Δισκάρες που προτείνουμε στους συμ-φορουμίτες μας

Ένα απο τους καλύτερους δίσκους του Leonard Cohen

Όπως ήδη έχω ξεκινήσει θα σπαμμάρω πάρα πολύ με αυτή την μπάντα και αυτόν το δίσκο…

United Nations - United Nations

Παιδιά άρρωστος δίσκος. Σοβαρά. Παθαίνεις σοκ όμως. Μίξη powerviolence, screamo, post hardcore με μέλη από Converge, Thursday, Glassjaw

http://www.youtube.com/watch?v=UT9DEZwZ08k
http://www.youtube.com/watch?v=9HgH-V5kb-Q&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=Vh2Ss36_U-g&feature=related

Έχουμε κάνει και topic :slight_smile:

Σοβαρά??? Τώρα πορώθηκα

Στείλε λινκ αν δεν βαριέσαι

το βρήκα

Ρε, αυτοι μαμανε και δερνουνε!! :slight_smile:

In Furs - Test Pressing LP (παραλίγο να κυκλοφορήσει το 1991)

[CENTER][/CENTER]

…και λέω παραλίγο να κυκλοφορήσει (από την Penguin Records), διότι πολύ απλά κάτι τέτοιο δεν έγινε ποτέ. το συγκεκριμένο lp λοιπόν, δεν κυκλοφορησε ποτέ και κόπηκε μόνο στην δοκιμαστική εκδοχή του, δηλαδή σε όχι παραπάνω από 10 κομμάτια που δίνονται στην εταιρεία λίγο πριν την κυκλοφορία για έλεγχο και τυχόν διορθώσεις ή για λόγους προώθησης. Μαζί με το 12" των Εν Πλω αποτελεί το πλέον συλλεκτικό κομμάτι της ελληνικής ροκ δισκογραφίας.

Οι πληροφορίες για τους In Furs είναι δυσεύρετες και τις συγκεκριμένες τις έχω αντλήσει από το μπλογκ του Κωστάκη (tape-recorder). Η μόνη επαφή που είχα με την μπάντα αυτή από τα παλιά, ήταν από τις κλασσικές κασσετοσυλλογές “Η ώρα του Κυκλώνα” και και “1000+1Τilt”, και μέχρι πριν 2,5 χρόνια δεν είχα ακούσει όλα τα κομμάτια των In Furs που υπάρχουν σε αυτό το “LP”. Ε όταν ανέβηκε στο συγκεκριμένο μπλογκ και τον άκουσα…έπαθα τέτοια πλάκα που δεν μπορεί να περιγραφεί με λόγια. Τα 12 κομμάτια των In Furs είναι μαγικά, έχουν την στόφα του κλασσικού μόλις με την πρώτη ακρόαση. Νιώθεις λες και το συγκεκριμένο άλμπουμ σε περίμενε να το ανακαλύψεις από τότε που κατάλαβες τί σημαίνει ροκ. Καλύτερες στιγμές του δίσκου μην περιμένετε να γράψω, όλα τα κομμάτια είναι το ένα καλύτερο από το άλλο. Ακόμα και το Over Again που έχει μόνο φωνή και ντράμς! Ο δίσκος δεν περιγράφεται. Βιώνεται.

Λάτρεις των Joy Division και της εγχώριας post punk σκηνής, σπεύστε.


εννοειται rust in peace…

ειναι στα υποψιν το rust in peace.

The Arson Project
- Blood And Locusts [2008]

κατα τ’ αλλα, οποιος εχει ορεξη για γκραηντιες, οι Arson Project τον χορταινουν και με το παραπανω. γεματο γκρουβιλες, υπερριφφς, σκισμενα οσο δεν παει φωνητικα, 13 λεπτα δισκος ξερετε απ’ αυτα τα κλασσικα τα γκραηντς που συμπυκνωνουν 67 συνθεσεις σ’ ενα κομματι.

γιατί εδώ όμως και όχι στο γκράιντ θρεντ?

ρε Κωστη ακουσε το και ασε τις ερωτησεις.

Dark Side Of The Moon
Wish You Were Here
Animals
The Wall

Γιατι καποιοι δισκοι ειναι κατι παραπανω απο μουσικη.

Μη λες μόνο τα μισά…
+A Saucerful Of Secrets
Meddle
Live At Pompeii

σιγα σιγα μη τους μπουκωσουμε τους ‘νεους’
ασε πλεον εχω περασει στην φαση που κατεβαζω 24/96 βινυλια και ειναι τεραστιο καψιμο
τα cd ειναι πλεον επιλογη αναγκης.

Ποιοι ειναι αυτοι?Καλοι?

ρε ο κιθαρο-τραγουδιάρης από αυτούς δν έπαιζε στους μετάλικα ;

Αστοδιαλο ρε μου γινατε ολοι αντεργκραουντ και μου αραδιαζετε μπαντες του κωλου.Πηγαιντε ακουστε καμια αναγνωρισμενη μπαντα να μαθετε μεταλ…Μετακλικα,και μεγαδεθ ακου εκει…

Geia sas paidia! Thelw ki egw na proteinw mia diskara kai moy rxetai sto myalo to omwnymo ntempoyto twn Black Sabbath poy bghke to 1970. Gia osoys den toys kseroyn, paizoyn ena neo eidos moysikhs poy legetai heavy metal. Gia na to ekshghsw me liga logia, milame gia kati vary kai sklhro, fantasteite kati san Cream kai Led Zeppelin alla me ligotera blues stoixeia kai poly pio sklhro.

Akoyste to, ta spaei.

εγώ που είμαι ψαγμένος έχω ακούσει όλα τα 5 πρώτα άλμπουμ από αυτούς ! κ ένα λαιβ κ ένα μπεστ οφ π έχει τα καλύτερα κομμάτια μαζί με το paranoid !

Καλωσηρθες,μη γραφεις με greeklish ομως!

Αυτους του babbath που λες καπου τους εχω ακουσει,αλλα δεν βρισκω κανενα δισκο τους σε μαγαζι.Εσυ που τους ακουσες?

File dicsovole ennoeitai oti ta xw akoysei kai gw ta 5 prwta kai ta spane. Alla eipa na mhn ta proteinw ola giati milame gia underground katastaseis opote as ksekinhsei kaneis me kati xarakthristiko ki ama goystarei as apofasisei an tha akoysei kai ta ypoloipa.

File Ngihwting nai opws lew kai apo panw ston filo dicsovolo einai ligo spanioi, de vriskeis eykola cd/vinylia ktl. Egw ta phra apo net me paraggelia, twra fantazomai oti mporeis na ta vreis kai se mp11 h akoma kalytera vinyl grip.

Eyxaristw kai gia to kalwsorisma!

edit
oops sorry gia ta greeklish paidia.