Slipknot @Release Athens 23/7/2022

Γαμω τα κινητά σας,μακάρι να απαγορευτούν

5 Likes

Κορευ με τις μαλακίες τους αλλά παραταύτα τεράστιος. Σλιπνοτ θα μπορούσαν παραπάνω κομμάτια αλλά τεράστια μπάντα. Ρε μαλακες το νερό;;;;;;

Αυτά αναλυτικά αύριο

2 Likes

Κατάλαβε κανείς πως χτύπησε ο corey και κούτσαινε στο encore;
Η αλήθεια είναι ότι ήθελα τα παραπάνω κομμάτια αλλά μάλλον αυτή είναι η ταρίφα τους σε festival. Τώρα τί σχέση έχει το release με το wacken και το hellfest είναι άλλη ιστορία.

2 Likes

Sepultura, ενω παίξανε ωραία, έστω καί χωρίς Kisser, μου φάνηκε πολύ λιτό/απλό act. Όχι αυτό πού θά περίμενες από μία μπάντα τέτοιου βεληνεκούς. Εν τω μεταξύ τελειώνουν 22:10 καί λεω, τι σκατα θέλουν μία ώρα οι άλλοι; Τι θα ετοιμάσουν δηλαδή;

Μάγκες, για τούς μη παρόντες αυτό, η έναρξη ήταν τό λιγότερο καταιγιστική. Το πανί πού πέφτει καί τό πως ξεκινάει το set των Slipknot. Eχω παρα πολλά χρόνια να μείνω με το στόμα ανοιχτό για τό οτιδήποτε, όχι μόνο για live, ε, σήμερα έμεινα. Πολύ ωραία στημένοι όλοι τούς, χωροταξικά, με τό κοινό να έχει τρελαθεί φουλ. Έβλεπες κόσμο να τραγουδάει και να σηκώνει τα χέρια μέχρι και αρκετά πίσω απ’τόν πύργο τού ηχολήπτη.

Η φάση με την κάμερα επίσης πολύ ωραία, δημιουργούσε μια προσμονή για αυτό που θα ακολουθούσε. Θεωρώ χαριτωμένα εύστοχο το we dont make shows, we start wars πού λένε οι Slipknot στο πλαίσιο του αυτοπροσδιορισμού τούς. Γενικά δε σε άφηναν να πάρεις τα μάτια σου από την σκηνή (η το video wall).

Mαζι με το encore, μαζί με το μπλα μπλα ανάμεσα στα κομμάτια, οι Slipknot έπαιξαν 23:10 με 00:20. Ακριβώς όσο και οι Seps πού δεν έκαναν encore και μιλούσαν και λιγότερο. Σίγουρα η μπάντα μπορεί πολλά περισσότερα, 30k+ δεν ξέρω αν ήμασταν αλλά από τόν πύργο και μπροστά δεν έπεφτε καρφίτσα.

Κατα τα άλλα, ρε μάγκες αλήθεια; Το νερό; Σας τελείωσε τό νερό; Ας σας τελείωναν οι Amstel, πού και σιγά την απώλεια ξέρω γω. Επίσης να αναφέρω ότι από σεκιουριταδες μέχρι υπαλλήλους στα μπαρ, στις μάρκες κλπ, όλοι ήταν ευγεναστατοι. Στην είσοδο μας έψαξαν λιγάκι, χωρίς όμως να μπορούσαν να σε αποτρέψουν να περάσεις μέσα καπνογόνα όπως αποδείχθηκε.

Είχαμε μπροστά μας ενα 7χρονο τό οποίο μαλακες, κο-πα-νιο-ταν ασταμάτητα. Ήταν μακράν η πιο γλυκιά στιγμή της βραδιάς. Απορίας άξιον; Μετά από ένα τόσο πετυχημένο release, ναι, είστε μαλακες πού σας τελείωσαν τά νερά, αλλά πετυχημένο λογίζεται το φεστιβάλ, ο πήχης ανεβαίνει καί είμαι περίεργος να δω ποιο θά είναι τό μπαμ τού ερχόμενου καλοκαιριού, γεροί να μαστε προφανώς.

4 Likes

Του χρόνου ας αλλάξουν την ονομασία σε “πλατεία” σκέτο, έτσι δεν θα υπάρχουν απαιτήσεις

21 Likes

Ναι σε όλα , έτσι ακριβώς . Καταιγιστική έναρξη , γενικά θέρισαν . Καθόμουν τέρμα δεξιά στο μπαρ γιατί απλά δεν άντεχα τον συνωστισμό στο κέντρο . Ακόμα και εκεί ήταν γεμάτο .

Το κοινό πολύ δυνατό

Τα νούμερα που αναφέρθηκαν απλά δεν γίνεται

Εμένα το release σήμερα μου απέδειξε ότι δεν μπορεί ακόμα το επόμενο βήμα . Έφερε πολύ μεγάλο όνομα αλλά δεν ανταποκρίθηκε. Δεν τα έκανε όλα λάθος αλλά έκανε το πιο σημαντικό ρε γαμώτο …

Και οι Slipknot μου απέδειξαν ότι είναι σαν τις άλλες μπάντες . Ενώ πίστευα ότι είναι κάτι παραπάνω. Αλλά 90 λεπτά με 10 παπαρολογια Κορευ από μένα είναι όχι . Κι ας πήραν κεφάλια σε αυτά τα 80 . Κι ας κοπανηθηκα περισσότερο από ποτέ φέτος . Ίσως για αυτό είμαι τόσο σκληρός μαζί τους

2 Likes

Πονάω ολόκληρος. Φωνή οριακά βγαίνει. Πού να παίζαν και (sic)/Eyeless.

Χωρίς προφανή λόγο πριν λίγο μου φυγε ένα what’s it like to be a heretic.

Καλά πήγε το λάιβ. Και στα επόμενα.

4 Likes

Ωραιοι ηταν και οι Slipknot. Εντυπωσιακο σοου, ευχαριστηθηκα τα οσα παρακολουθησα. Δεν ειναι το στιλ μου, αλλα με κρατησαν σε ολη τη διαρκεια. Δικαιολογω το μικροτερο σετ εξαιτιας της ζεστης. Δεν ξερω πώς την παλευαν με τις μασκες και τα κοστουμια.

Το τελευταιο νερο που αγορασα ηταν περιπου 20 λεπτα πριν την εναρξη των Slipknot. Μαλλον ημουν τυχερος. 35Κ δεν νομιζω καν να χωραει εκει και σιγουρα δεν ηταν τοσο πηχτρα οσο διαβαζω απο τους συμφορουμιτες. Οποιος ειδε τους Black Sabbath στη Μαλακασα (φανταζομαι και Maiden το 2018, αλλα δεν ημουν εκει) καταλαβαινει τι σημαινει πηχτρα.

Πολλα παιδακια με γονεις και μιλαω για παιδια 5 χρονων ξερω γω. Πολυς νεαροκοσμος, ολοι γυρω μου ηξεραν τους στιχους. Ωραιο feeling.

Σπαταλησες 20’’ για να γραψεις κατι τοσο ηλιθιο. Βαριεμαι και να σου απαντησω, το εκανε ηδη για εμενα ο @monotheist.

2 Likes

Τι το ανέφερες τώρα , έλειψε πολύ αυτό

you can’t see California without Marlon Brando’s eyes

Τουλάχιστον το είδα το 2011

2 Likes

Ειχα δει Slipknot το 2005 τους γουσταρα μεχρι το Subliminal πολυ, απο κει και περα δεν την ξαναψαξα πολυ πηγα κυριως για Seps και δευτερευόντως για Slipknot αλλα οι τυποι σημερα μας κατουρησαν στα μουτρα, μπορει μια ωρα και ενα τεταρτο μπορει χωρις το eyeless αλλα πραγματικα γαμησαν σπιτια, εχουν τον αερα τεραστιας μπαντας! (Δεν ξερω ποιος ελεγχει το ιδιωτικο παρκινγκ αλλα καναμε σημερα ολοι μια ωρα + για να φυγουμε μεγαλη μουφα, κατα τα αλλα αψογα)

2 Likes

Μπορεί να κάνατε και παραπάνω ώρα από το σετ των Slipknot για να βγείτε

Εδώ κάναμε πεζοί…

Αλλά ναι , γάμησαν

1 Like

Ήρθαν και μας πήραν και μας σήκωσαν χωρίς να μας αφήσουν να πάρουμε ανάσα…
Ήθελα Snuff και Vermilion μιας και μου αρέσουν πάρα πολύ σαν κομμάτια αλλά και για να πάρω τις απαιτούμενες ανάσες.
Γενικά γαμάτη μέρα. Vended ευχάριστη έκπληξη, Jinjer τρομεροί και φωνάρα η κοπέλα και προσωπικά πέρασα πολύ ωραία και με Sep.
Για το νερο επιβεβαιώνω και εγώ δεν υπήρχε καθόλου όταν τελείωσε η συναυλία. Ούτε έξω στις καντίνες. Μου είχε μείνει μια μάρκα για μπύρα και την ήπια μονορούφι

Κανείς δεν άκουσε τους Jinjer?

Ναι βρε , έχουμε γράψει ήδη :stuck_out_tongue:

Ανέλπιστα, αδιανόητα και ανεπιτήδευτα εξωπραγματικοι

Ο καλύτερος ήχος και τα καλύτερα φωνητικά της ημέρας … Βασικά θα έλεγα ότι μόνο αυτοί και οι Sabaton ήταν αψεγάδιαστοι από το πρώτο λεπτό μέχρι το τελευταίο οσον αφορά ποιότητα ήχου και φωνής

Οδοστρωτήρες

5 Likes

Δεν θελω να σας το χαλασω αλλα θελει καταγγελια οτι τελειωσαν τα νερα σε μερος με τοσο πολυ κοσμο… Αντε να λυποθημησει καπιος , να χασει τις αισθησεις… Ολα ωραια αλλα ειναι δυνατον να μην υπαρχει μελετη βαση πωλησης ωστε να ανταπεξελθουν… Τραγικο και επικινδυνο

3 Likes

Εσυ σπαταλησες παραπανω να μας πεις μια ασυναρτησια ενος τυπου, ποιος ειναι αυτος ο τυπος που κανει και την αποψη του σοβαρη;.Στα παπαρια μας τι ειπε ενας τυπος

1 Like

Πόσο χαίρομαι με όσα διαβάζω για Jinjer.

Βέβαια, σας τα είχε πει ο θείος The_Black_league, τόσο πρόσφατα, όσο και από καιρό, αλλά εσείς, άπιστοι Θωμάδες, πρέπει να δείτε για να πιστέψετε…

Πολύ δυνατή μπάντα.

3 Likes

Τι έχασα γ@μώ την κορόνα μου

9 Likes

Εγώ περιμένω εξώφυλλο ελεύθερης ώρας με πρώτο θέμα slipknot

4 Likes

Θυμάμαι στο λαιβ του Λυκαβηττου ότι είχαν υπάρξει ανάλογα δημοσιεύματα :joy:

3 Likes