Καταχνιά

Τι ώρα άρχισε;; Πες μου για να κλάψω βασικά, γιατί ξεμπέρδεψα κατά τις 2.00 και είπα θα έχει τελειώσει!

22.45 βγηκαν οι πρώτοι,Καταχνια νομιζω 1.40 περιπου

Έχει ακούσει κανείς το καινούργιο???

1 Like
10 Likes

Δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο. Περίπου μια εβδομάδα μετά, και το άλμπουμ δεν ξεκολλάει από κάθε λογής ηχεία. Θεωρώ πως πέτυχαν τον καλύτερο ήχο τους έως τώρα, τουλάχιστον για τα δικά μου γούστα. Όπως επίσης πως κυκλοφόρησαν έναν δίσκο σημείο αναφοράς για τη χρονιά, τη σκηνή, τον ήχο γενικότερα. Είναι μερικές μουσικές που για πολλούς λόγους χτυπάνε αλλιώς.

Βασικά το άλμπουμ μου γέννησε αρκετές σκέψεις, τις οποίες, για όποιο ενδιαφέρεται, αφού προσπάθησα να τις βάλω σε σειρά, τις μοιράστηκα στην παρουσίασή για το site:

Σε κάθε περίπτωση, μακάρι να ακουστούν ακόμη περισσότερο και να αποτελέσουν για νέο κόσμο πύλη εισόδου για διάφορα άλλα πράγματα.

14 Likes

Κ τι σκεψεις!!!

Ωραιος.

Το ειχα στα υπόψη για ακουσμα το αλμπουμ κ τωρα μετα το κείμενο θα επισπεύσω την ακρόαση.

2 Likes

Το διάβασα το πρωί. Ρε αλήτη μπας και γράφεις εσύ τους στίχους?

4 Likes

Από τα καλύτερα κοπλιμέντα που μου έχουν κάνει ομολογώ, αλλά ας είμαστε σοβαροί, ούτε κατά διάνοια :stuck_out_tongue:

6 Likes

Φοβερός δίσκος, η ατμόσφαιρα του είναι τόσο βαριά. Ωραία τα έγραψες ρε Αποστόλη και χρόνια σου καλά!

4 Likes

Ωπ ναι ρε χρόνια πολλά Αποστόλη

3 Likes

Χρόνια σου πολλά,εγώ θα περιμένω το βινυλιο

2 Likes

Χρόνια πολλά και καλά Αποστολή!

Το άκουσα και εγώ (δύο φορές μόνο ως τώρα), ωραίος, ψυχωμενος δίσκος. Πολύ δυνατός και ο στιχος (απ όσα κατάλαβα εξ ακοής), συγκλονιστική η ερμηνεία του και ωραία ριφ.

Btw θυμάστε τι λέγατε (εγώ τα διάβασα εκ των υστέρων) στο πιο κάτω τοπικ περί στίχου, αμεσότητας, ελληνικών κτλ. Βάζω μια αναφορά του Αποστόλη εδώ, ισως θίγει και στο review το θέμα εμμέσως.

Είναι ωραίο αν σε ένα σημερινο πιτσιρικά μπορεί να φτάσει o στιχος αυτός, να τον προβληματισει και ίσως να ταυτιστεί όπως κάποιοι από εμας κάποτε με panx romana, αρνάκια, τρύπες ή αντίδραση, τότε που το ελληνόφωνο ροκ είχε πολλή περισσότερη απήχηση απ’ ότι σήμερα

1 Like

Χρόνια πολλά, Αποστόλη! Όσο για το δίσκο, και μόνο για τον τίτλο εγώ λέω ναι

(Εντάξει, τον έχω ακούσει κιόλας, σίγουρα επιβάλλονται κι άλλες ακροάσεις του γιατί είναι πολύ καλός.)

3 Likes

Ωραίο θρεντ για χρόνια πολλά στο Αποστόλη

Χρόνια πολλά!!

3 Likes

Χρόνια πολλά και καλα Αποστολη!Οτι επιθυμεις!

Δυστυχως τους εχασα βιομε τις προαλλες, ακουσα παιξαν πολυ καλα απο ενα φιλο.
Ο τραγουδιστης κανει και πολυ ωραια κουμπα λιμπρε

3 Likes

Γιαυτο δεν έγραψες τιποτα στο τοπικ για τις συναυλίες κ περίμενα να διαβασω πως πηγε.

Δωσε πληροφορίες για κουμπα λιμπρε :stuck_out_tongue:

2 Likes

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές εν χριστώ αδέλφια μου αλλά αφήστε τες και (ξανά)βάλτε τον δίσκο να παίζει για να είμαστε οντόπικ :stuck_out_tongue:

Και εγώ έτσι έμαθα από άτομα που ήταν εκεί.

Αθήνα (Σκοπευτήριο) πριν κανά μήνα πάντως μαζί με Αντί, Χεκάτε κλπ ήταν κλάσικά φοβεροί και ο κόσμος με παλμό, και τα νέα κομμάτια που έπαιξαν δένανε με τη ροή του σετ.

4 Likes

Χρόνια πολλά στον 3T της καρδιάς μας. Ό,τι επιθυμείς, ρε άρχοντα!

Θυμήσου στην επόμενη μάχη να σου αναφέρω κάτι.

On topic: Καταλαβαίνω what all the fuss is about, καθότι, αν και όχι ακριβώς του γούστου μου η κατεύθυνση, υπάρχουν κάποια σημεία που τα λες και μεγαλειώδη.

3 Likes

Μπήκα να ευχηθώ στον φίλο @apostolisza8 χρόνια πολλά υγεία και καλές μουσικές !!!

2 Likes