Ισότητα των Φύλων ή Όχι?

Γι αυτό και ψηφίζουμε αξιοκρατική διάκριση και όχι ισότητα…:stuck_out_tongue:

[-X
Αν θέλετε ισότητα ή αξιοκρατική διάκριση τραβάτε πρώτα οικοδομές… :stuck_out_tongue:

οίτα άμα το πάρεις έτσι ας μαζέψετε ένα ολόκληρο σπίτι και να δουλεύετε παραλληλα…

ο καθένας με τις αντοχές του!

Εσυ δουλευεις?νια νια νια

γενικά μιλούσα…#-o

Οχι το λεω γιατι επικαλείσαι επιχειρηματα τα οποια δεν ισχυουν σε μεγαλο αριθμο γυναικων, οπως εσυ:p

εγώ είμαι ακόμα ανήλικη και γι’αυτό δν μπορώ να δουλέψω ακόμα.:|:|

Αυτό δε γίνεται. Εσείς θα δουλεύετε. Είναι γνωστό άλλωστε ότι η γυναίκα είναι κατώτερη του άνδρα και αμαρτωλή. Το λέει η εκκλησία.

:lol:

πληρη ισοτητα φυσικα.στον 21ο αιωνα ζουμε…

Συμφωνώ με αυτό, δεν συμφωνώ με τα να τα ισοπεδώνουμε όλα βέβαια, δεν είναι κακό να πλένει ένας άντρας τα πιάτα, πολλοί το κάνουν άλλωστε, ούτε να πληρώνει η γυναίκα το ποτό της όταν βγαίνει ραντεβού. Κακό είναι να είσαι απόλυτος.
Ειδικά στη φάση που ζω εγώ (δουλειά-σπίτι-μητρότητα) εκτιμώ πολύ την όποια βοήθεια του άντρα μου.
Κακά τα ψέματα, δεν μπορώ να σηκώσω μόνη μου το πλυντήριο για να καθαρίσω από πίσω όπως ο άντρας μου δεν μπορεί να μαγειρέψει άρα δεν μπορώ να απαιτήσω κάτι τέτοιο.

Φυσικα καιι ναι στην απολυτη ισοτητα!Ενταξει ρε παιδια,εννοειται μια γυναικα δεν μπορει να εχει την σωματικη δυναμη ενος αντρα,τι σχεση εχει αυτο#-o:pΟταν λεμε ισοτητα εννοουμε να υπαρχουν ισες ευκαιριες,μισθοι και σικαιωματα σε αντρες-γυναικες!:pΑπο κει και περα μεσα στο σπιτι οι δουλεις ειναι λογικο να μοιραζονται αναλογα:p

Μυθος η ισοτητα. Δεν μπορουμε να μιλαμε για ισες ευκαιριες απο την στιγμη που ενα απο τα δυο φυλα μπορει να κανει καλυτερα περισσοτερα επαγγελματα απο οτι το αλλο (και δεν αναφερομαι σε καποιο απο τα δυο συγκεκριμενα).
Δεν πιστευω οτι το ενα φυλο ειναι πιο κατω ή πιο πανω απο το αλλο, απλα πιστευω οτι ειναι δυο μη συγκρισιμα μεγεθη. :slight_smile:

Προφανως μιλαμε για επαγγελματα που μπορουν να αντεπεξελθουν και οι δυο το ιδιο,πχ αυτα που γινονται σε γραφειο,οχι για την φαμπρικα και την οικοδομη:pΠχ οτι οι αντρες παιρνουμε περισσοτερες προαγωγες και με πολυ λιγοτερο χρονο παραμονης σε καποια θεση δεν εχει καμμια σχεση με το ποιος ειναι ικανοτερος να κανει την δουλεια:wink:Και ασφαλως ο καθενας πρεπει να αμοιβεται δικαια,δεν γινεται για την ιδια εργασια να πλερωνομεθα 50% παραπανω απο τις γκομενες:p(Αυτο το βαζω γιατι θα με πουν γκευ:p:p)

Σε επιμερους τομεις εννοειται οτι γινεται και πρεπει να υπαρχει ισοτητα αλλα σχεδον ποτε οταν αναφερομαστε σε αυτον τον ορο δεν τον περιοριζουμε αλλα αντιθετως συζηταμε για πληρη ισοτητα σε ολους τους τομεις. Αυτο ειναι που βρισκω ανεφικτο.

Δε θέλω να γίνω troll, αλλά πραγματικά γελάω που άτομα αγωνιούν για το αν ευσταθούν οι κατηγορίες ή για το αν ήξερε η μπάντα ή πόσο καλή ανακοίνωση θα βγάλει, ώστε να καθαρίσει η συνείδηση τους και να συνεχίσουν να υποστηρίζουν το συγκρότημα-ορισμό του σεξισμού, της ματσίλας και της φαλλοκρατίας μέσα στο metal. Δεν ισχυρίζομαι, φυσικά, ότι είναι το ίδιο το να είσαι παιδόφιλος με το να είσαι ένα άτομο που τη βρίσκει όταν βλέπει εξώφυλλα με γυμνές γκόμενες και ανδρικά μπράτσα, καβλώνει όταν ο DeMaio εκθειάζει την πατρίδα του ή τον ακούει να μιλάει στα ελληνικά, το βρίσκει cool που γκόμενες δείχνουν τα βυζιά τους στον “αρχηγό”, θα ανεμίσει με καμάρι και περηφάνια τη σημαία της χώρας του στη συναυλία τους και θα ουρλιάξει πόσο “γαμάει” ο ίδιος και το αγαπημένο του συγκρότημα και οι οπαδοί του κλπ. κλπ. Διαφορετικά πράγματα μεν, αρκετά αστείο το ότι κάποιοι διαρρηγνύουν τα ιμάτια τους για την παιδοφιλία του Logan αλλά ούτε προς στιγμή δεν έχουν προβληματιστεί με όλα τα παραπάνω. Αλλά τι λέω, όλα τα παραπάνω είναι “cool”, είναι αυτό που ξεχωρίζει “εμάς τους οπαδούς των Manowar” από τους “άλλους”, τους φλώρους, τους gay, τους αδύναμους. Τα μωρά μας πείραξαν. Βρε δε μας παρατάτε λέω εγώ.

6 Likes

Άσε ρε poser, ληβ δε χωλ ναούμ :stuck_out_tongue:

2 Likes

Πιστεύω ότι στο θέμα του image σχεδόν όλες οι μπάντες είναι ηθοποιοί. Δηλαδή εντάξει, οι Manowar είναι άντρακλες, οι Kiss είναι δαίμονες και οι Sabbath σατανιστές :stuck_out_tongue:.

3 Likes

Nai nai, den paei tipota strava sto myalo ton Manowar, einai apla ola ena act :joy::rofl::sweat_smile::joy::rofl::sweat_smile:

Διαχρονικα, ανουσια σχολια κ συμπερασματα, βγαλμενα χωρις να προσμετραται ο κυριοτερος λογος για τον οποιο ασχολειται καποιος με μια μπαντα. Την μουσικη της

5 Likes

Ναι μονο που εγω δεν μιλησα για “αλλο 2 και αλλο 17” (που και αυτο ειναι θεμα κουβεντας αλλα αντε να πουμε οτι ειναι grey area), εγω μιλησα για illustrations στα οποια δεν εμπλεκεται με κανενα απολυτως τροπο κανενας ανηλικος. Το αν ειναι και τα 2 ποινικα κολασιμα δεν σημαινει οτι δεν μπορουμε να κρινουμε αν ο αλλος ειναι σκουπιδι η δεν εκανε και τιποτα τρομερο, σε ηθικο επιπεδο παντα ετσι?

Και ξαναλεω, δεν ξερω τι σκατα κατειχε ο Logan, μπορει να ειχε 10000 φωτο με 3χρονα που τα γαμαγανε αλογα, μπορει να ειχε μια φωτο απο ενα loli που του ειχε στειλει ενας φιλος του για να τον τρολλαρει (ω ναι, εχει παει κοσμος φυλακη στην Αμερικη και για τετοια), να δουμε πριν τον σταυρωσουμε λεω, αλλα μαλλον στην κουλτουρα του ΜΑΛΑΚΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΕΞΟΡΓΙΣΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΑΘΟΥΝΕ ΚΑΡΚΙΝΟ ΟΛΟΙ ειναι κατι εξαιρετικα παραλογο.

Btw οι Manowar ειναι βλαμμενοι αλλα φυσικα και αυτο που κανουν ειναι σε πολυ μεγαλο βαθμο act. Αλλα ο κοσμος κρινει με βαση τις συμπαθειες του, τι γαματοι και θεατρικοι οι Γκοστ (correct), ποσο καραγκιοζηδες οι Μανογουω που νομιζουνε οτι ειναι βαρβαροι warlords. Ε δεν πανε και τα δυο ρε σεις τι να κανουμε.

4 Likes