The Curious Case Of Benjamin Button

The Curious Case Of Benjamin Button
Είναι η ταινια με τον Brad Pitt που γερνάει ανάποδα στο χρονο…δηλαδη αντι να γερνάει γινεται πιο νεος.
Φαινεται πολυ ενδιαφερον…ειδα το trailler της, και θα παω να τη δω σιγουραα
Εσεις την εχετε δει?? τα σχολια σας? :-k

Την ειδα προχθες.Πολυ ωραια ταινια.Εχει και ευχαριστες στιγμες, και συγκινητικές κλπ κλπ, και ενω διαρκει 2 ωρες σε κραταει συνεχεια με ενα ενδιαφερον για το τι θα γινει στην συνεχεια

Έχει γίνει συζήτηση για την ταινία σε άλλα θέματα. Η γνώμη μου έτσι όπως την εξέφρασα σε εκείνα έχει ως εξής:

δεν αξιζει να τη δει καποιος δηλαδη?

Eμενα παντως που την ειδα χθες μου αρεσε αρκετα. Τωρα αν αξιζει πολλα οσκαρ δεν ξερω… το θεμα ειναι οτι ουτε οι 2+ ωρες, ουτε τα λεφτα σου πανε χαμενα. Ειναι παντως κατι μεταξυ Forrest Gump και Big Fish, χωρις να ειναι απαραιτητα καλυτερη απο τις προαναφερθεισες…

A! Kαι γαμω τις ταινιες! Την ειδα πριν τεσσερις μερες στα village. Ειδικα ο Pitt δινει ρεσιταλ! Καθε φορα που εμφανιζοταν να φωναζουμε ‘’ α! το μωρο!!! ‘’ θεος ο ατιμος! Ολα τα λεφτα η ερμηνεια του αξιζει το οσκαρ!Αν και ηταν μεγαλη η ταινια σου κρατα αμειωτο το ενδιαφερον εγω προσωπικα δν καταλαβα για ποτε περασε η ωρα… Και δειχνει την καταπληκτικη ερωτικη ιστορια αναμεσα στην Daisy και τον Benjamin χωρις μελοδραματα και κλισε που θα την εκανε σαπουνοπερα… Πολυ συγκινητικη η αποδοση της! Εμενα με κρατουσε η περιεργια να μαθω τι εγινε με αυτους τους δυο! Και αξεχαστος ο γερος που τον ειχε χτυπησει 7 φορες κεραυνος… Τι γελιο…Πολυ ομορφη ιστορια και πολυ ωραια η αποδοση της που ξεφυγε απο διφορα κλισε… Καταπληκτικη!!! Να τρεξεται να την δειτε! :slight_smile:

Aχ, αυτό το κοινό των Village…

@Elenipe: Aυτό που λέει ο Giannis πάντως ισχύει… Πεταμένα λεφτά δεν είναι… Και καλή παραγωγή είναι και καλά προσεγμένη ταινια και μερικά ψήγματα κινηματογραφικής ιδιοφυίας υπάρχουν. Όσοι έχουν βαρεθεί τα κλισέ όμως θα την έχουν ξεχάσει την επόμενη μέρα…

Kαι γω κοινό τον village ειμαι ρε, αλλά συμφωνώ μαζί σου για την ταινία! :stuck_out_tongue:

Εγώ δεν την είδα ακόμη, και μάλλον θα πάει στο ντι-βι-ντι… Οψόμεθα…

βασικά 2 ώρες και 3/4

φοβόμουν ότι θα είναι βαρετό/κουραστικό γιατί έτσι άκουγα πριν το δω, αλλά δε βαρέθηκα και μπήκε ίσως στη λίστα με τις αγαπημένες :-k

αντιγραφω και γω απο αλλα τοπικ…

Βασικά πολύ ενδιαφέρουσα ταινία κατά τη γνώμη μου, και με καλές ερμηνείες, και αν και το Forest Gumb μου άρεσε πιο πολύ δεν μπορώ να τα συγκρίνω. Είναι ‘άλλο φρούτο’ …

Τι άλλο φρούτο? Κλωνοποιημένο φρούτο είναι! :lol:

ε ντάξ, εννοούσα πως όπως και να το κάνουμε είναι διαφορετικές ταινίες. όσο κι αν θυμίζει το forest gumb ή άλλες ταινίες με παρόμοιο περιεχόμενο …

Δες αυτό που είχε ποστάρει ο Lupin:

http://www.funnyordie.com/videos/1d7...p-from-fgump44

τι φωναζεις και συ “κουκλος ο μπραντ!” “μαναρι εισαι”! ?8O:-s

εγω εχω ακουσει οτι σε κουραζει σε καποια σημεια…

Την είδα τη Δευτέρα και μου άρεσε. Βρήκα την κεντρική ιδέα (που είναι βασισμένη σε βιβλίο) πολύ ενδιαφέρουσα!Είναι αρκετά μελαγχολική ταινία με μεγάλη διαρκεια, ίσως γι’αυτό να κούρασε μερικούς… Το Forest Gumb δε το έχω δει, αρα δε μπορώ να συγκρίνω.
Όσο για το κοινό των village, πράγματι, ώρες ώρες γίνονται πολυ ενοχλητικοί μερικοί. Μιλάνε, χαζογελάνε, παίζουν με τα κινητά…και αναρωτιέμαι…αφου δε γουστάρουν να πηγαίνουν σινεμά, τι θέλουν και έρχονται και ενοχλούν και τους υπόλοιπους που θέλουν να δουν την ταινία? Τζάμπα τα 9 ευρω που δίνουν για το εισιτηριο.

Κοσμοπολις ρε!

Παντα αδεια :smiley:

sorry για το οφφτοπικ.

Δεν την εχω δει, και δεν προκειται γιατι δεν ξερω που ειναι το σινεμα δω περα :oops:

ειχα παει ο αμοιρος να ο δω στα village και συνολικα η τυπισσα διπλα μου μιλησε μιση ωρα με τη μαμα της απο το κινητο για τα κεφτεδακια που ειχε ετοιμασει

πλακα ειχε

warez και παλι warez

Την είδα χθες και μου άρεσε αρκετά. Βεβαια είχα χρόνια να πάω σινεμά, από τους “300”. Βασικά ούτε αυτήν την είδα στον κινηματογράφο αλλα σε dvd. Θέλω να πω πως πως δεν έχω δει και πολλά εργα τελευταία για να κάνω συγκρίσεις. Πάντως το γεγονός ότι μια ταινία είναι κάτι μεταξύ Φορεστ Γκαμπ και Μπιγκ Φις μόνο καλό είναι. Θα μπορούσε να ήταν κάτι μεταξύ Star wars και American Beauty και να είναι εντελώς μπούρδα. Πεταμένα λεφτά σίγουρα δεν το λες, ούτε και με κούρασε η διάρκεια…