Stoner Rock/Heavy Rock Κυκλοφοριες-Προτασεις

παιδες ακουστε αυτη τη δισκαρα…λεγονται elder και αυτος ειναι ο ομονυμος δισκος τους…το εχουνε τα παιδια…πολυ ωραιες ριφφαρες και λιγο πιο αγρια φωνητικα απο το κανονικο…

θυμησε μου να σου δωσω λουλουδια αμα συναντηθουμε :stuck_out_tongue:

παω να το τσεκαρω τωρα

δες κ αυτο

http://www.rocking.gr/review1951.php

πολυ καλος δισκος πραγματι το the sundering

edit
απο serpent throne, ακουστε και το φετινο, τα σπαει

+1 κ απο εμενα! Δισκαρος το The Sundering!

Τσεκαρω αυτη τη στιγμη…θενξ! :slight_smile:

Από τα ωραία πράγματα που έχω ανακαλύψει φέτος είναι οι RED FANG, με ένα (νομίζω) μόνο άλμπουμ, το πρώτο τους, φέτος.

stoneroφάση, με περάσματα από γρήγορο punkorock μέχρι vintage Sabbath, έχουν και τις sludgιές τους, έχουν και τις heavyrockιές τους, γενικά έχουν φάση.

(δεν έχω διαβάσει όλο το thread, αν έχουν αναφερθεί στο παρελθόν sorry :roll:)

Δικός μου ο πάπιας!

Τους είχα αναφέρει τους Red Fang στο sludge thread! :stuck_out_tongue:
Από τα ωραία που ακούσαμε φέτος, ναι.

Και πάω να ψάξω για serpent throne.

χαιρομαι που χανε περαση οι serpent throne…


ακουστε και αυτη τη [SIZE=“5”]δισκαρα[/SIZE]

S:T Eric - From Under The Tarn [2009]

ντεμπούτο για τους σουηδούς S:T Eric
psychedelic doom κατάσταση στα μονοπάτια Electric Wizard, Ufomammut etc…

o δίσκος είναι απίστευτος, ότι καλύτερο έχει βγει στο είδος μετα το Toner Low

όλα τα κομμάτια έχουν ανέβει στο myspace

review από doom-metal.com http://www.doom-metal.com/reviews.php?r=1516

δεν ξερω τι επαιξε και δεν εμφανιζεται η δισκαρα που μιλαω παραπανω αλλασ αυτη εδω ειναι

ειναι το the hustle is on των core και ροκαρει πολυ ασχημα…

Πρωτος!Γαμουν!

Αν και ειναι περισσοτερο,στονεροσλατζ κατασταση.:smiley:

ακομα το θυμαμαι το ποστ, απο τοτε ηθελα να τους τσεκαρω αλλα το ξεχναω συνεχεια

και serpent throne ακου το πρωτο, εχουν βγαλει και ενα φετος αλλα περα απο την πρωτη ακροαση ψιλοξεφουσκωσε…παντως το πρωτο εχειι πιο ωμο ηχο, πιο βρωμικη στονερια, ενω το φετινο ηταν πιο γυαλισμενο, σαν devils blood ενα πραμα

το ακουω τωρα.i like it.δωσε κ αλλα παρεμφερη

οτι εχει μελωδιαρες ψυχη κ space trippiness διχως ναναι ξερω γω too metal , ειναι γουστοζικο…

σωστος ο δραγοναυτης

Luna Negra - Soundproof Demo

Μπόμπα demo απο τους Πολωνούς Luna Negra, 5 instrumental κομμάτια κλασικού stoner που θυμίζει Palm desert. High groove κατάσταση αλλά και ψυχεδέλια με καλύτερες στιγμές το Blue Bird και Night Time Women.

Όλα τα κομμάτια έχουν ανέβει στο myspace τους http://www.myspace.com/loonanegra

για κατέβασμα στον γνωστό πια φίλο μας stonerobixxx

Περασε αρκετος καιρος απο το τελευταιο μου ποστ εδω,λογικα δεν θα με θυμαται κανενας,(ξεκινησα αυτο το Thread-πιστευω τωρα οτι δακρυσατε ετσι δεν ειναι?:D)
Απλα θα ηθελα να σας χαιρετησω ολους παλι…αυταααααα:)
Τωρα στο θεμα μας…για φανς των Witchcraft και Graveyard ακουστε οπωσδηποτε τους Horisont και το δισκο Två Sidor Av Horisonten μεσα στα καλυτερα περσινα δισκακια(προσωπικη αποψη φυσικα)


δεν θα τους ελεγα στονερ παντως,παιζουν 70’s Hard Rock και το τελευταιο κομματι ‘’ Efter Min Pipa’’ Pentagram-ιζει…
και παλι καλημερα σε ολους…:slight_smile:

σε θυμόμαστε βόιντ. :slight_smile:

The message you have entered is too short. Please lengthen your message to at least 5 characters.

Χαιρομαι πραγματικα…:)και με μια γρηγορη ματια εχουν προταθει δισκαρες στο Thread…αν και τα ακουσματα μου δεν ειναι μονο στονερ…

Άκουσε κανείς το Barn Burner; Καινούρια φυντάνια της Metal Blade από Καναδά.

Σκάει τέλος Μαρτίου, ξεκινήστε το λίκνισμα:

Welcome back συνάδερφε Void!!!