέπει να διαβάζεις ΟΛΑ τα ποστ και για αυτό όταν δεν είμαστε στο mood, πατάμε και εμείς σαν άνθρωποι το κουμπάκι mark as read (μόνο Ηλίας δε το πατάει, γιατί γνωρίζει τα πάντα που συμβαίνουν σε αυτό το σύμπαν). Για αυτό το λόγο πατάτε το report post για να μας ενημερώνετε για ότι πέφτει στην υπόληψη σας και να το διορθώνουμε άμεσα και όχι όταν θα υποπέσει στην αντίληψη μας.

  3. Στο off topic, έχει καθιερωθεί τα πράγματα να είναι πιο χαλαρά από ότι στις άλλες ενότητες. Μην το εκμεταλλεύεστε. Edit μπορούμε να κάνουμε και εδώ και όταν πιστεύουμε ότι είναι αναγκαίο για το καλό του φόρουμ, θα το κάνουμε…

  4. Γκρίνιες για τις αποφάσεις μου δε θέλω. Αλλά αν σώνει και καλά θέλετε να τις κάνετε, γράψτε τα παράπονα σας εδώ ή στείλτε μου πμ να το συζητήσουμε. Μην περιμένετε όμως να αλλάξω απόφαση :stuck_out_tongue:

ΥΓ. Δε δέχομαι παράπονα από ΜΠΑΟΚτζήδες…:lol: :lol:

Λογω μετριοφροσυνης ξεχασε να συμπληρωσει οτι ειναι μεγαλος μπαλαδορος!!!8)

Πως μπορεί κάποιος να κάνει κάποιον άλλον να παύσει να είναι μοντερέιτορ?

Να τον ωθησει στην αυτοκτονια.

Ναι οταν εβγαζε μπαλιες απο ολο το χωρο που ειχε καταφερνε παντα να πετυχαινει καποιον.
:lol:

δε φταίω εγώ που ο Gigatron είναι 2 μέτρα ντερέκι… :oops:

Καλά ρε… στην επόμενη μπάλα θα δείτε έναν άλλο karvou. Όλες οι επιθέσεις της αντίπαλης ομάδας θα γίνονται delete και θα σκοράρω πιο γρήγορα και από ότι γράφονται τα ποστ του manos87 και Defix μαζί!!!:lol: :lol:

Μετά λύπης μου βλέπω ότι η γλώσσα μερικών έχει ξεχειλώσει, κάτι που δεν ίσχυε στο παρελθόν και τους τιμούσε το ότι ήταν ικανοί να εκφράζουν κόσμια τις απόψεις τους. Ελπίζω να είναι απλά η ιδέα μου :frowning:

Εγω παντως εχω διαπιστωσει οτι οι υπερβολικα καλοι τροποι μερικες φορες μας κανουν να χανουμε το νοημα. Η αθυροστομια δεν ειναι κακη.

Γιατί? Με την αθυροστομία θα το βρεις? ή το έχεις το νόημα ή όχι…

Η γλώσσα είναι απλά ένα εργαλείο…

Δεν εννοω οτι ειμαι αθυροστομος η οτι επικροτω την αθυροστομια, απλα μερικοι ανθρωποι εχουν συνηθισει να τη χρησιμοποιουν, οχι απαραιτητα για να προσβαλλουν καποιον. Εννοειται πως τα προσβλητικα μυνηματα μεταξυ των γιουζερς πρεπει να επεξεργαζονται/διαγραφονται για να σταματαει ο διαπληκτισμος εκει. Αλλα αν γραψω εγω “MAIDEN ρε μουνια” σε ενα τοπικ, δε νομιζω οτι ειναι δα και τοσο προσβλητικο…

προσβλητικό δεν είναι και για αυτό δεν τρώει edit. Είναι αγενές όμως και αυτό εκθέτει αυτόν που το λέει (υποθετικό το παράδειγμα). Εγώ προσωπική άποψη έγραψα γιατί γενικά δε μου αρέσει μία στις δύο λέξεις σε ένα ποστ να είναι και η λέξη “μαλάκας”. Μπορώ να επιχειρηματολογώ με τις ώρες γιατί δε μου αρέσει αυτό, αλλά αυτό δεν είναι το θέμα. Εγώ το είπα ως παράπονο και όποιος θέλει με ακούει. Εξάλλου όπως τα είπες είναι. Τα προσβλητικά ποστ κόβονται, όχι τα υπόλοιπα…

Και μιας και μου το θύμισες, αυτό με το “Iron Maiden ρε νουνιά”, μη το κάνετε, γιατί αν μαζευτούν πολλά τέτοια θα τα χάσετε. Καταρχάς αυτά τα ποστ δεν λένε απολύτως ΤΙΠΟΤΑ, δεν προσθέτουν ΤΙΠΟΤΑ στη συζήτηση και άρα θεωρούνται σπαμ. Οπότε αν έχουν γίνει σε σημαντικό τόπικ (βλ. μουσικά θέματα), θα διαγραφεί ως σπαμ κατά πάσα πιθανότητα…

Το ίδιο ισχύει για συγκροτήματα όπως οι Μετάλικα, Σκόρπιονς, Πινκ Φλόυντ, κλπ…Αν μαζεύονται πολλά τέτοια θα φεύγουν όλα μαζί :wink:

Tελοςπαντων υπαρχει και παραδειγμα με ποστ που σβηστικε χωρις λογο, αλλα καλυτερα η συζητηση να σταματησει εδω. Αυτο το “ταδε ρε μουνια” ειναι οντως βλακεια, κι εγω το εκανα παλια αλλα το εκοψα. Αλλα πιστευω πως δεν πρεπει να σβηνονται τετοια μυνηματα, δεν ειναι δα και τοσο μεγαλο προβλημα. Ετσι κι αλλιως αν το πει καποιος σε σοβαρη συζητηση κανες δε θα δωσει σημασια…

ποιο ακριβώς σβήστηκε δίχως λόγο? γιατί αυτό το δίχως λόγο είναι λίγο υποκειμενικό νομίζω…