Διάφορες συναυλίες χωρίς topic

Σίγουρα περισσότερο από όσους μάζευαν οι αναιρέσεις πριν από 10 χρόνια που πήγαινα.
Θα έλεγα γύρω στις 3 με 4 χιλιάδες, καποιοι γράφουν για παραπάνω αλλα φαινεται υπερβολικό

πολλά τα φεστιβάλ εκτός αθηνών αυτές τις μέρες, κάτι που ελπίζω να συνεχιστεί αν και θα χρειαστεί στήριξη από τον κόσμο ώστε να βγαίνει και οικονομικά.
Αυτή τη φορά ανέβηκα Βόλο, κυρίως για Yoth Iria (που ακύρωσαν) αλλά όλο το τριήμερο ήταν καλό, με καλό ήχο, χρόνους, μπάντες και τσίπουρα.
εδώ πως είδα την πρώτη “κανονική” μέρα (γιατί είχε προηγηθεί και η ας πουμε warm up):

2 Likes

Το ότι ξαναέρχεται ο Blaze Bayley Ελλάδα για 5 εμφανίσεις 9-13 Νοεμβρίου το έχουμε γράψει ;;

9 Likes

Βεβαίως!

6 Likes

Καλά και να μην το γράφαμε…

Συμπαθέστατος ο Blaze-άκος.

Άλλη μία αφίσα-υπερέπος, όμως, ε;

9 Likes

Αν ειναι ν ακούσουμε εστω το μισο x factor θα -προσπαθήσουμε να- ειμαστε εκει.

8 Likes

Αυτό το 8ball κάθε φορά στο λαιμό μου κάθεται…

1 Like

Γιατι; τοσο χαλια;

Ο ήχος φίλε. Οκ γουστάρω πολυ την φάση τον χαβαλέ και τα παιδιά του μαγαζιού, αλλά τα λάιβ εκει μέσα δεν παλεύονται…
Καλα εννοείται οτι θα παω blaze

2 Likes

Blaze πριν τρία χρόνια πάλι eightball ήταν. Ήχος θυμάμαι εντάξει, Blaze συγκινητικός, απλά η μία κιθάρα στα τραγούδια των Maiden είναι λίγη όσο καλός κι αν ήταν ο τυπάς που έπαιζε. Θα ξαναπάω μάλλον για να ακούσω κομματαρες από Χ Factor, Virus και από το καινούριο του που δεν του 'χω δώσει πολύ προσοχή.

1 Like

not sure αν υπάρχει thread για τη συναυλία, αλλά 15 ιανουαρίου θα γίνει η αναβληθείσα των therion στο peraeus academy.

2 Likes

Η μπαντα του Blaze(Absolva) εχει πλεον και δευτερη κιθαρα,τον αδερφο του πρωτου κιθαριστα Christopher Appleton,τον Luke Appleton οποιος πριν ηταν στους Iced Earth(πριν αποχωρησει για τους γνωστους λογους).
Οντως,στα προηγουμενα live, με μια κιθαρα ηταν ολοφανερο οτι ελειπε “βαθος” αλλα τωρα θα ειναι πραγματικα super!Tον εχω δει τρεις φορες,ειναι τιμιοτατος,ακομπλεξαριστος κι οπως εχω ξαναγραψει παλιοτερα οποιος δεν εχει ακουσει την τριλογια του Infinite Entaglement χανει τρια πραγματικα αριστουργηματα,το ενα καλυτερο απο το αλλο!
Προσωπικα ανυπομονω για το live αλλα και να δω πρωτα τους Absolva που ειναι γκρουπαρα και θα παιξουν support!
ΥΓ.Οσο μικροτερο το venue,τοσο καλυτερα για μενα,θα τον εχουμε μπροστα στην μουρη μας να παιζει για την παρτη μας ο τεραστιος!Ετσι δεν ειναι Lyndon?

6 Likes

Βασικά φέτος θα παίξει στο Gagarin, το '19 ήταν που είχε παίξει στο Temple. Δεν πειράζει βέβαια, και εκεί θα γαμάτα θα είναι.

1 Like

Αυτό που στην Καλαμάτα έχει σκηνή και κοινό αλλά δε μπορούν να φέρουν ένα τέτοιο όνομα στο λαιμό μου κάθεται. Στηρίζω βέβαια σε κάθε ευκαιρία αλλά…

Δεν έχω και ιδέα βέβαια πόσο κοστίζει να έρθει

Ωραιο σήμερα το void droid με planet of zeus στο οακα.

1 Like

Φοβερός Αλκίνοος Ιωαννίδης σήμερα στο Κατράκειο, με μπανταρα και σαφείς prog rock πινελιές. Συμπαθεστατος όπως πάντα, με καταπληκτική φωνή, πολύ όρεξη, τις αναφορές του για ναζί και σεξουαλική καταπίεση και 2 στροφές Remember Tomorrow γιατί μπορεί :heart:

10 Likes

Βλέπω διάφορα στόρις για το λάιβ madrugada και λιγο ξενερώνω που το στήσιμο της σκηνής θα ειναι στην μέση του σταδίου. Περιμενα κάτι πιο τεράστιο μαυτα που διαβαζα τόσους μήνες…
Τέσπα για να δούμε…

3 Likes

Blaze φωνάρα και με καλή μπάντα εύχομα να γεμισει το Gagarin!!!
Καλού κακου εκλεισα εισητήριο

4 Likes