Mastodon - Crack The Skye

Προσωπικό αγαπημένο πάντως.

Και πριν το refrain που κάνει ένα break με κάτι φωνητικά στο background και τα πλήκτρα … απ’ τα σημεία που λες " πού το σκέφτηκαν τα άτομα; " .

Ξερεις οτι αντι για let it go! θα μπορουσε να ελεγε killing joke!:stuck_out_tongue:

DISKOS THS XRONIAS ??

arxizw na to 8ewrw stadar…

poly,poly megalh diskara

hmoun aysthros sthn arxh alla einai san na akouw mia apo tis poly megales mpantes twn 70s

kai to last baron…TI kommati !!!

greeklish = pc problem

vasika ta pataei katw k ta 2

oi metallica tetoio disko exoun na vgaloun apo to '89 (isws k apo to 86)

oi gnr apo to '87(mhn akousw xazomares gia to '91)

telika oi mpafoi pou ipie o hinds otan egrafe to album epiasan topo k me to parapanw.k me to yperparapanw.prospa8w na vrw allo album pou 8a psifiza gia disko ths xronias.de mou erxetai kati sto myalo.

greeklish = pc problem…

Νταξει υπαρχουν παρα πολλες δισκαρες φετος.

Εχω αρχισει και ανυσηχω ομως με τους μαστοΝΤΟΝ.Φοβαμαι μηπως την πατησουν με τη φημη…

μαγκια τους μετα απο τετοιο δισκο ας φορεσουν κ στολη ναπολεοντα…πωπω πολυ μεγαλος δισκος οντως…8O

Μάλλον είναι πολύ νωρίς για να πω τέτοια κουβέντα, αλλά μετά και τον φετινό ογκόλιθο αυτοί οι τύποι για μένα στρογγυλοκάθονται στον θρόνο της καλύτερης metal μπάντας της δεκαετίας. Στην συνείδηση των περισσότερων εδώ στο forum φαντάζομαι ότι οι Isis αξίζουν αυτόν τον τίτλο (όπως και οι Opeth ή οι Slipknot ή οι Lamb of God ή οι SoaD γι’άλλους) αλλά έχω την εντύπωση πως η μουσική της τετράδας απ’την Atlanta είναι πιο πολυδιάστατη (είναι και πιο κοντά στα γούστα μου απ’ότι αυτή των Isis που ώρες ώρες μου μοιάζει σαν αχανές, επαναλαμβανόμενο jam … πέστε να με φάτε τώρα οι Isis fanboys :p).

Τα σπάσανε όλα με το Remission, εδραιώθηκαν με το τεράστιο Leviathan (έχει αφήσει ήδη εποχή τούτο), του οποίου τα standards ξεπέρασαν - κατ’εμέ - , ξαναέφτασαν - κατ’άλλους - με το Blood Mountain και παρ’όλ’ αυτά είχαν τα @@ να αλλάξουν τον ήχο τους σε αρκετά μεγάλο βαθμό στο Crack The Skye βγάζοντας άλλη μια δισκάρα μεγατόνων.
Πραγματικά υποκλινόμαστε.

Δεν μπορώ να σκεφτώ αυτή τη στιγμή άλλη metal μπάντα που έχει δώσει τόσα πολλά διαμάντια με τέτοια ποικιλομορφία στον ήχο τους. Απ’τις μπάντες “μεγάλης” απήχησης που έχω υπόψη μου μόνο οι Opeth έχουν καταφέρει κάτι αντίστοιχο (εδώ παίζει να είναι πολύ ατυχής ο παραλληλισμός αλλά δεν μπόρεσα να μην το γράψω).

Και έχουν ακόμα να δώσουν, αυτό είναι που μ’αρέσει περισσότερο! 8)

Εγω μπορω,αλλα δεν εχει νοημα να πω:p

metal μπαντα οι isis και οι soad;

…άλλο τόσο το Crack the Skye είναι μάπα :har:

Παλιοinfidel…

να ξερεις οτι το ριβγιου αυτο δεν θα στο συγχωρησω ποτε =(

Στο μυαλό των περισσότερων είναι metal μπάντες, όσο και να μη σ’αρέσει. Αυτό δεν πάει να πει ότι έχουν μόνο από metal αλλά η βάση της μουσικής τους αυτή είναι. Ούτε οι Mastodon έχουν μόνο από metal βέβαια.

Καλά εσύ θεωρείς βέβαια το Crack The Skye μάπα/σκουπίδι οπότε άκρη δε θα βγάλουμε…

O νομιστεράτσης απλά θα γούσταρε αν είχε άλλα 6 τραγούδια με τη λογική λαστ μπάρον μέσα.

αμα ειχε αλλα 6 σαν τον βαρονο 8α ημασταν με ψυχοφαρμακα.

ηδη σκεφτομαι πως θα ξεπερασουν εναν τετοιο δισκο.τους εχω ικανους.αλλα πλεον ο πηχης εχει ανεβει πολυ ψηλα.

αν κ πιο πολυ απο τους mastodon απο αυτους που περιμενω παπαδες ειναι οι russian circles…

πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πώς είναι δυνατόν να έχουν γραφεί εκατό και βάλε σελίδες στο thread αυτού του δίσκου, όπως επίσης και πώς μπορείτε να μιλάτε για αριστούργημα, την στιγμή που ο εν λόγω δίσκος δεν αγγίζει ούτε καν την μετριότητα… δοκιμάσατε να τον ξανακούσετε ή έχετε μείνει στην εντύπωση που σας έκανε την πρώτη φορά ; τα τυπάκια μάλλον έχουν χάσει λίγο την μπαλίτσα μετά το leviathan. πάνε να μπούνε σε ένα μουσικό ιδίωμα που το μόνο που δεν χρειάζεται είναι δήθεν πολυπλοκότητα και ανούσιους πειραματισμούς. και εν τέλει, βαρεθήκαμε να ακούμε σε κάθε δίσκο το hearts alive.

Είναι δικαίωμα σου να πιστεύεις οτι αυτός ο δίσκος δεν αγγίζει ούτε την καν την μετριότητα κ το σέβομαι!..

Αλλά είναι δικαίωμα μου επίσης να πιστεύω πως ή κουφός είσαι ή απλά 15χρονο που ακούει φανατικά Linkin Park…κ σεβάσου την άποψη μου!

Το Crack the Skye μαζί με το Endgame των Megadeth είναι στην κορυφή των άλμπουμ του 2009!

ManagerNick παριστανεις κατι με το να λες ασυναρτησιες;
δεν ειναι φεηκ μου το crimson_magus.

Πάμε ξανα. Όπως παλιά.
αχχχχχ!!! :smiley:

λοιπόν κύριε καραγκιοζόπουλε, δεν θα μπω στην διαδικασία να ανοίξω κουβέντα με άτομο που πιστεύει στους megadeath εν έτη 2009, πόσο μάλλον που θεωρεί το τελευταίο τους αναμάσημα κορυφαίο άλμπουμ για το 2009… απλά κλάνω πάνω μου από τα γέλια και με πιάνει ένα αίσθημα πανικού μην κατουρηθώ κιόλας.

στο θέμα μας τώρα, μια άποψη είναι η εξής : οι κλώνοι baroness πολύ πιο ενδιαφέρουσα μουσική δίνουν πλέον.

ΦΥΓΕ ΑΛΗΤΗ απ το σώμα του κριμσον γρανδ μαγους.