Έχεις ποτέ πιέσει τον εαυτό σου, για καταφέρεις ν&

7th son of a 7th son από Iron Maiden…

Πάνω από 3 φορές με πίεσα να τον ακούσω ολόκληρο και αυτό γιατί τον έχω αγορασμένο…:roll:

Μπαν!!!

Εγω οσες φορες προσπαθησα να ακουσω Χιμ δεεεεε…
Ενα κομματι μου αρεσει παρα πολυ.Απο εκει και περα τιποτα.

reply στον manos87

τωρα θα ακουσω ξανα το pleasant shade of grey… ειδες? ευκαιρια να ξαναπαιξει μετα απο κατι χρονια…αμα σου πω οτι εψω και λιγο αγωνια θα με πιστεψεις??

Emerson Lake & Palmer μ’αρεσουν αλλα δε μπορω για πολυ ωρα και πανω απο 1 αλμπουμ…tο Tarkus παντος τα σπαει!!!

εγω Yes δε μπορω να ακουσω με τιποτα περα των 2 πρωτων αλμπουμ…κατι fragile ας πουμε εχω προσπαθησει να το κανω να μ’αρεσει τουλαχιστον 5-6 φορες αλλα τπτ…

Πώς γίνεται αυτο? :stuck_out_tongue:

Ποτέ δεν κατάφερα να ακούσω ολόκληρο το The Wall των Floyd… 2-3 φορές δοκοίμασα, αλλά στη μέση το άφησα…

με πολύ πόνο και κόπο :stuck_out_tongue:

Nαι καλά…για λέγε, ποιό σου αρέσει και μάλιστα πάρα πολύ?

Right here in my arms :oops:

Αυτό είναι κομματάρα 8) 8)

Προτιμω το Gone With The Sin…

Σημερα ακουσα 3 φορες στο καπακι το We Have Arrived των Dark Angel, αλλα δεν μου ειπε και πολλα…

karvouuuuuuuuuuuuuu!!!Πες του κάτι!!

εύγε τέκνα!!!και τα 2 είναι κομματάρες!

Δεν έχω κάτι να του πω… Είναι πασιφανές ότι είναι άμπαλος. Αφού του αρέσει και το 7th Son of a 7th Son …:stuck_out_tongue:

Βασικά οι Floyd ανήκουν στη κατηγορία των συγκροτημάτων που μου αρέσουνε μόνο ξερχωριστά κομμάτια…

Εμενα οχι ακριβως ετσι, απλα εχουν πολυ σαβουρα…

ΑΙΝΤΕ… καλά εδώ έλεγε και κάποιος οτι γέλαγε μαζί με τον πατέρα του βλέπωντας κιουμπρικ - και οτι τον βρήκε πολύ κουλτούρα…:stuck_out_tongue: (άσχετο αλλά σχετικό)

Ένας χαρτογιακάς ή οπαδός της κοκκίνου, δεν μπορεί να ακούσει κάτι άλλο…και να το πάρει στα σοβάρα…
γκοθάς μου είχε πει για τείτ… ε για τον μπού#$# τραγουδάει… φάλτσος !!! Ε ?

μια κοπέλα που ακούει Χατζηγιάννη είχε πεί οτι ο UJROTH είναι κουλός … ???

Οι μισοί δεν μπορείτε να κατανοήσετε μεγάλους δίσκους διότι τα αυτιά σας είναι απαίδευτα, και οι άλλοι μισοί επειδή τα αυτιά σας ακούνε ΑΛΛΑ !

(εχουν πολύ σαβούρα οι ΦΛΟΥΝΤ ??? Ε??? πολλά ναρκωτικά ναι, πολύ ψυχερδέλια ναι… πολλές ιδέες αλού για αλλού ναι… αλλά ΣΑΒΟΥΡΑ ??? ΟΧΙ !!! κατί που δεν σου αρέσει δεν είναι σαβούρα… διοτι στην απλότητα τους μερικά μέρη των φλούντ ειναί και άρτια, αλλά και δωσμένα με απίστευτο feeling. )

Εγώ δεν μπορώ να ακούσω σοβαρά, κάτι που ξεφεύγει απο κάποια στεγανά…πολύ συγκεκριμένα οριοθετημένα… . αλλά ούτε να αγαπήσω, μουσικά κράματα παρα μόνο σε πολύ πετιχυμένες περιπτώσεις…

θέλησα να ακούσω τουλ ανοιχτόμυαλα, αλλά πέραν απο κάποιες εξάρσεις του ντράμμερ, δεν βρήκα κάτι άλλο να μου πεί κατι… θέλω να πώ οτι τη βρίσκω με πιό παλαιά…δύσβατα…
διαμάντα γκάλας… ναι γαμώ… αλλά… όταν ανοιγει το στόμα της καλύτερα να κλείσω τ αυτιά μου…
ντροούν… το θεώρω οτι ώρες ώρες, ξεφεύγει απο την έννοια μουσική …οχι απλά καλή η κακή… αλλά απο τον όρο μουσική, alltogether…
διάφορα που εντυπωσιάζουν κόσμο… δεν με κάνουν να συγκινηθώ…
οποιαδήποτε 5 point harmony - pop πατσαβούρα … doh, πρεπεί να έχει reffrain απο άλλο πλανήτη βασικά για να μου πεί κάτι…

τελικά κατάλαβαίνω γιατί μου άρεσει το παλίομοδίτικο… έχει τα @@ να έχει μελωδία αρκετή αλλά και @@ ώστε να μην είναι μελιστάλαχτο… σήμερα ή θα έχει @@… η @@ και 2 λεφτά μια μελωδία για να το κάνει εύπεπτο…ή θα είναι φιδές… δύσκολα θα βγεί κάποιος αρκετά ταλαντούχος και με ολόδικο του ήχο που και θα το λέει η ψυχούλα του αλλά και δεν θα βαράει στο γάμο του καραγκιόζη για να είναι και καλά… ακραίος…

Γιατί είναι δισκαρα…
Για το dark side of the moon ο λόγος…

Και όλο αυτό με αδιαμφισβήτητα επιχειρηματα όπως βλεπετε…:lol:

Μιας και ο λογος για Floyd, το θυμηθηκα.

Οταν πρωτοπηρα το Ummagumma, πιεζα τον εαυτο μου στα ορια του μαζοχισμου να ακουσει ολοκληρο το studio album με τους πειραματισμους! :lol:

Στο πυρ το εξώτερον…

Εντάξει η μόνη δικαιολογια σου είναι οτι δεν είναι απ τα καλά τους…

8O ΜΠΑΝ σε όλους! Παντού! Διαγράψτε το μισό φόρουμ!!! Δεν υπάρχει μέτριος δίσκος των Floyd! Δεν έχουν σαβούρες! Άντε, 3-4 πιο μέτρια τραγούδια ίσως απ’ όλη τη δισκογραφία τους… ως εκεί όμως!! Και το Ummagumma με τους τρελούς του πειραματισμούς, πάλι γαμάτο είναι! Τέλος!!!

:lol: εντάξει, τους γουστάρω τρελά ο άνθρωπος, δεν ξέρω αν έχει φανεί!.. Πάντως οκ, σέβομαι το οτι δε μπορεί τα πάντα να αρέσουν σε όλους, ειδικά κάποια ζόρικα άλμπουμ των Floyd… :roll: