Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

Πολυ καλη μπαντα οι Into Eternity, το Dead or Dreaming (2002) επισης ειναι δισκαρα.

bump

στο doom mood των ημερων ξαναβαλα αυτο, με σιγουρια πλεον το καλυτερο τους, μιλα κι εσυ μπαν.

το τελευταιο τους παντως το βαρεθηκα ελεεινα και τρισαθλια…

Χμ, το επομενο που χα ακουσει μου φανηκε βαρετοτατο.

Aπο Into eternity για μενα το καλυτερο ειναι με διαφορα το buried in oblivion… Κ το τελευταιο ειναι αρκετα καλο, αλλα το scattering of ashes, αντικειμενικα ειναι καλο, αλλα εμενα μου αφησε μια μετρια εντυπωση…

Smorzando - Smrad [2008]

ελβετικο αμπιεντιζον μπιεμ, με μελαγχολικες συνθεσεις, κακασχημη παραγωγη, εντονο συναιθημα και πειραμα χωμενο σε καλουπι.
μικρο σε διαρκεια αλμπουμ, που δεν κουραζει.
δε γνωριζουμε πολλα γι’ αυτους, ισως εμπλεκεται ο χασθουρ μεσα, ισως να ειναι κι ενας μονος του.
εντυπωση κανει και το προσεγμενο artwork.

Ti δισκάρα να προτείνω χμ,

Λοιπόν για όσους γουσταρούνε Black Metal

Venom-Black Metal
Τρομερός δίσκος και τα σπάει ίσως ο καλύτερος που έχουν βγάλει

Για τους ροκάδες έχω να προτείνω 2 δίσκους καλούς

1)Led Zeppelin-Led Zeppelin IV
Δσικάρα και τα σπάει έχει μέσα και το stairway to heaven
O καλύτερος δίσκος απο Zeppelin

2)Yes-Tales from Topographic Oceans

Aπίστευτος δίσκος απο μια μπάντα που παίζει progressive rock της δεκαετίας του 70.
Παιδιά βρείτε τον κατεβάστε τον είναι Διαμάντι

Αυτά έχω να προτείνω
Καλή ακρόαση

Να’σαι καλα φιλε!Προτεινε μας κι αλλα τετοια!

Δεν υπαρχει καλυτερος δισκος των Zeppelin ειναι η γνωμη μου, καθε δισκος αυτης της μπαντας ειναι απιστευτος και συγουρα το Srairway to Heaven δεν κανει την διαφορα

:lol::lol::lol::lol:

Ρομάντικ θεούλης! :lol::lol::lol:

Ρε παιδιά δεν είμαι θεός…
Θεός είναι ο Lemmy και μόνο

Helel - A Sigil Burnt Deep Into The Flesh [2009]

οσο τσαμπουκαλεμενο ειναι το χιπχοπ της Γαλλιας αλλο τοσο ειναι και το ινταστριαλ bm.
ο στιχος γαλλικος. πολυ πιο ωριμοι απο CHD και πιο συγκεντρωμενοι.
υπαρχουν κοινα στοιχεια με τους μεγαλους του ειδους, ο τραγουδιαρης συμφωνα με τους μορφασμους που φανταζομαι οτι θα παιρνει, μοιαζει με τον Kvohst σε πολλους τομεις.
το ψυχος υπαρχει, ειτε εισαι απ’ τη γαλλια ειτε απ’ τα γουαταμαλα, αν το νιωθεις ηλεκτριζεις το bm σου και γουσταει ο κοσμος.

Να προτείνω και μια δισκάρα που δεν προέρχεται απο τον χώρο του Μέταλ αλλά απο την post rock μουσική.

Για όσους είναι ψαγμένοι μάγκες όπωσδήποτε τσεκάρετε τους Godspeed you Black Emperor το cd
Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven

Δεν παίζονται οι τύποι…

Έχω πάθει πλάκα, μετά τους Pink Floyd, τους Black Sabbath, Nirvana και τους Tool τους θεωρώ μεγάλη ΤΕΡΑΣΤΙΑ μπάντα

Εδώ μέσα αρκετοί το προσκυνάμε. Καλή πρόταση!

  1. Bellrays : Meet The Bellrays

  1. Yeah Yeah Yea : Fever To Tell

  1. Love : Da Capo

  1. Van Morrison : Astral Weeks

  1. Prodigy : Music For The Jilted Generation

+1 για τους προντιτζι!!!τα εχω λιωσει ολα τα σιντι τους!!!και το καινουργιο επισης!!!

Έχω κολλήσει άσχημα όμως τις τελευταίες μέρες.

Αυτή είναι μια απο τις πιο πολλές φοβερές στιγμές του Akira Yamaoka. Θα ακουγόταν ίσως τραβηγμένο αν τον χαρακτήριζα τον Moby της Ιαπωνίας. Αλλά σε έναν βαθμό ισχυεί. Πέραν του οτι ξέρει να φτιάχνει απίστευτη σκοτεινή και ατμοσφαιρική μουσική, μπορεί αν θέλει να γίνει ροκ, ποπ, ή να το γυρίσει στην electronica, και όλα αυτά πετυχημένα.

Τσεκάρετε τα soundtracks του Silent Hill, πραγματικά αξίζουν. Φοβερές δουλειές!

Eπειδή πήξαμε στα ξένα.


(βρώμικο ψωμί)

Άλλος αυτός ο Σαββόπουλος ε, ουδεμία σχέση/συγγένεια με τον σημερινό παπαγάλο των μιντια.

Με το Βρώμικο Ψωμί συμφωνώ. Αντί για φορτηγό όμως, προτείνω ανεπιφύλακτα Μπάλο. Κλάσεις πιο πάνω.