Tool

Η χαλαρότητα αφορά το ότι δεν είναι τόσο μεταλ;…ή ότι δεν έχουμε τις γνωστές κραυγές του Keenan; αυτό βλέπω ότι είναι γενικα το παράπονο όσων δεν τους αρέσει τόσο ο δίσκος. Προσωπικά δεν μου καίγεται καρφί. Και μελωδίες ακούω, και ωραία ριφς, ατμόσφαιρα, υπάρχει μια εσωστρέφεια, μελαγχολία πουβπροσωπικα μου αρεσει και ο πιο χαλαρός Keenan στη μεγαλύτερη διάρκεια του δίσκου τραγουδάει εξαιρετικά. Χαρακτηριστικό παράδειγμα τα 5 πρώτα λεπτά του Culling words.

@pao1979 όχι, όχι, απεναντίας. Εγώ που δεν το θεωρώ δισκάρα δεν έχει καθόλου να κάνει με το ύφος, μπορω να πω ότι το ύφος μου αρέσει πάρα πολύ. Η ροή και η δομή ενός δίσκου δεν έχουν καθόλου να κάνουν με το αν είναι χαλαρός ή σκληρός, κατά την γνώμη μου.

Γιατί ? Η ροη του δίσκου έχει συνέχεια, με εξαίρεση το 7empest που ούτως η αλλιώς είναι στο τέλος.
Ο δίσκος είναι πολύ πιο μετάλ, απο πολλά άλλα και οχι μόνο αυτό, αλλα φέρνει πολύ κοσμό στην μεταλ μουσική που ειδάλως θα ακουγε καουντρί ή rap.
Δομικά επίσης δεν υπάρχει κατι το περίεργο. Δεν είναι concept, μεμονωμένα τραγούδια είναι. Σε παρεμφερές στυλ.

Απλώς απόψεις ανταλλάζουμε, προφανώς. Δεν χωράνε επιχειρήματα σε ζητήματα γούστου, ο καθένας έχει το δικό του.

Πρωτο podcast που μιλα ο jones (θα μπορουσε να εχει διαλεξει και καλυτερο - still, enjoy)

Τι κομματάρα είναι αυτό το 7empest γαμώ το σύμπαν. Σαν να απέκτησε τρίτο χέρι ο Adam.

5 Likes

ΠΟΣΟ ΓΑΜΗΣΕ;;;

2 Likes
1 Like

Ευχαριστούμε αυτόν τον ταλαντούχο φίλο που υπάρχει.

1 Like

κι αυτο ειναι ενδιαφερον

1 Like

Μήπως όλοι αυτοί να αφήνανε τα παλιά, και να κάνανε καμιά διασκευή στα τραγούδια του τελευταίου δίσκου, μη τυχόν κι ακουστούν πιο… ενδιαφέροντα;

1 Like
7 Likes

2 Likes

Νιώθω αρκετά περίεργα βλέποντας το video.

Μου θυμίζει αρκετά την κατάσταση στην οποία βρισκόταν ο συνοδοιπόρος του στην μπάντα, εκείνη τη νύχτα, πριν 15 χρόνια, όταν και ο περί ου ο λόγος, επενέβη ως “από μηχανής θεός” και ηρέμησε μία κατάσταση που ήταν στα όρια του να εκτραχυνθεί.

Danny, αν χρειάζεσαι μάρτυρες υπεράσπισης περί του πρότερου έντιμου βίου σου, επικοινώνησε με τον εν Ελλάδι φίλο σου, τον tBL.

3 Likes

Έτσι για να γελάσουμε λίγο.Εκει που διάβαζα τα αρχαία 20ετιας περιοδικά μου βρήκα αυτό.

5 Likes

ειχε γραψει τετοιο μαργαριταρι ο μπομπ; το διαβασα 2 φορες και δεν πιστευω ακομα στα ματια μου με τις πιπες που βλεπω!

4 Likes

Χαχαχα έχω κι άλλα από διάφορους καλλιτέχνες.