Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Τον περισσότερο χρόνο που έχετε καθίσει μέσα στο σπίτι?

10 μέρες.

1 Like

150 χρόνια ή κάπως έτσι βίωσα την καραντίνα.

1 Like

Χαχαχα, στην καραντίνα ήμουν σχετικά ήρεμη, μάλλον επειδή γνώριζα ότι όλος ο κόσμος είναι κλεισμένος μέσα. Εγώ σίγουρα 2 ή 3 (μου φαίνονται πολλοί, αλλά δεν αποκλείεται) μήνες σερί.

2 Likes

Χωρις να βγουμε ουτε για ψωνια κτλ ξερω γω? Αν ειναι ετσι, σιγουρα οχι πανω απο 4 μερες οταν ειχα Covid ή πυρετο ως παιδι ισως.

Επι Covid εβγαινα για περπατημα καθε μερα τουλαχιστον μια ωρα αν οχι παραπανω.

Ισως σε καποια φαση χειμωνα να εμεινα 3-4 μερες μεσα σερι κατ’επιλογην. Σιχαινομαι το πολυ κρυο.

1 Like

Βασικά, θα κάνω διπλό ποστ, δεν γαμιέται. Καιρό έχω να σπαμάρω τον εαυτό μου, τελευταία φορά πήγα για έναν μήνα μπανάκι.

Θα ακουστώ τελείως απροσάρμοστη, αλλά, και με αφορμή το παραπάνω ποστ, πώς κοινωνικοποιείστε; Εννοώ, τί συζητάτε όταν θέλετε να προσεγγίσετε ένα άτομο ή να συμμετέχετε σε μια παρέα; Θα προτιμούσα να δημιουργήσω ένα ξεχωριστό τόπικ και ίσως να είχε ενδιαφέρον, αν κάποιος θέλει να πάρει την πρωτοβουλία. Και αν κανείς νιώθει ότι φτάνει μέχρι ενός σημείου και μετά δεν μπορεί να προσθέσει κάτι αξιοσημείωτο στη συζήτηση, πώς το διαχειρίζεται;

Αυτό πιάνετε για έξοδος, για μένα τουλάχιστον.

2 Likes

Στον Covid το 2020 από μέσα Μαρτίου μέχρι αρχές Απριλίου (13-14 μέρες) γιατί έχουμε 2-3 ευπαθείς στην οικογένεια και φοβήθηκα λίγο. Μετά πήγαινα για περπάτημα κανονικά

1 Like

Νομιζω οτι το μεγαλυτερο ,χωρις να εχω καποια ασθενεια κτλ, ηταν 7-8 μερες σερι.Ήταν καλοκαιρι πριν 20+ χρονια που επαιζα ολη μερα diablo 2 :smile:

6 Likes

Χαχαχα !! Σας διαβάζω και μου έρχεται να κοπανήσω το κεφάλι μου…

Κάποτε ως φοιτητής, ίσως και 10 μέρες σερί… κρεβατωμένος από ίωση που επέμενε (γρίπη μάλλον), το κόβιντ δεν ήταν τίποτα μπροστά σε εκείνο

1 Like

Η γρίπη ήταν η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου, στις αρχές του '15, με ξετίναξε, έφτασα στο “τσακ” να πάθω πνευμονία.

6μηνό+ σίγουρα .Ετσι για να νιώσει καλύτερα η Silent_Winter …

1 Like

Χαχαχαχαχα…Έλα ρε συ, γιατί το λες αυτό; ;p

1 Like

Γιατί απο οτι κατάλαβα αρχισες να νιώθεις περίεργη που διάβαζες τους άλλους να λενε “10 μέρες το πολύ” . Υπάρχουν και “χειρότερα” λοιπόν αν και δεν θεωρω τον εαυτό μου περίεργο με την αρνητική έννοια . Πιο πολύ θα έλεγα με θεωρώ “ιδαίτερο” ή “σπάνιο” που είναι πιο θετικός τρόπος να το βλέπεις.

Και την αξία γι αυτό που είμαι την δίνω εγώ στον εαυτό μου γιάτι αν περίμενα απο τους άλλους (με αυτα που πιστεύω και με τον τρόπο που βλέπω τα πράγματα) θα ένιωθα σκατά όλη την ώρα γιατί δε θα είχα την έγγριση τους ποτέ.

Θα επεκταθώ στο άλλο τοπικ :smiling_face_with_three_hearts:

4 Likes

Θεούληδες :smile:

2 Likes

https://indianexpress.com/article/health-wellness/vegan-influencer-zhanna-samsonova-dies-vegan-diet-starvation-protein-deficiency-8871632/?fbclid=IwAR1-BezvH2LzF0w1y76uNSocGyKhAIWypYHU9ADuqOpIiRfIyR8k3vbytTg

4 Likes
2 Likes

Δεν ξερω τι ειν χειροτερο , το οτι δεν εχει ψυχη πελατες το μαγαζι κ βαριεμαι ανυποφορα, το οτι (δεν ξερω αν το παθαινετε κ εσεις) η βαρεμαρα χτυπαει στην μεση κ τα ποδια κ εγω πρεπει να είμαι ορθιος ή Η ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΙΔΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ ΠΟΥ ΑΚΟΥΜΕ ΕΔΩ Κ ΕΝΑΝ ΧΡΟΝΟ;;;;;

12 Likes

Κ το θεμα ειναι οτι εχω “εκπαιδευτει” τοσα χρονια ν ακουω μουσικη κ δεν μπορω να την αγνοησω. Κ οκ οταν πριν ενα χρονο ειχε το γουστο του οταν αλλαξε το cd κ επαιξε καινουργια τραγουδια αλλα ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΕ ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ 300 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΟ YOU COULD BE LOVED ΣΕ ΟΡΧΗΣΤΡΙΚΉ ΕΚΤΕΛΕΣΗ;;;;;

6 Likes

Να νιώθεις διαρκώς ότι δεν θέλεις να κάνεις τίποτα.

3 Likes