Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Σωστά. Κάηκα πριν έναν μήνα στο πρόσωπο, γτ δεν συμπαθώ την υφή τους, και ακόμα δεν έχει συνέλθει το δέρμα μου. Απογοητεύτηκα με τα ταξίδια, αν τα κάνω και ποτέ, θα την βρω την άκρη.

Αντηλιακή φοράς και στο σπίτι;

1 Like

This post was flagged by the community and is temporarily hidden.

2 Likes

Στον κάθε άνθρωπο ταιριάζει μία διαφορετική αντηλιακή, γιατί το δέρμα είναι διαφορετικό. Εμένα ας πούμε της Avene μου κλείνει τους πόρους του δέρματος και με κάνει να στάζω. Άλλες είναι σαν λάδι πάνω στο πρόσωπο. Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ της frezyderm, είναι πολύ καλή.

3 Likes

Ισχύει εννοείται, αν δεν δοκιμάσεις δεν θα μάθεις

2 Likes

Αγόρασα αυτήν πριν καμιά ώρα και κάτι άλλα προϊόντα της ίδιας εταιρείας. +Ρετινόλη.

2 Likes

Εάν σε βλέπει πολύ ο ήλιος (μεγάλα παράθυρα κλπ), ναι.

Για τις υφές που λες κατανοητό, αλλά υπάρχουν πλέον και κάποια που είναι τόσο λεπτόρρευστα που δεν τα καταλαβαίνεις για αντηλιακά. Και βασικά ό,τι λέει η @OwlKitty

Α να, καθαρισμός - ενυδάτωση - αντηλιακό είναι το χόλυ τρίπτυχο

Aυτή της avene στο μεταξύ γιατί δεν γράφει συστατικά, πόσο εκνευριστικό

Μιας και με ρωτήσατε (:“”")))), εγώ τελευταία χρησιμοποιώ αυτήν

και έχω μείνει υπερευχαριστημένη

4 Likes

This post was flagged by the community and is temporarily hidden.

1 Like

Εδώ είναι ΜΕΤΣΑΛ φόρουμ, τι αηδιες είναι όλα αυτά που γράφετε, μπερδευτηκατε μάλλον και νομίζετε ότι είναι τα φόρουμ της Λορεαλ και της Τζόνσον εν Τζόνσον… Να πάτε εκεί να μιλήσετε για αντηλιακά και baby oil και πάρτε και τους Μανογουοραδες μαζί σας

14 Likes

Με γεια σου μπουμπούκι μου !

Ρετινόλη σιγά σιγά, μία φορά την εβδομάδα στην αρχή, πάντα βράδυ και πάντα αντηλιακό την επόμενη!

αχαχαχαχ

Κι εγώ δεν ξέρω, κοιτάω όμως για μερικά καραμπάμ απαγορευτικά συστατικά (πχ αλκοόλ, άρωμα) και αν έχω απορίες τα στέλνω σε μια φίλη μου - σκινκεαρ γκουρου! ;p

Πω, θυμάμαι αυτή την τάση που έβαζαν baby oil αντί για κάποιο μαυριστικό λάδι ή ό,τι και καθόντουσαν παραλία να μαυρίσουν :grimacing:

4 Likes

Στα 16+ χρόνια που γυροφέρνω εδώ μέσα, δε θυμάμαι πολλές πιο σουρεάλ στιγμές.

Ίσως και καμία.

7 Likes

Και βοδι λοσιον να βαζετε για απαλο δερματακι. Και οι αντρες παρακαλω. Thx

5 Likes

Όλη μέρα, αλλά τον εχω κυρίως πλάτη.

Τα Beauty of Joseon θέλω να τα δοκιμάσω οπωσδήποτε, ειδικά το αντηλιακό που ποσταρες και την ενυδατική της Dynasty Cream. Τώρα, θα βολευτώ με την Thank You Farmer, που βρήκα σε ονλαιν φαρμακείο, γτ δεν ήθελα με τέτοια ζέστη να τα παραγγείλω από το εξωτερικό.

Εσύ, τί προϊόντα χρησιμοποιείς; Και από πού παραγγέλνεις τα Κορεάτικα;

Εγώ χρησιμοποιώ τα Cerave Hydrating Cleanser, Cosrx Snail 92 Cream και για αντηλιακή την La Roche Posay Anthelios UVmune 400 με δείκτη προστασίας 50+ και χωρίς άρωμα. Σήμερα, όμως, αγόρασα κρεμοτζελ ενυδατική, ραις τόνερ και αντηλιακή της Thank You Farmer και δυνατή ρετινολη της Avene.

3 Likes

Ευχαριστούμε για την αναγνώριση <3

και συνεχίζουμε δυνατά

Σούπερ είσαι. Την ρετινόλη ωστόσο τι την θες? Την χρειάζεσαι? Θέλει 6 μήνες να δράσει + ενδέχεται να προκαλέσει ξηρότητα ή/και break outs στο δέρμα σου για κάποιο διάστημα.

Τα κορεάτικα από yesstyle, άμα θες κάποια στιγμή να παραγγείλεις και θες βοήθεια πες μου <3

Κατά τα άλλα, βάζω διάφορα κατά καιρούς. Ας πούμε ότι χρησιμοποιώ σταθερά toner και οξέα από paula’s choice και μια ενυδατική της purito. Αλλά η αγαπημένη μου συνολικά εταιρία είναι της drsam. Λέω να κάνω μια παραγγελία τα πάντα όλα της του χρόνου να ησυχάσω, έχω βαρεθεί το πολύ layering. ;p

4 Likes

Έχω ακούσει ότι η βλέννα του σαλιγκαριού κάνει θαύματα.

Νομίζω το είχα δει και σε μια ταινία με τον Μπομπ τον Σφουγγαράκη.

15 Likes

Την ξέρω την drsam, αλλά δεν έχω αγοράσει ποτέ κάτι δικό της, λιγουρεύομαι όμως τα flawless light moisturizer και καθαριστικό για το πρόσωπο.

Θέλω σαν τρελή ν’ αγοράσω τη ρετιναλ της medik8 (για την ώρα θα βολευτώ με τη ρετιναλ της Avene) και να κάνω κάποια θεραπεία, γτ όχι;

Από το yesstyle έχω παραγγείλει κάνα δυο φορές, ευχαριστώ! <3

3 Likes

Με αυτήν πασαλείβομαι. Decent.

3 Likes

Ναι το πιασα, καλά κανείς φυσικά!

2 Likes

image

Το καρτούν τις πρώτες σεζόν γενικά ήταν απίστευτο, όπως και οι φωνές στην ελληνική μεταγλώττιση όταν ήταν στο Chanel 9 προτού πάει στο star. Το ξέρω ότι και καλά είναι παιδικό, αλλά αν βρείτε πουθενά στο ίντερνετ τις πρώτες 2-3 σεζον, είναι άχαστες

5 Likes

Καλλυντικά και παιδικά. Και κάπως έτσι ξεμπουρδελέψαμε το φόρουμ.

Χρήστο, αν θες καμιά συμβουλή, εδώ είμαστε. ;ρ Ισχύει και για τους υπόλοιπους. Δεν καταδεχομαστε τπτ λιγοτερο από πωπουδακι μωρου. Και μιας και το χεσαμε.

Το είχα λιώσει.

2 Likes

You write purito, I read burrito

2 Likes