Νέες Κυκλοφορίες 2024

Εντάξει αν σου αρεσε το ΧΙΙΙ παρε μια δοση νοσταλγιας εδώ

2 Likes

Η αληθεια ειναι οτι απο Rage τα μονα που μου αρεσουν ειναι τα Black In Mind, Lingua Mortis, End Of All Days, XIII και Ghosts. Προσπαθησα να ακουσω καποια απο τα επομενα, και μου φανηκαν ολα πληρως αναλατα και υπερβαρετα.

1 Like

Ολα αυτα που σου αρέσουν είναι εξαιρετικα , σε αυτό το μηκος κύματος παίζουν σε αυτον τον δίσκο.
Α και η μπαλάντα dying to live ειναι επιπέδου fading hours, all this time . Τοσο πολυ μου αρέσει έστω

1 Like

Πρώτο δείγμα από το καινούριο άλμπουμ του Axel Rudi Pell.

Φανταστικό άλμπουμ. Το αγαπημένο μου της χρονιάς ως τώρα (οκ, 5 έχω ακούσει). Alt-country, southern rock, λίγο heartland ίσως, φωνή γρεζάτη, κιθάρες φοβερές όπως και στα προηγούμενα. Αυτή η μπάντα έχει τόνους συναίσθημα και εκεί με κερδίζει. Κάθε άλμπουμ βρίσκει στόχο με παρόμοιο τρόπο κι ας έχουν μια ελαφριά εξέλιξη σε κάθε κυκλοφορία. Μεγάλη μπαντάρα. Τα έλεγα και στο 52 βδομάδες.
Αν και διάβασα αποθέωση από το σχετικό κοινό στα ιντερνετς, τους βλέπω να παραμένουν στο underground γμτ. Κρίμα. Ελπίζω το επόμενο άλμπουμ πάντως να μην αργήσει τόσο όσο αυτό…

https://oldheavyhands.bandcamp.com/album/small-fires-4

3 Likes

Απίστευτα πράγματα, συνεργασία made in heaven, και ας μην ειναι black metal που είχα στο μυαλό μου, αλλά darkwave :stuck_out_tongue: . Αυτές οι Ισλανδές θα μας τρελάνουν. Hyped af.

edit:

τελικά τι είδος είναι αυτό;

4 Likes

Καιρος να ανοιξουμε θρεντ…

Μακελειο
:ninja:t2:

3 Likes

Αύριο κυκλοφορεί δίσκο μία απίστευτη φωνή. Εδώ σε single με γύρισμα από μπάσα σε φαλτσέτο που κάνει περίεργα πράγματα στο μέσα μου (πολύ U2 η φάση btw)

Νέο Mamaleek τον Αύγουστο.
Δείγμα

3 Likes

το είδος που δεν χρειάζεται να ακούσεις ολόκληρο για να καταλάβεις ότι είναι κοματάρα

Σήμερα βγήκε αυτό που λέτε.

4 Likes
7 Likes

Ανατολίτικο, τσιφτετελοειδές power metal.

Μια χαρούλα η συγκροτηματάρα. Όλο εκπλήξεις.

2 Likes

Την αλλη Παρασκευη το νεο αλμπουμ “Κυκεωνας”, εξαιρετικα τα δειγματα ως τωρα, προερχονται και απο καταπληκτικο ντεμπουτο, σε αναμονη

4 Likes

Μία λέξη θα πω και θα με θυμηθείτε.

ΣΥΜΠΛΗΓΑΔΕΣ.

4 Likes
5 Likes
4 Likes

Εξαιρετικό. Στο βασικό riff έχω την αίσθηση ότι θα ξεπηδήσουν οι Phantom Lord.

Υ.Γ. Μόνο σε μένα ανασέρνει στη μνήμη σημείο απ’ το “Μιλώ για σένα” του Θανάση;

2 Likes

Για τους φαν των Liturgy! Σε πιο ροκ φάση.
Μεγάλο Αλμπουμ! ( με μια ακρόαση)

3 Likes

Τι κομματαρα γτχμ
Το απόλαυσα - 2 φορές απανωτά - εν μέσω ταξιδιαρικου κ τροπικού road trip και έπιασα αλλά επίπεδα συνείδησης.
Ειδικά εκεί κάπου στο 7ο λεπτό απογειώθηκα.
Άντε Ευρώπη χθες.

1 Like