Ειδησεις απο την Ελλαδα (Part 1)

Θεούλης, αλλά θεούλα και η καθηγήτρια που σε άφησε!

Μια φορά αντίστοιχα στα αγγλικά μας ζήτησε η καθηγήτρια να βάλουμε τραγούδια που μας αρέσουν ώστε οι συμμαθητές μας να συμπληρώσουν τους στίχους, και το Kick the Chair των Megadeth δεν ξεπέρασε το δεύτερο λεπτό.

5 Likes

Eμας ενας θρησκευτικος μας ειχε ζητησει επιτηδες στιχους απο μπαντες αναφορικα μ την θρησκεια επειδη ειμασταν καμια δεκαρια μεταλλα στην ταξη. Μας ειχε πει μετα οτι περιμενε, ειδικα απο τους μεταλλαδες, να φερουμε πολλα παραδειγματα με καλους στιχους.

Εγω τους ειχα παει Skyclad. Ειχε γινει τζερτζελος

4 Likes

Α μπα, οι θρησκευτικοί στο σχολείο μου ήταν κουλ τυπάκια, ένας θεολόγος που μετά ασχολήθηκε με φιλολογία και φιλοσοφία, κι ένας παπάς/βιολόγος (κι όμως). Το κακό δεν ήταν τόσο το θρησκευτικό, αλλά ότι βασικά ήμουν το μόνο μέταλο στην τάξη, και ένα από τα ελάχιστα στο σχολείο γενικά.

1 Like

Σε εμάς στο λύκειο υπήρχε ένας παπας που ήταν του κλασικου ροκ και έφτανε μέχρι χαρντ ροκ τύπου skid row κλπ . Ήταν 3-4 καθηγητές που είχαν δικό τους χώρο και έπαιζε πολύ μουσική στην τάξη του

Μια χαρά άνθρωπος

Στο δημοτικό υπήρχε μια καλόγρια που μου έκοψε με ψαλίδι όλες τις κάρτες yu gi oh ( ή ποκεμον - ωραία χρόνια ) επειδή απεικόνιζαν …τέρατα :joy:

9 Likes

Που να έπαιζες και MtG δηλαδή, θα σου είχε κόψει και τα δάχτυλα :joy:

4 Likes

Απειρα παιχνιδια MtG στην ωρα του μαθηματος με τον διπλανο, απο κατω απο τα oldschool θρανια που ειχαν τα ξυλινα τα κουτια… ωραιες εποχες!

4 Likes

https://www.facebook.com/tzizmag/posts/4177731255581330

4 Likes

τόσα χρόνια τα λέμε ότι η χώρα δεν παράγει, ούτε γι αυτό δεν είμαστε άξιοι

10 Likes

Σχόλιο που διάβαζα χτες με πολλά likes:

Υπάρχει και η θεσσαλονικιώτικη μετάλλαξη; :joy:

Μετάλλαξη με μπουγάτσα δηλαδή, δεν την πιάνει κανένα εμβόλιο :stuck_out_tongue_closed_eyes:

4 Likes

Μεταλλλλλαξη.

Εμένα πάλι μας έκανε κήρυγμα για το βιβλίο του Ανδρουλακη Μ εις την ν. Ξεκίνησε με το ήπιο Μ^ν = Μουνι, συνέχισε με αποσπάσματα που έσκυβε η Μαγδαλινή και φούσκωνε ο χιτώνας του Ιησού και αλλά ωραία. Έξαλλος ο παπας, στο τσακ δεν έβγαλε το στουπί.

3 Likes

παίζει τέτοιο βιβλίο με christian fanfic?

14 Likes

Τσουρεκια πηρε;

5 Likes
2 Likes

Το γράφει λέει σήμερα η Καθημερινή

1 Like

Περιμενα να δω πώς θα πάει η φάση πριν πω οτι εκανα το εμβολιο και με εξαιρεση το πονεμενο χερι μου, δεν ειχα το παραμικρο συμπτωμα. Εμβολιαστηκα χθες με Μοντερνα κατα τις 4 και το πρωι ξυπνησα με 36,1 πυρετο :rofl: Το ψηλοτερο που εφτασα ηταν 36,7.

Για να ειμαι ειλικρινης, δεν καταλαβα καν οτι η τυπισσα μου την εχωσε (sic). “Παρε μια μεγαλη ανασα” ειπε και ουτε περιμενε. Στη μιση ανασα μού ειπε να παω να καθισω εξω. Αφου σε μια φαση αναρωτιομουν αν πραγματι εκανα εμβολιο.

Τεσπα, εχοντας παιξει μπαλα με τενοντιτιδα και ασβεστοποιηση στον ωμο για εναμισι χρονο, νομιζω οτι ο πονος στο χερι ειναι σαν να με τσιμπησε κουνουπι. Ηθικο διδαγμα: 3-4 ωρες μετα τον εμβολιασμο, πιειτε μια μπυρα και φατε 2-3 Jerry’s με γεμιση ferrero στη συριγγα και κλασικα πραλινα στο μπολακι. Εξουδετερωνει ολες τις παρενεργειες.

9 Likes

Οι νεαροί έχουν τις παρενέργειες ρε, στους ηλικιωμένους παρουσιάζονται πιο σπάνια.

7 Likes

Ηλπιζα οτι κανεις δεν θα εκανε αυτη την παρατηρηση. Ευχαριστω, σε εκανα ηδη report.

6 Likes

Με ορους οπως “ηλπιζα”, το μονο που καταφερνεις ειναι να επιβαρυνεις τη θεση σου :stuck_out_tongue:

5 Likes