Ειδήσεις από όλο τον κόσμο

“ουσιαστικά θα απαγορεύεται η πρόσβασή τους στην αμερικανική αγορά– σε όλες τις χώρες, οντότητες ή ξένες επιχειρήσεις που θα εξακολουθήσουν να αγοράζουν ιρανικό πετρέλαιο ή να συναλλάσσονται με τις τράπεζες της Ισλαμικής Δημοκρατίας.”

Αυτό λέει. Τώρα, το πώς μεταφράζεται αυτό, δεν ξέρω ακριβώς. Σου λένε δηλαδή οι ΗΠΑ, αγόρασε πετρέλαιο από το Ιράν αν θέλεις, αλλά τότε δε θα έχεις πρόσβαση σ’ εμένα. Προσπαθούν να τους στραγγαλίσουν μέσω του εμπορίου.

Από τον Μαδούρο πάντως αγοράζουν κανονικά :stuck_out_tongue:.

Περί brexit :joy:

3 Likes

Μόλις χάσαμε τη Γαλλία

Γίδια…

Πριν διαβασω νομιζα οτι ηταν οι ιδοι με αυτους

Αφήνω αυτό εδώ.

1 Like
3 Likes

Καλά δεν είναι πρωτοπόρος ο Γκεητς. Γνωστά αυτά στους επιστημονικούς κύκλους. Αλλά τα λέει πάρα πολύ σωστά.

3 Likes

Πάντως, αν θέλετε να δείτε πως μοιάζει ένας γνωστός καθηγητής παθολόγος όταν χέζεται επάνω του, δείτε το παρακάτω βίντεο (είναι στα γερμανικά, εκλιπαρεί τον κόσμο στην Ελβετία να σταματήσει να βγαίνει από το σπίτι του κι εξηγεί γιατί πιστεύει πως τα κρούσματα είναι ~30 φορές περισσότερα από αυτά που ο κόσμος ξέρει)

Με ιταλική προφορά. Τα σπάει!

2 Likes

Ναι είναι Ιταλός (προφανώς) και θυμάμαι πως ακουγόταν για Νόμπελ Ιατρικής πριν κάποια χρόνια

Πολύ χρήμα μοιράζουν οι Άγγλοι…

Και η Alice Krippin χάρηκε ότι γιάτρεψε τον καρκίνο και όλοι είδαμε πώς κατέληξε, υπομονή

1 Like

Α ρε Alice

Ένα -κατα τη γνώμη μου- πολύ ενδιαφερον βίντεο που μιλαει για τον covid-19 και αναφέρει ιστορικα στοιχεία για την ισπανική γρίπη κάνοντας συγκρισεις.
Ο τύπος γενικα είναι εξαιρετικός, βγάζει ωραία βίντεος στο κανάλι του.

1 Like
4 Likes

Deaths rising faster in UK than Italy

Υπάρχει και αυτή η άποψη, εγώ απλά παραθέτω. Ανέφερε και σχετικό εδάφιο η Kardashian από το βιβλίο των Χρονικών με την υποσημείωση “pay attention”.

Νταξει αυτηνης η φαια ουσια ομως, οτι ειχε τελος παντων, εχει μεταναστευσει εδω και πολυ καιρο σε βυζια και κωλο.

Μην τα ξαναλεμε, καψιμο σε ολες τις εκκλησεις παγκοσμιως και εξαλειψη ολων των θρησκειων.

3 Likes