Πανελληνιες

Σωστα τα λεει ο δουδ
Αν ειχες δωσει το 2008, φετος ηταν η τελευταια σου ευκαιρια να δωσεις με 10% πχ. Αυτοι που εδωσαν φετος μπορουν μεχρι και το 2012(ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΤΡΑΦΟΥΜΕ)να κανουν τα χαρτια τους για 10%.

Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων Αθενζ εδω, btw. :slight_smile:

και τι δηλαδή, θα μπουν άνθρωποι που έγραψαν 3000 μόρια στο φυσικό? και θα βγουν πότε? το 2042?

Ε μπορει αυτος που ειχε 3000 μορια να εκανε 10% για την πλακα του και να προλαβε την τελευταια θεση :expressionless:

Κρίμας.
και Ράνια καλώς όρισες στην άσχημη αθήνα:p

θα έπρεπε να μειωθεί λίγο το ποσοστό πάντως. τέσπα.

Ρανια που πέρασες?

Επίσης πολύ μαλακία αυτό το περιθώριο 2 χρόνων για να κάνεις 10%. Δηλαδή μετά πάει, πρέπει να φας στη μάπα ότι έχεις ξεκινήσει να σπουδάζεις και δε σε αντιπροσωπεύει.

Αισθάνομαι ότι αυτό το κωλοσύστημα (εκπαιδευτικό) της Ελλαδας δε σου αφήνει περιθώρια να κάνεις το πιο φυσιολογικό πράγμα στο κόσμο. Ενα λάθος

μολις συνειδητοποιησα οτι με το 10% επιανα στατιστικης και ασφαλιστικης επιστημης πειραια :frowning:

Εγραψα πισω καλιε, στην πρωτη μου επιλογη περασα.:stuck_out_tongue: Πληροφορικης και Τηλεπικοινωνιων Αθηνας :slight_smile:

Α σόρυ μου διέφυγε! Συγχαρητήρια και σε σένα

πληροφορικη ιωανινων,ωστοσο παιρνω μεταγραφη θεσσαλονικη το νοεμβριο

Θα πρέπει όμως να πας γιάννενα να το δηλωσεις:)

one day trip,σιγα τα ωα

Ράνια θα σε πετύχω σε κανά 250 :stuck_out_tongue:

Σε μερικές σχολές χρειάζεται, το καταθέτεις και στο κρατάνε εκεί. Μπες να δείς στο σαητ τι χρειάζεται για την εγγραφή. Εμένα τουλάχιστον πέρυσι το χρειάζονταν.

Kανείς που να δίνει φέτος για συμπαράσταση;
Γιατί ως τώρα μια χαρά σας κόβω όλους στις σχολές σας! :stuck_out_tongue:

Εγώ δίνω φέτος! Και από ότι καταλαβαίνεις αντί να κάθομαι και να διαβάζω λιώνω στο φόρουμ! Το ξέρω, απαράδεχτη:p

Για που σκέφτεσαι να δώσεις?

Ι wish I knew!
Ας γράψω καλά -πρώτα ο Θεός- να έχω επιλογές και τα της σχολής τα βρίσκουμε αργότερα με πιο καθαρό μυαλό…

Απ’ ό,τι καταλαβαίνω όμως είμαστε δύο οι απαράδεκτες, όσον αφορά στο διάβασμα. Αίσχος, ντροπή μας και όνειδος! :stuck_out_tongue:

Μόνο εμένα όμως μου φαίνεται ότι το όλο θέμα με το διάβασμα των εξετάσεων είναι υπερεκτιμημένο; Οι παλιότεροι τι λένε;;

Υπερεκτιμημένο από ποια άποψη? Θυμάμαι στην δική μου κατεύθυνση είχαμε κάτι κατσίφλωρες που τριγυρνούσαν με 600σέλιδα βοηθήματα παραμάσχαλα και γκάριζαν πώς έγραψαν 20 σε δοκιμαστικά τεστ παρόμοια των πανελληνίων, πώς έβγαλαν την ύλη από τον Φεβρουάριο και άλλες τέτοιες παπαρούπες. Έλεγαν επίσης ότι διάβαζαν μέχρι το άγριο ξημέρωμα και ότι έπαιρναν ένα σωρό κουμπιά (από βιταμίνες μέχρι κηροζίνη ξερωγω) για να αντέχουν. Εν τέλει όσοι πηγαίναμε αργά τα ζώα μου και διαβάζαμε νορμάλ (στις 11-12 πχ τέζα για νάνι νάνι και Παρασκευοσάββατα έξω για καμια μπύρα) μια χαρά γράψαμε και παραπάνω. Δεν είναι υπερεκτιμημένο, σου βγαίνει ο πάτος και λες τον δεσπότη Παναγιώτη μες στη χρονιά, σιχτιρίζεις ότι αναπνέει και περπατάει και θες να κοπανήσεις το κεφάλι σου σε κάθε τοίχο, ειδικά κατά τον Απρίλη πουπλησιάζουν οι πανελλήνιες.
Δεν είπε κανείς να μπείτε στην γλάστρα και να φυτουκλεύετε με τον Σαββάλα παραμάσχαλα, αλλά κακά τα ψέματα, θέλει στρωσιματάκι ο πισινός, να πάρει το σχήμα καρέκλας. Τουλάχιστον έτσι έγινε με εμένα που πέρασα Ιατρική.

Υ.Γ. Θυμάμαι σκηνικό να κουτουλάω από πόρτα σε πόρτα απ το ζαβλάκωμα και το διάβασμα και να στέλνω τον πατέρα μου στο ροκ σίτυ με μια λίστα σιντυ για να συνέλθω. Αυτοί οι γονείς είναι χάρμα στις πανελλήνιες, και να σε κουβαλήσουν στην πλάτη να τους πεις θα πούνε ναι!

Το μόνο σίγουρο είναι ότι το διάβασμα που έχεις να ρίξεις ως φοιτήτρια (ελπίζω να μην κάνω λάθος το γένος…8)) θα κάνει τις πανελλήνιες να μοιάζουν με διαγώνισμα…
Όχι ότι δεν πρέπει να διαβάζεις, κάθε άλλο, θέλει στρώσιμο, απλά το μεγαλύτερο λάθος πιστεύω είναι ότι βάζουν τα παιδιά σε ένα τρυπάκι ότι μέσα σε 2 βδομάδες θα κριθεί το μέλλον σου και αυτό ήταν… Γι αυτό και βλέπεις καταστάσεις σαν αυτές που περιγράφει από πάνω ο NoGlory… Χαλαρά θέλει, με σύστημα και πάνω απ’ όλα σωστό διάβασμα… Το τελευταίο θα το βρει ο καθένας μόνος του. Τι τον βοηθάει, ποιες ώρες μπορεί να διαβάζει καλύτερα κλπ…

Τέλος να πω ότι δεν υπάρχει μεγαλύτερο ψέμα από την μαλακία που λένε οι καθηγητές “κουραστείτε τώρα και μετά στο πανεπιστήμιο θα είστε άπλα”… [SIZE=“3”][B]ΠΙΠΕΣ[/B][/SIZE]
Αν έδινα τώρα πανελλήνιες έβγαζα χαλαρά 19000 μόρια χωρίς κούραση…

σε ποια σχολή είσαι βρε?