Βαριέμαι.Πειτε ότι σας κατέβει (Part 2)

Νταξ καμία σχέση όμως

Αυτά τα τεχνολογικά μπιχλιμπίδια (πανάκριβα κιόλας) είναι ίσως χρήσιμα για άτομα με κινητικά προβλήματα κλπ. Για τους υπόλοιπους ποια η χρησιμότητα; (ρητορικό ερώτημα)

1 Like

Ακόμη κι έτσι να ήταν, τότε τέλεια? Και οι βηματοδότες είναι αχρείαστοι, για μεγάλο ποσοστό του πληθυσμού αλλά χρειάζονται.

Όπως πριν 20 χρόνια, ούτε που φανταζόσουν τι πάει να πει smartphone και ποιες οι χρήσεις του, έτσι και τώρα, δώστου μερικά χρόνια και θα λέμε πως ζούσαμε χωρίς αυτή τη συσκευή

1 Like

Φαντάσου μόνο ότι δε θα χρειάζεσαι κάποια οθόνη όταν δουλεύεις και θα βλέπεις τα πάντα τεράστια.

Επανάσταση στο πως βλέπουμε περιεχόμενο, ταινίες, αθλητικά.

Τηλεϊατρική.

Μελλοντικές χρήσεις είναι στον εξωτερικό κόσμο όπου μπορείς να πηγαίνεις σε έναν αρχαιολογικό χώρο πχ και θα βλέπεις real time αναπαράσταση γύρω σου .

Και πολλά αλλά που θα εξελιχθούν μέσα από τη χρήση και τη δημιουργία indie app.

Άπειρες χρήσεις που ούτε φανταζόμαστε, και κυρίως γιατί το lag είναι μηδενικό και όλη η εμπειρία πολύ γρήγορη.

5 Likes

Μπαναρίστηκα εγώ και άλλα τέσσερα άτομα. Μεταξύ μας, δεν είχαν άδικο, όσον αφορά εμένα, καμπάνες τους τα είχα κάνει. Εκ των υστέρων, κι εγώ για μπανάκι θα μ’ έστελνα.

2 Likes

Τα κινητα ηταν πανακριβα οταν κυκλοφορησαν. Οταν επεσε η τιμη τους, απεκτησαν ολοι και πλεον δεν χρειαζοσουν σταθερο για να μιλησεις. Επειτα ηταν πανακριβα τα smartphones, το ιντερνετ ανυπαρκτο και αργο, αλλα οταν αρχισαν να πεφτουν οι τιμες και οι ταχυτητες εφτιαξαν, αλλαξε η σταση ολων προς αυτα.

Σημερα, το occulus δειχνει να ειναι περιττο, με 3.500 δολαρια κοστος για υπηρεσιες που δεν αφορουν τον μεσο καταναλωτη. Φυσικα, θα σωσει ζωες και θα βοηθησει στην εκπαιδευση, αλλα οπως ειπε ο evil “μελλοντικες χρησεις”. Ισως σε ενα χρονο, σε τρια χρονια ή σε εικοσι χρονια να ειναι απαραιτητο, σημερα μαλλον οχι.

1 Like

Σε πειραματικό στάδιο είναι ακόμα αλλά φανταστείτε σε 10 χρόνια Lars Ulrich με μαλλιά εποχής Justice και Black Album.

1 Like

Inb4 post για περουκες και Helloween.

1 Like

Πραγματικά δεν έχω πρόβλημα με την καράφλα μου την οποία συντηρώ μία 15ετία γεμάτη, αλλά αν γίνει αυτό που λέει το άρθρο δεν θα πω όχι

1 Like

Ρε αυτά είναι για φούστηδες που θα έλεγε και ο γεωργίου

1 Like

για δεκα ημερες δεν ξερω αλλα σαν τη δουλεια που εκανε ο γιατρος του Rob Holding κανενας αλλος

2 Likes

Γιατρέ δεν είμαι καλά

Διάβασα Rob Halford και σκέφτηκα ΑΜΑΝ ΤΙ ΕΠΑΘΕ

2 Likes

Δεν το έχω δει ακόμα, αλλά δεν ξέρω κι εγώ πόσο καιρό είχα να δω κάτι ενδιαφέρον από το Vice

Relate 100%

1 Like

Ποιός/-ά έχει σπουδάσει χρηματοοικονομικά;

Και να είχαμε σπουδάσει σιγά μην τα θυμόμαστε μετά από τόσα χρόνια.

2 Likes

Τρελαίνομαι μάλλον.

1 Like

Εδώ δεν βάζαμε συνταγές και φαγητά και γλυκά; Ή αλλού;

Νέβερ μάιντ, εδώ θα μπουν οι φωτό. Ναπολιτάνικη πίτσα (sic) με poolish, έχω πάθει ψύχωση, πιστεύω ότι θα μπορούσα να ζω τρώγωντάς την κάθε μέρα.

17 Likes
2 Likes

9 Likes